anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

,,Stosowanie klauzul abzywnych''

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:70368351
#7 Wielbiciel#

Zostałam posądzona o stosowanie klauzul abzywnych w jednej ze swoich ofert, mianowicie w opisie produktu napisałam ,,Jeżeli kupisz ofertę za 5zł, nie dostaniesz nic, ponieważ najpierw musisz napisać pv co chcesz kupić, a ja ustawie odpowiednią cenę.'' Po to, aby kupujący najpierw się ze mną skontaktował, a dopiero potem potwierdził zakup. Jednak pewien pan nie doczytał opisu i postanowił i tak kupić przedmiot. Potem zaczął mi grozić, że zgłosi sprawę do kancelarii, jeżeli nie dam tego przedmiotu za cenę za którą go wystawiłam. Oferowałam panu zwrot pieniędzy, jednak nie chciał się zgodzić. 

Co powinnam zrobić? Chcę też zaznaczyć, że rzeczywista cena produktu to 8zł, a pan kupił ofertę za 5zł. Są to bardzo małe pieniądze, jednak chce wiedzieć czy nie oszukałam nikogo, skoro w opisie jasno jest zaznaczone, że najpierw trzeba się skontaktować ze sprzedającym.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
Agent555
#17 Koryfeusz#

Daj link do iferty 

oznacz moderatorów
Client:70368351
#7 Wielbiciel#

Link do ofery https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/archiwum/91b269fb-fb46-480c-82f3-21658518ede9/33dd8014-29ca-...

Chcę wiedzieć po kogo stronie leży wina, 

Czy w mojej, bo oferta nie zgadzała się w 100% z opisem, czy wina pana, bo nie doczytał opisu produktu.

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Nie wyświetla oferta po kliknięciu w link 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:70368351 aprzedałeś jako osoba prywatna na lokalnie? Klauzule abuzywne to dotyczą ustawy konsumenckiej a nie sprzedaży prywatnej podchodzącej pod kodeks postępowania cywilnego

oznacz moderatorów
Client:70368351
#7 Wielbiciel#

Tak, sprzedaje jako osoba prywatna. Czy w takim razie wina nie jest po mojej stronie?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:70368351 problem z twoimi linkami taki że nic sie nie otwiera wyszukiwarka lokalnie a nie konkretna oferta

oznacz moderatorów
Client:70368351
#7 Wielbiciel#

W takim razie, przesyłam screena opisu oferty, może to coś da

Client70368351_1-1713102011675.png

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Moderacja odkryje screena za jakiś czas to zerkniemy ale nie można prywatnemu sprzedawcy zarzucić klauzul abuzywnych. Odnośnie allegro jak oddałaś 5zł to allegro się wypnie a sprawę zakładać o 3zł i zamrozić 2k na pozew... straszenie przez gościa moim zdaniem

oznacz moderatorów
Client:70368351
#7 Wielbiciel#

Chodzi właśnie o to, że zaproponowałam że mogę oddać panu pieniądze, ale on powiedział że chce przedmiot dla córki, a nie pieniądze. Myślisz, że powinnam dać mu ten przedmiot zamiast oddawania pieniędzy? Nie jest to jakoś bardzo opłacalne no ale kurde, żeby dorosły chłop o kilka złotych się kłócił. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Co ci przyszło do głowy by sprzedawać produkt, a później określać się co do ewentualnej ceny. Może zastanów się nad sprzedażą w formie ogłoszenia, a nie w opcji kup teraz. 

oznacz moderatorów
Client:70368351
#7 Wielbiciel#

Widziałam, że kilka innych osób też tak robi, więc pomyślałam, że nie jest to złe ani nic. 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

O przedmiocie

Do sprzedania jest 10 kont, z czego tylko jedno jest tym co na obrazku, posiada ono także karnet bojowy obecnego sezonu oraz 1200 v-dolców (oczywiście posiada także różnorodne lotnie oraz bronie). Reszta kont jest pusta, konta są wybierane losowo poprzez wybór numeru od 1 do 10 przez klienta.

SPRZEDAWANE KONTA MOGĄ POSIADAĆ OD 0 DO 100+ SKINÓW

Krótki czas oczekiwania (od razu jak będę online)

Po zakupie otrzymasz e-mail oraz hasło do konta (zalecana zmiana hasła po zakupie).

PRZECENA:
Kup 3 konta, a otrzymasz jedno GRATIS

Uwaga:
Po dokonaniu zakupu, niestety nie przyjmujemy zwrotów, ponieważ oferujemy produkty cyfrowe. Dbamy o Twoje zadowolenie i zapewniamy jakość, na którą zasługujesz.

 

 

Ja bym takich ofert nie wystawiała, bo to droga do kłopotów. Zdarza mi się coś z surowców sprzedać ale to zawsze musi być konkretnie opisane co , w jakiej ilości i za ile. Nie wolno sprzedawać przedmiotów podlegających losowaniu. Były tu już takie tematy z wkurzonymi klientami w roli głównej.... I to im przyznawano rację. To nie loteria z szansą 1/10 na dobre konto.... I owszem ludzie tak wystawiają ale ile potem z tego usunięte lub zbanowane zostało to tylko support wie xD

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Sprzedawany przedmiot musi być jasno określony w ofercie, co do rodzaju, gatunku i ceny. Kupujący musi wiedzieć, co kupuje i nie można mu kazać kontaktować się ze sprzedawcą, w celu ustalenia, co on kupuje w danej ofercie.

A co do ofert typu loteria, to na przeprowadzenie loterii wymagane jest zezwolenie, a przy niskich wygranych zgłoszenie do Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego właściwego miejscowo dla siedziby organizatora. Przeprowadzenie loterii bez zezwolenia lub zawiadomienia zagrożone jest karą grzywny do 720 stawek dziennych (w przeliczeniu na złotówki jest to do 28 895 040 zł), lub do 3 lat pozbawienia wolności, albo obu karom łącznie.

oznacz moderatorów
Client:70368351
#7 Wielbiciel#

Dziękuje bardzo za informacje, widziałam na kilku innych stronach takie oferty i pomyślałam, że jeżeli kupie jakieś konto za 20zł i zrobię o nie takie losowanie, to wyjdę na plus. Usunęłam ofertę, bo nie potrzebuję więcej problemów i jeszcze raz dziękuje za uświadomienie mnie.

oznacz moderatorów