anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na licytacji

zibra1
#8 Zapaleniec#

Wystawiłem zegarek na licytację. Została zakończona, ale sprzedający nie zapłacił w terminie i allegro anulowalo sprzedaz. Wystawiłem więc licytację ponownie. W międzyczasie pierwotny zakupowicz skontaktował się ze mną że nie wiedział o upływie czasu i poprosił o sprzedaż i dokonaliśmy transakcji poza allegro.

Licytację druga więc zakończyłem. jakie było moje zdumienie gdy dzisiaj dostałem pieniądze na konto z allegro. Ponieważ nic nie miałem wystawione wszedłem na konto. Ku mojemu zdumieniu miałem wystawiony ten sam zegarek, którego licytacja trwała miesiąc czasu! Nie mam już tego zegarka, a kupujący zapłacił za niego i czeka na wysyłkę 

Zwrócić pieniędzy nie mogę poprzez aplikację bo są już u mnie na koncie. Oczywiście napisałem do kupującego ze zaszła pomylka i zwrócę pieniądze na podane konto. Czekam na odpowiedź. Mam jednak do zapłaty prowizje za sprzedaż i nie chce jej płacić bo licytacja ta była poza moja wiedza i nie mam też już tego towaru. Nie dostawałem żadnych powiadomień od allegro że trwa jakaś licytacja ani żadnych wiadomości od potencjalnych kupujących  Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zwrócisz kupującemu środki to Allegro umorzy Ci prowizje  albo zwróci.

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

No ale nie mogę zwrócić środków bo już ich nie mam na koncie allegro, bo zostały automatycznie wysłane do mnie na konto bankowe i już je mam u siebie. Tak się zresztą dowiedziałem o całej sytuacji.

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

@zibra1 Zwróć mu na konto LOL

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiemy się wiadomo że mu zwrócę na konto, ale jak mam przez to uniknąć zapłacenia prowizji. Nie ma tutaj żadnej opcji skontaktowania się z allegro poza jakimiś czarami albo gotowymi formułkami gdzie mam to napisać do kogo?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz prawo sprzedać na innym portalu, nigdzie nie jest to zabronione, nie wolno tylko tak jakby na portalu Allegro proponować zakupu poza Allegro, zwykłe Allegro czy AL?

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Niestety nie znam się na tym kiedyś to było bardziej przejrzyste, obecnie co nie wystawie to pojawia się na allegro lokalnie. Nie wiem czy na allegro też. Generalnie cały zapis transakcji mam na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

O zwrot prowizji piszesz tu:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d  ale należy mieć dowód na zwrot środków.

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Chciałbym zwrócić kupującemu pieniądze przez allegro finanse i widzę, że jest takie rozwiązanie, ale próbując o wykonąc jak to jest opisane nie potrafię tego zrobić

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Czy jak wykonam przelew zwrotny środków z kona bankowego to pieniądze wrócą na konto allegro finanse?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zibra1 Na AL możesz zwrócić tylko jak masz środki na koncie Allegro a ty piszesz że je już wypłaciłeś, więc pozostaje tylko na konto kupującego.

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Wypłata nastąpiła automatycznie poprzez allegro gdy kwota przekracza bodajże 100zł na koncie.

Znalazłem taką opcję dlatego pytam:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/zasilenie-allegro-finanse-kw...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Super dziękuję, jestem w kontakcie z doradcą na whatsapie i czekam na odpowiedź kupującego w sprawie zwrotu środków.

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

@zibra1 Lepiej zakończ ten post zanim dostanieszu bana xD

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

No przecież nic złego nie zrobiłem ani nie kombinowałem jeżeli chodzi o zaistniała sytuację to nie w moim stylu.

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

Po 5 dniach automatycznie się wzowiła. Nic ? dokonaliśmy transakcji poza allegro...

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Czemu się automatycznie wznowiła bez mojej wiedzy na miesiąc czasu? Tym bardziej że dawałem opcje zakończ sorry ale nie jestem ograniczony umysłowo. To kupujący nie zapłacił w terminie i allegro anulowalo sprzedaz co właśnie nie było mi na rękę.

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

Czytaj mejle, mogłeś zapobiec ponownemu wystawieniu.

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Twoje posty nie wnoszą nic konstruktywnego. Mam maila którego nie używam na co dzień i nie dostaje z niego powiadomień. Chce wiedzieć co mam teraz zrobić. To oczywiste że zwrócę kupującemu pieniądze na konto ale jak ubiegać się o zwrot prowizji?

oznacz moderatorów