anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż przedmiotów na allegro, a nadanie paczki Inpost Paczkomat bez własnej umowy.

ViralCar
#8 Zapaleniec#

Witam,

do tej pory jak sprzedawałem z konta prywatnego za pomocą dostawy inpost paczkomat, to automatycznie przenosiło mnie do menadżera paczek inpost i tam zostawała eksportowana etykieta - drukowałem i wysyłałem. Odkąd mam konto firmowe, mam z tym problem. Kupujący wybiera formę dostawy inpost paczkomat, a ja nie mogę mu tego w tak prosty sposób nadać, tak jak to działało na koncie prywatnym. 

Jak problem rozwiązać ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ViralCar Cześć. Jeśli masz konto firmowe, to z zakładki Zamówienia zostaniesz przeniesiony bezpośrednio bezpośrednio do Wysyłam z Allegro. Żeby wysyłać przez WzA musisz mieć podpisaną umowę własną z przewoźnikiem InPost. 

Jeśli chcesz wciąż nadawać paczki bez umowy przez Managera Paczek, musisz przechodzić do niego bezpośrednio przez ten link: https://manager.paczkomaty.pl/auth/login.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ViralCar
#8 Zapaleniec#

Dzieki za odpowiedz.

tak, przenosi mnie kiedy chce nadać paczkę, aczkolwiek odrazu wyskakuje mi dodanie umowy, której nie mam. Rozumiem, ze bez indywidualnej umowy nie nadam tak paczki. Myślałem może, ze Allegro ma umowy ogólne z inpostem i mogę jakby z tego skorzystać. 

mam rozumieć, ze mogę normalnie wejść na menedżer paczek i eksportować etykietę z Allegro tak aby wydrukować ? 

Korzystając z okazji podpytam jeszcze. Jestem troche „zielony” w kwestii wysyłania paczek, tak aby dla mnie i kupującego było to najbardziej optymalne i korzystne. Czy mógłbym dostać jakaś radę bądź sugestie co powinienem zrobić aby ulepszyć możliwości dostawy ? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ViralCar Tak, nadawanie paczek do Paczkomatu w Wysyłam z Allegro wymaga wprowadzenia umowy własnej z InPostem. W artykule przesłanym przez LWA znajdziesz listę metod dostawy, które nadasz z narzędzia Wysyłam z Allegro bez umowy, a także listę metod dostawy, do których musisz taką umowę mieć. 

Żeby nadać paczkę do Paczkomatu możesz przejść bezpośrednio do Managera Paczek i zaimportować paczki z Allegro. Szczegółową instrukcję nadawania przesyłek z Managera Paczek znajdziesz w tym poradniku.

Jeśli chodzi o metody dostawy, to w tym momencie udostępniasz jedynie odbiór w punkcie (Paczkomat InPost). Możesz dodać więcej metod dostawy w swoim cenniku, na przykład usługę kurierską. Podrzucam Ci artykuł o tworzeniu i edycji cenników dostaw (właśnie w cennikach dostaw dodajesz metody dostawy). 🙂 

Jeśli dopiero zaczynasz sprzedaż na Allegro, to serdecznie zachęcam Cię do udziału w bezpłatnych kursach i webinarach od Akademii Allegro: https://allegro.pl/akademia. Sam wybierzesz, z czego chcesz się podszkolić. Dodatkowo na webinarach masz możliwość aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań ekspertom Allegro 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów