anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż karty graficznej.

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

Witam, ostatnio oddałem kartę na gwarancje i udało się wymienić ją na nowy model, przez co mam teraz nową, zapakowaną kartę zamiast używanej. Ogólnie to chcę ją sprzedać, ale nie chcę brać odpowiedzialności za jakikolwiek zwrot/reklamacje/gwarancje. Co mam zrobić, żeby osoba nie pisała o tym do mnie? Czy ja w ogóle jestem za to odpowiedzialny czy jak to działa?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, a jak to sobie wyobrażasz żeby nie brać żadnej odpowiedzialności za coś co sprzedajesz, chciałbyś tak kupić jako kupujący? Oczywiście masz prawo wyłączyć rękojmie, poczytaj o tym, ale nie tak żebyś nie brał żadnej odpowiedzialności.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:83569542   Karta dostarczona w ramach gwarancji nie jest nowa,  ona jest tylko tak zapakowana.  Ty lepiej znasz szczegóły, ale na pewno ma ograniczoną gwarancję.

Niestety musisz wziąć jakąś odpowiedzialność, możesz co najwyżej ograniczyć rękojmię,  ale chyba nie napiszesz że karta jest niesprawdzona i nie przyjmujesz żadnych reklamacji?

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

,,Karta dostarczona w ramach gwarancji nie jest nowa,  ona jest tylko tak zapakowana.'' - nie rozumiem, przecież mam nową kartę, oryginalnie zapakowaną, zaplombowaną itd. Po prostu uznali gwarancję i nie naprawili tylko wymienili model na nowy. Pomoc techniczna morele napisała, że jeśli dostałem nowy produkt to gwarancja liczy się od początku na podstawie starej faktury. Jak mogę ograniczyć rękojmię? Wystarczy napisać w opisie czy jak?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, w ofercie musisz napisać że ograniczasz albo wyłączasz rękojmię.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Opisz dokładnie w ofercie skąd masz kartę. Dla kupującego dołącz dowód zakupu i dokumenty z reklamacji żeby w razie czego sam mógł ją zgłosić na gwarancję. W ofercie napisz, że wyłączasz rękojmię.

Dla siebie zrób dokładne zdjęcia karty (pudełka) wraz z numerem seryjnym (o ile pamiętam to chyba jest jakiś numer identyfikacyjny na opakowaniu). To może pomóc w razie jak być trafił na jakiegoś nieuczciwego kupującego.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:83569542  "...gwarancja liczy się od początku na podstawie starej faktury."

Zgadza się termin gwarancji kończy się wraz z terminem gwarancji starej karty. Jest to więc ograniczenie  bo gwarancji zostało już niewiele..

Oczywiście że karta może być absolutnie nowa, ale też może być regenerowana, odnowiona.

oznacz moderatorów