anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży - całkowita

KK_shop_pl
#7 Wielbiciel#

Zaczelismy od Stycznia...i nawet fajnie sie dzialo do okolo 7 Marca. Okolo 100-120 zamowien na miesiac, jak dla nas na poczatku, aby sie wdrazac bylo super. Ekscytacja, checi i wiara.... Od 7 Marca w ciagu dwoch tygodni 2 sprzedaze. Fakt, ze na chwile stracilismy Smarta, ale po 5 dniach odzyskalem Smarta, ale to mysle nie jest glowny powod spadkow, bo przeciez okolo 40% ludzi jak nie wiecej kupowalo bez smarta. Rece mi opadaja, bo wszystkiego sie odechciewa. Poprawiam produkty, siedze godzinami nad tytulami, opisami, zdjeciami, kasa wlozona w oprogramowanie, kase, firma zalozona, placic trzeba, a zyski od jakiegos czasu "0".

Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi. Z gory dziekuje.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

komis-bell
#21 Demiurg#

@KK_shop_pl Może ceny za wysokie? Losowo poklikałem w kilka Twoich ofert i wszędzie widzę dostępne zdecydowanie tańsze oferty u konkurencji...

komisbell_0-1711040284023.png

komisbell_1-1711040315127.png

komisbell_2-1711040338744.png

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dla mnie nie jest tanio!.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KK_shop_pl  proste przy takim poleceniu to słabiutko widzę sprzedaż teraz to minimum 99,8 % a masz poleca 97%

Spadliście w sortowaniu a że allegro podpowiada oferty kupującym według własnego algorytmu macie pozamiatane 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

KK_shop_pl
#7 Wielbiciel#

Ale mielismy nawet 96% i wszystko szlo bez problemu...nie kumam tego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KK_shop_pl szczerze mało kto to kuma i śmiem stwierdzić że sami w Allegro już nad tym nie panują 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@KK_shop_pl dostałeś negatywa od Ukraińca i sprzedaż Ci poleciała

 

oznacz moderatorów

KK_shop_pl
#7 Wielbiciel#

Hehe...to sie zgadza. W tej sprawie tez interweniowalem i wysofali ta ocene z ich przelicznika. Po rozmowie doszli do wnioskow, ze poczatkujacym nie nalezy, az takich kłód pod nogi rzucać...jak nasze piękny system podatkowy.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@KK_shop_pl moim zdaniem ceny. Pierwsza z brzegu oferta, suszarka vileda, Twoja cena 130zł, najtańszy produkt 65zł. Różnica robi swoje.

Teraz klient patrzy na cenę, zresztą allegro celowo tak promuje oferty. Możesz mieć przecudne zdjęcia i opisy, ale to i tak cena ma główne znaczenie. Szczególnie w takim asortymencie jak Twój, czyli produkty dla wszystkich ogólnodostępne, nic niszowego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza a jeśli ceny były tak samo wysokie w styczniu ? ja mam wrażenie że w styczniu lutym mieli taki bonus dla nowych kont, pewnie są lepiej sortowane, trzeba założyć nowe konto i zobaczyć dla testów jak to wygląda 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

coś w tym jest.... założyliśmy nowe konto i sprzedaż mamy porównywalną z kontem które ma 8 lat. pamiętam jak zaczynaliśmy to trudno było się przebić....  na nowym koncie idą wszystkie produkty z tą samą ceną co na startym gdzie nikt tego nie kupował. na to wygląda że allegro faktycznie promuje nowe bay przyciągać sprzedających

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#


@kostas11 pewno masz rację, co nie zmienia faktu, że teraz głównym problemem są wysokie ceny.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

KK_shop_pl
#7 Wielbiciel#

Moge pozmieniac troche ceny, ale na wszystkich mam mniej wiecej 30-35% narzutu od kupna, a sami wiecie...% allegro, podatek, ZUS, zdrowotne...takze z tych 30% to naprawde jest malo. Masakra...Wszystkiego sie odechcialo i zniechecilo, bo po co cos robic godzinami jak nic to nie przynosi.

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Mogę ci tylko doradzić.... inwestuj w towar niszowy. ale resztę jako dodatek. przy tych cenach i ogólnym dostępie do produktu masz małe szanse na zarobek...

My tak zrobiliśmy....

Na początku chemia gospodarcza.... teraz głównymi produktami to są karty SIM a reszta ma takie ceny że normalny człowiek by tego nie kupił.... no ale kupują i się też nieraz zastanawiam czemu

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@maliszewko2014 miałem to samo napisać, trzeba mieć niszowy, chodliwy towar, na którym będzie spory zarobek. On wtedy ciągnie sprzedaż. można dorzucać trochę drobnicy tak, żeby klient dobrał sobie jeszcze coś ekstra.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KK_shop_pl  napisał(a):

Moge pozmieniac troche ceny, ale na wszystkich mam mniej wiecej 30-35% narzutu od kupna, a sami wiecie...% allegro, podatek, ZUS, zdrowotne...takze z tych 30% to naprawde jest malo. Masakra...Wszystkiego sie odechcialo i zniechecilo, bo po co cos robic godzinami jak nic to nie przynosi.


Rozumiem że jedziesz na razie na prowizji 0 % dla nowych firm ?  bo ja mając 30 % marży np. przy obrocie 10 000 zł zostaje mi 300 zł a gdzie inne opłaty ??? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

KK_shop_pl
#7 Wielbiciel#

Dokladnie...dlatego to kiepsko widze...tak to wlasnie liczylem +/-  juz z oplatami Allegro. NIe ma to jak podcinac skrzydla umiejetnie...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KK_shop_pl wychodzi na to żebyś nie dokładać musiał byś mieć obrót na poziomie 300 000 zł miesięcznie bo jak odliczysz ZUS, prowizję, kartony, opłaty BDO bo masz elektronikę, taśmy, reklamacje, zwrotu to może wyjdziesz na 0 😞 przy takich marżach 30 - 35 % 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 bo o to chodzi allegro, żeby na dzień dobry zasypać portal ofertami po kosztach. Daje się promowanie i obniżki prowizji dla nowych użytkowników. Oni wzniebowzięci nabiorą towaru, najmą pracowników, opłacą magazyn itd. A potem koniec promocji, sprzedaż leci na łeb na szyję, prowizja i opłaty dobijają. Większość będzie próbowała reklamy, ADS, promowania, to pociągnie kolejne koszty. Zysku nie będzie, ale portal swoje przytuli 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów