anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż towaru firmie z Czech a zwrot podatku VAT

MAMY ROZWIĄZANIE!
unexport
#7 Wielbiciel#

Hej,
okazjonalnie sprzedaję produkty do Czech. Nie są to duże ilości, więc nie jestem jeszcze zarejestrowany do vat OSS. Gdy wysyłam produkty konsumentom naliczam standardowo polską stawkę vat. Inaczej sprawa ma się w przypadku gdy towar zamawia firma na fakturę. W tym przypadku jak rozumiem powinienem wystawić fv z vatem 0 % i zwrócić podatek kupującemu. 

Kupujący zapłacił przy odbiorze i nie widzę nigdzie abym miał funkcję zwrot środków. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
kostas11
#21 Demiurg#

@unexport jak było za pobraniem, było od razu pomniejszyć kwotę i wpisać pobranie netto i na tyle wystawić fakturę, teraz masz bałagan bo dostałeś brutto a fakturę wysłałeś netto 😞 Nie oddasz przez allegro, możesz na konto ale to koszty 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
unexport
#7 Wielbiciel#

No nic, rozumiem. Czyli będę musiał zrobić przelew na konto czeskie. Allegro mogłoby udostępnić opcję zwrotu, również gdy klient zapłacił kartą przy odbiorze z automatu paczkowego takie sytuacje będą się pojawiać.

Dziękuję za odpowiedź 😉

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@unexport temat wałkowany od lat, a allegro wchodzi na nowe rynki, wprowadza inne cuda a jakoś tego nie chce wprowadzić 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów