anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaz zablokowana za mało ocen od kupujących

BJ226
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Potrzebuję podpowiedzi.

Mianowicie został mi nałożona blokada sprzedażowa za brak ocen od kupujących.

Na allegro sprzedalam 5/6 rzeczy

Pierwszy klient nie wystawił oceny, drugi też, trzeci po miesiącu od zakupu stwierdził że coś nie działało w jednym głośniku (zakupił 2 głośniku używane) i wystawił negatywna ocenę. Mój błąd bo ja ta ocenę zobaczyłam po 3 miesiącach bodajże i odpisałem na tą ocenę ale kupujący nie podają rozmowy . Ale od sprzedaży allegro normalnie działało później sprzedalam jeszcze parę rzeczy ale kupujący nie wystawili żadnej oceny. Nagle konto zostaje mi zablokowane. Ze nie spełniam wymogów że mam słabą ocenę sprzedażowa. Zapytałam allegro co mam zrobić żeby zwiększyć ocenę skoro mam zablokowana sprzedaż. Powiedzieli ze moim obowiązkiem jest żeby kupujący wystawili oceny. I że nie odblokuję konta. Zaczęłam kontaktować się z kupującymi z próbą o ocenę. Dwie osoby wystawiły reszta cisza, ocena na allegro z zera w dwa dni wzrosła na 67,7. Kontaktuję się z allegro czy to wystarczy mówią że nie że ocena dalej jest za niska. I oprócz tego na powiązany koncie jest jakaś zaległość. Zaczynam sprawdzać ja żadnego konta nie łączyłam ani nie mam info żeby moje konto było połączone. Kontaktuje się z osobą której niby konto jest połączone. Moim ona sprawdza również nie ma żadnego połączenia. Jeśli pytam allegro o to konto mówią że nie udziela więcej info. I moje pytani teraz brzmi. Co mam zrobić żeby moja ocena sprzedażowa wzrosła skoro mam zablokowana sprzedaż i nowi kupujący nie mogą wystawiać ocen, starzy nie wystawili i po kontakcie również nie wystawiają. I jaki ja mam wpływ na wystawianie ocen od kupujących i powiązane konto którego nie powiazywalam że coś tam jest nie tak. i jaka mam mieć procetwowosc żeby konto zostało odblokowanie. Bo ja nie rozumiem o co tu w tym chodzi 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mwmonety
#21 Demiurg#

Jakości szybko nie poprawisz ,zwłaszcza nic nie sprzedając .Jeśli by ci się jednak udało przekonać tego klienta który wystawił negatywa do jego usunięcia to jakość była by już wystarczająca (negatyw liczy się do punktacji cały rok) . Pozostaje ci też wyjaśnić z Działem Bezpieczeństwa sprawę zaległości z powiązanym kontem .

oznacz moderatorów

BJ226
#7 Wielbiciel#

Podjęłam próbę kontaktu z nim ale cisza, jak również kontaktowałam się z innymi kupującymi z prośbą o ocenę ale tylko 2 dodało pozytywną opinię jednemu to chyba mina już czas na dodanie opinni. Dziwna sytuacja naprawdę allegro nakłada blokadę za brak ocen od kupujących. Ja nie wiem jak mam wpłynąć na kupujących żeby wystawili opinie, zaczynam być już upierdliwa i wydaje mi się że wygląda to mało profesjonalne że sprzedający prosi się o ocenę. Zamiast allegro skontaktować się ze mną powiedziec  O co chodzi ze może zadbać o oceny,blokuje sprzedaż i rzada zwiększenia ocen chora sytuacja, jeszcze jakieś konto powiązane nie moje, gdzie nigdy z tym kontem nie współpracowała nic nie sprzedawała ani nie kupowałam. I ja mam odpowiadać za inne konto. To wychodzi na to że dany człowiek x jak ma zły dzień każdemu może zablokować sprzedaż bo za mało ocen i jakieś inne konto jest powiązane, nie wiadomo kto i na jakiej podstawie powiazal i jeszcze mnie o takim powiązaniu nie poinformował. 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Z powiązanym kontem to tu poważny problem. Allegro z tego co tu widać po postach potrafi powiązać wszystko, włącznie z kontem sąsiada, czy kuzynki 2x logującej się na Twoim wi-fi. Ja bym poganiała tę osobę co nabroiła do uregulowania zaległości. Oraz dogadała się z kupującym o zdjęcie komentarza.  Chociaż z tym ciężko bywa, nie którzy nie wyrośli z czasów sprzed 15 lat, kiedy po kupieniu czegoś używanego i niedziałającego stawiało się negatywa i zapominało o kasie, olewając przy tym wszelkie maile. O reklamacji z rękojmi nie słyszeli... W każdym razie sądząc po tym czego się tu naczytałam to sama poprawa komentarza nie pomoże o ile ktoś tam będzie wisiał kasę na powiązanym przez nich koncie, no chyba że UOKiK im wytłumaczy, ze tak nie wolno... Bo podobne tematy widać tu średnio ze 2 tygodniowo i nie widziałam, żeby ktoś się szybko sukcesami pochwalił...

oznacz moderatorów

BJ226
#7 Wielbiciel#

Chore to jest, jak bez wiedzy użytkownika można sobie łączyć konta zarejestrowane na inne osoby inne rachunki bankowe. To jest kpina z użytkownika i jeszcze obarczanie użytkownika jakimiś problemami związanymi z nie swoim kontem. Nie słyszałem jeszcze o takim czymś. A najlepsze jest to że informują że powiązane konto ma jakąś blokadę i tobie nie uruchomiła sprzedaży jeśli konto x nie wyjaśni sprawy. No żart w biały dzień 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Trudna sprawa do rozwiązania ale podpowiedź mwmonety jest bardzo trafna.😣

oznacz moderatorów

BJ226
#7 Wielbiciel#

Trudna i dziwna. A allegro wcale nie pomaga w jej rozwiązaniu. 

oznacz moderatorów