anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Terminowość dostawy

Heyvan
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Mam ustawioną w ofertach wysyłkę 1 dzień. W dostawie mam zaznaczone DPD do godz.10 danego dnia i Inpost paczkomat do godz. 15 danego dnia. Wszystkie zamówienia po godzinie 15 są nadawane w paczkomacie następnego dnia rano. Allegro ocenia te przesyłki jako wysłane po terminie. Jak to ustawić prawidłowo? Dlaczego mimo, że zamówienie wpłynęło po godz. 15, biuro pracuje do 16, to jesteśmy karani za wysyłkę następnego dnia rano?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja też mam 1 dzień ale może problem tkwi w tym że InPost (przynajmniej u mnie) ma godzinę graniczną o 14-tej a zdarza się że przesyłki odbierają nawet przed 13-tą . Niektóre wpłaty wchodzą jednak w godzinach między 13-tą a 15-tą ale "wybadałem" do którego paczkomatu kurier lubi się spóźniać i nawet jak czasem wyślę po 15-tej to zdążę przed jego odbiorem .

oznacz moderatorów

Heyvan
#7 Wielbiciel#

zamówienia, które wpłynęły do 15 wysyłamy tego samego dnia z paczkomatu, gdzie kurier odbiera zawsze o 16. Problem jest z zamówieniami, które wpływają po godz. 15, ponieważ są wysyłane na drugi dzień rano i kurier odbiera je o godz. 11. Allegro traktuje te przesyłki jako nieterminowe.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

allegro za podawanie wydumanego przewidywanego czasu dostawy i uniemożliwianie sprzedawcy zgodnie z ustawą podawania rzeczywistego czasu już dawno powinno dostać karę od uokik

np: kupujący nie są informowani w momencie zakupu o istnieniu godzin granicznych

oznacz moderatorów