anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż rzeczy jako uszkodzone i zwrot, prywatny sprzedający.

retrogsm24h
#8 Zapaleniec#

Jeśli sprzedaję coś jako uszkodzone, a kupujący stara się zareklamować z powodu, jak twierdzi, że sprzęt nie był oryginalny. Jestem prywatnym sprzedającym, zastrzegającym w Aukcji, że towar jest uszkodzony i nie przyjmuję zwrotów. Jak Allegro odniesie się do wystawionego mi najprawdopodobniej negatywnego komentarza przez kupującego?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

@retrogsm24h jeśli reklamuje coś co nie było opisane to masz obowiązek taką reklamację rozpatrzyć, negatywa nie usuną nie ingerują w nie, chyba że napisze coś obraźliwego itp.

ps. zwrot to nie reklamacja 🙂 zwrotów nie musisz przyjmować , reklamację tak !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@retrogsm24h Zwrotów bez podania przyczyny możesz nie przyjmować, ale zwroty z podaniem przyczyny (czyli reklamacje) musisz. Odpowiadasz za wady z rękojmi. Nieoryginalność to też wada.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  " Nieoryginalność to też wada.

O ile nie było o ty m w opisie lub o ile kupujący jest w stanie udowodnić że produkt nie jest oryginalny.

Co do reszty Twego wpisu jak najbardziej zgoda:)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Nie może być w opisie, bo towarów nieoryginalnych na Allegro sprzedawać nie można. Kupujący nie musi niczego udowodnić, tylko na policję podróbkę zaniesie i oni to sprzedawcy udowodnią.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96 o ile produkt nie jest oryginalny a nie "kupujacemu sie zdaje"

Ale wtedy powinien go zanieśc na policje a nie reklamowac 🙂

Wiec nieoryginalnośc produktu to nie wada 🙂 Tak mi wyszło po przeczytaniu Twego drugiego wpisu. ( co poniekąd troche kłoci sie z pierwszym wpisem)

Dopiero po ewentualnych ustaleniach policji klient ma prawo wystąpic do sprzedawcy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Nic się z niczym nie kłóci, nie szukaj dziury w całym jak zwykle. Otrzymuje podróbkę, oddaje sprzedawcy, jeśli nie chce mu robić większych kłopotów. Sprzedawca nie uznaje reklamacji, kupujący niesie podróbkę na policję. Nieoryginalność produktu to wada.

Z reklamacją przede wszystkim do sprzedawcy.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96 a niepoinformowanie o popełnionym przestępstwie jest przestępstwem.

Wiec : albo uważam że jest podróbka i ide na policje albo uważam że nie jest podróbka i nie zglaszam tego faktu jako reklamacje. ( co oczywiście nie przeszkadza zgłosić innych ewentulanych wad produktu lub aukcji)

Własnie dlatego Twoje stwierdzenie są sprzeczne. Bądźmy konsekwentni.

Nie szukam dziury w całym lecz składam fakty i wypowiedzi a nie wyrywam ich z kontekstu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Szukasz dziury w całym. W takim razie niech sprzedający w trakcie reklamacji zgłosi kupującego, że ten nie zgłosił popełnienia przestępstwa przez niego, czyli że sam popełnił przestępstwo. Jest mnóstwo reklamacji podróbek bez zgłaszania na policję.

Że też masz czas na takie mydlenie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96 nie mydlenie tylko konsekwencje.

Jesli klient nie zgłasza na policje to znaczy że nie uważa że to podróbka wiec nie ma podstaw do reklamacji. A jeśli to zrobi sprzedawca ma podstawy do odrzucenia reklamacji.

To jest konsekwencja a nie działanie wybiórcze i szukanie dziury w całym 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ 

Jesli klient nie zgłasza na policje to znaczy że nie uważa że to podróbka wiec nie ma podstaw do reklamacji. 

😄

Tak, wiem, a komentarze powinny być zlikwidowane. Poza tym z reklamacją wszędzie, tylko nie do sprzedającego 😄

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96 a jak brakuje argumentów to piszemy nie na temat???? 

Tego nie wiedziałem 🙂 ale ja tu nowy i sie ucze 🙂

A co do prawidłowości reklamcji w tej sprawie to soje zdanie napisałem.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 Allegro zezwala na handel towarem nieoryginalnym np. w kategorii "antyki i sztuka " jest na to nawet dział "kopie i falsyfikaty" ,gdzie bez trudu są wystawiane najróżniejsze podróbki często z opisami wprowadzającymi klientów w błąd .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mwmonety 

Allegro zezwala na handel towarem nieoryginalnym

Już takie bzdury wypisywać.

Załącznik nr 1 - towary zakazane;

5. produkty nieoryginalne (tzw. podróbki);

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 W dziale na którym wystawiam jest podkategoria " kopie i falsyfikaty " gdzie są wystawiane podróbki oryginalnych produktów na szkodę rynku numizmatycznego i o takie przyzwolenie mi chodzi .Dodatkowo wielu sprzedawców podrobione rzeczy upycha w podkategoriach "pozostałe" z opisem typu "nie znam się " lub "mam to po dziadku" .Kupującemu trudno zarzucić sprzedawcy wtedy próbę oszustwa a samemu sprzedawcy łatwiej wymigać się od odpowiedzialności.

'

 

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mwmonety Zapytaj Allegro czym się różnią towary nieoryginalne - podróbki, w których naruszane jest prawo właściciela marki, znaku towarowego, logo firmy od falsyfikatów dzieł sztuki, papierów wartościowych i pieniędzy, a wtedy może zrozumiesz.

Sprzedaż towarów nieoryginalnych - podróbek jest na Allegro zakazana.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 Tak to czemu notorycznie są wystawiane falsy monet  obecnego środka płatniczego  i allegro samo ich nie usuwa a jest to przestępstwo .To jest działanie na szkodę emitenta .Jak dla mnie to nawet można to podciągnąć pod współudział ,bo to nie użytkownicy powinni zgłaszać takie aukcje tylko ludzie tam zatrudnieni .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Towar nieoryginalny to nie musi być podróbka, może to być legalny zamiennik.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@retrogsm24h Jeśli opis tej rzeczy był nieprawdziwy lub wprowadzający w błąd kupującego, to ma prawo zwrócić. Inaczej każdy by wystawiał zdjęcia czegokolwiek a wysyłał zupełnie coś innego, np śmieci ze swojego kosza. Prawdą byłoby, ze to co wysłał było już w jakimś stopniu uszkodzone i niezdatne do użytku.

Jeśli kupujący twierdzi, ze to nie jest oryginalne to musi mieć jakieś podstawy do tego i wskazuje w jaki sposób można zweryfikować czy to jest oryginalny przedmiot czy podróbka. Jak to rozpoznał?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@retrogsm24h Daj linka do aukcji. 

oznacz moderatorów