anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

spór z Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Witam, jako nowy użytkowni na Allegro chciałam być ZBYT sprytna (wiem, słabe to)

Z różnych kont zamawiałam swoje produkty i anulowałam zamówienia. Zespół Allegro dopatrzył się moich nadużyć i naliczył mi prowizję od moich  wszystkich anulowanych zamówień.

Uwaga: 2730 zł. Nawet nie zarobiłam takiej kwoty!!!!

Czy to jest ok???

Nie znalazłam w regulaminie takich paragrafów .

Czy ktoś ma informacje, gdzie mogę się zwrócić o pomoc?

Katarzyna [edycja]

Na czacie zignorowano moją sytuację. 

To harmonia pieniędzy

Katarzyna [edycja]

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
pulkownik66
#19 Nestor#

@KAMETS  Tak się niestety kończy ten twój prima aprilis z Allegro. To jest tylko jeden dzień w roku, a ty troszkę przedobrzyłaś.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@KAMETS Niezły prezent sobie zrobiłaś, sprzedajesz i  nie znasz regulaminu Allegro, tu nie ma żartów.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@KAMETS Niestety, tak nie wolno 😉

Regulamin -> 2.10 pkt b.

Nie kupuje się w swoich ofertach, ani nie podbija się statystyk bliskim/znajomym.

 

Co do prowizji, zerknij w Rozliczenia z Allegro, tam możesz prześledzić wszystkie naliczone koszty. 

oznacz moderatorów
xxdarc
#9 Pomysłodawca#

Ale po co w ogóle kupować swój własne produkty z innych kont, aby je anulować? Co to daje? Nie widzę w tym logiki, przecież nie zarobisz. Jest tylko więcej **piiip**zielenia. 🙄🤔 

Cóż, chciałam tylko to dodać bo nie znam się na tym co się tu stanęło. 

 

 

 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@KAMETS nie powinni naliczać prowizji od anulowanych transakcji, to nie jest zgodne z prawem. Ale powinni zablokować ci możliwość sprzedaży na Allegro za oszustwo. Nie zablokowali, bo uznali że masz sporo ofert i będzie z ciebie jeszcze zysk. Potraktuj to jako karę finansową i zapłać albo nie płać, a Allegro zablokuje ci sprzedaż.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@KAMETS Zacznij jeszcze wystawiać licytacje z ceną minimalną do dopiero zobaczysz ile można stracić na allegro .

oznacz moderatorów
KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Zapłać???To rośnie 13900 na tą chwilę

Nie mogę znależć informacji , że mają do tego prawo

oznacz moderatorów
KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Zablokowali, ALE ODBLOKOWALI. 

Ciekawe czy pisanie na społeczności ma jakiś wpływ, bo zmniejszyli do 9400. 

To są jakieś jaja

 

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

Wiem że to już dawno po fakcie, ale skoro "sprzedałaś" to naliczyli prowizję od sprzedaży. Potem co prawda anulowałaś ale JAKO KUPUJĄCY (a nie jako sprzedawca), więc aby nie zapłacić prowizji powinnaś wystąpić o zwrot prowizji za niesfinalizowaną transakcję ale jako SPRZEDAWCA. Teraz jak ktoś nie zapłaci to po 7 dniach z automatu jest zwracana prowizja, ale dawniej tak nie było. Jeśli tego sprzedawca nie zrobił to musiał zapłacić.

Tak z ciekawości: Jak się ta sprawa zakończyła?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@KAMETS 

Zgodnie z art. 31 ustawy konsumenckiej po odstąpieniu od umowy jest ona niezawarta. Zgodnie z regulaminem Allegro, załącznik nr 4, prowizje są naliczane tylko od zawartych umów. Anulowanie zamówienia jest odstąpieniem od umowy na podstawie art. 27 ustawy konsumenckiej.

Regulamin Allegro zabrania dokonywania zakupów od siebie, stanowi to naruszenie zasad, ale naliczanie prowizji od takich transakcji jest w mojej ocenie niezgodne z tym samym regulaminem i mocno wątpliwe pod względem prawnym.

oznacz moderatorów
KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Dzięki. Dobrze,że tu jesteś. 

Mam chwilowe załamanie nerwowe,

Zabieram twoje twoje informacje i przed siebie 🙂

oznacz moderatorów