anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szybka wysyłka tego samego

MAMY ROZWIĄZANIE!
donieckiii
#8 Zapaleniec#
  •  Wysyłam paczki tego samego dnia a nawet czasem są umieszczone w paczkomacie już kilka chwil po tym jak wpadnie zamówienie od kupującego mimo to w panelu jakość mojej sprzedaży mam 0 paczek wysłanych ,  tego samego dnia , czemu tak jest jak to naprawić ? 

IMG_5876.png

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
mdrogeria
#21 Demiurg#

dwa pytania 

.wprowadzasz numery przesyłek do systemu ?

.nadajesz w paczkomacie , czy robisz to przed godziną graniczną ?

oznacz moderatorów
donieckiii
#8 Zapaleniec#

Tak uzupełniam odrazu numery przesyłek wtedy gdy drukuje etykietę i staram się odrazu podrzucić do paczkomatu paczkę , jednak zazwyczaj są to godziy popołudniowe , mam też  ustawione 1 dzień wysyłki dla ofert . Jaki czas wysyłki ustawić wtedy bezpieczny abym mógł realizować zamówienia i nie tracić punktów a klient nie widział pod ofertą jakiegoś przesadnie wydłużonego czasu przesyłki ? 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@donieckiii przy nadaniach w automacie po południu marne szanse na uzyskanie punktów za szybkie nadania, liczy się bowiem moment podjęcia przesyłki przez kuriera , a nie samo nadanie w paczkomacie .

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Noszenie paczek kilka razy dziennie nie ma większego sensu, nic tym nie przyspieszysz. Musisz sprawdzić, jaką godzinę graniczną odbioru ma paczkomat w którym nadajesz - i zanosić raz, niedługo przed nią 🙂 U mnie np. jest to 15.00, więc noszę paczki ok. 14.30

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Nie jest ważne, kiedy umieścisz w paczkomacie, dla Allegro za moment wysyłki liczy się odebranie przez kuriera. Czyli musisz nadawać przed odpowiednią godziną (najczęściej jest to 15.00, czasem później).

oznacz moderatorów
TJKARMY
#8 Zapaleniec#

Tez jestem od niedawna na allegro. Sporo zamowien wchodzi popoludniu lub wieczorem kiedy nie ma fizycznej mozliwosc nadania w ten sam dzien. Moze szanowne Allegro odpowie jak nadac przesylki o 20 nie mieszkajac po sasiedzku z oddzialem firm kurierskich? Jestesmy nowi, poczatkujacy. Allegro da nam wskazowki jak nie otrzymywac ujemnych punktow? To ze Ty sie fatygujesz do paczkomatu o poznej godzinie nic nie znaczy.. to nie jest nadanie wg Allegro i cyk minusowe punkty. Allegro dajcie wskazowki jak to wg Was zrobic i nie odpowiadajcie, zeby negocjowac z przewoznikami bo nikt po 18 do nas nie przyjedzie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@TJKARMY dam Ci dobrą radę jako długoletni sprzedawca na allegro , olej punkty i przestań zaglądać do panelu jakości , zdrowie ważniejsze , rób co do Ciebie należy , klient to doceni , panel jakości służy tylko jednemu , ale o tym dowiesz / przekonasz się z czasem .

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@TJKARMY Tylko spokój może Cię uratować 🙂 Z tego, co dostałem w odpowiedzi na forum, to ten czas wyświetlany jest czasem sugerowanym, a do punktacji obowiązuje i tak ten zadeklarowany przez Ciebie. Czyli przy wpisanej wysyłce "1 dzień" masz czas na wysłanie do końca NASTĘPNEGO dnia roboczego. A w razie jakiejś obsuwy czy pilnego wyjazdy zmieniasz hurtowo wysyłkę na 2 lub 3 dni i po kłopocie

oznacz moderatorów
TJKARMY
#8 Zapaleniec#

Dokladnie tak jak piszesz, wysylka 1 dzien, czas do 23.59 nastepnego dnia. Tutaj wszystko gra. Mam max punktow, bo staram sie tego mocno pilnowac. Ale poziom wysylki tego samego dnia ciagle spada bo Allegro jest zdziwione, ze nie kurier do mnie nie przyjechal o 23:12.... zaraz bede mial zabrany poziom super, bo nie wysylam w nocy, tak? Dodam jeszcze, ze mialem chyba 54% ale codziennie minus

Screenshot_20240330_093802_Samsung Internet.jpg

 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@TJKARMY Tutaj nic nie poprawisz, bo to nie zależy od Ciebie, tylko o której klient zamówi. Zresztą, 54 % to i tak bardzo dużo, ja raczej nie przekraczam 30-40 %

oznacz moderatorów