anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Transakcja nie doszła do skutku - co robić?

Augustin91
#7 Wielbiciel#

witam mam pytanie wystawiłem rower na allegro ale jednak podarowałem go kuzynowi ale zapomniałem go ściągnąć z aukcji allegro i ktoś kupił w tym czasie jak teraz to cofnąć żeby nie płacić prowizji bo nie doszło do transakcji klienta już przeprosiłem i poinformowałem że oferta nie aktualna dodam że chodzi o allegro lokalnie pozdrawiam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

pulkownik66
#19 Nestor#

@Augustin91 Jak kupujący zapłacił, to pewnie mu już kasę oddałeś i o zwrot możesz poprosić tutaj- opisz całą sytuację. https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10&subjectId=b041ba5e-6...

Jeżeli nie robił wpłaty, to nie było umowy i nic ci nie naliczą.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Augustin91 O zwrot naliczonej opłaty możesz poprosić przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Najlepiej będzie, jeśli kupujący prześle Ci swoją rezygnację z zakupu i tę rezygnację załącz do prośby. Jeśli zwróciłeś wpłatę, załącz też potwierdzenie przelewu.

oznacz moderatorów

Augustin91
#7 Wielbiciel#

Płatność była przy odbiorze to mam pisać Do kupującego żeby wysłał tą rezygnacje czy po prostu opisać sytuacje w tym formularzu co podaliście ? Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Augustin91 Opisz na razie jak Allegro uzna to dobrze a jak nie to wówczas dołączysz nowe fakty do odwołania.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

I tak można przejechać się na rowerze ,jeśli to było AL to może być problem ze zwrotem za obsługę transakcji z kupującym można się dogadać poprosić o numer konta i zwrócić kasę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Augustin91 Lepiej będzie, gdy od razu załączysz dowód na rezygnację kupującego. Korzystaj z formularza podanego w moim poście, ten wyżej nie jest poprawny.

oznacz moderatorów

Augustin91
#7 Wielbiciel#

Rozumiem ale jak ma złożyć kupujący tą rezygnacje żebym mu wytłumaczył co ma zrobić ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niech kupujący Tobie napisze w mailu, że rezygnuje z zakupu roweru, a Ty tę pisemną rezygnację kupującego dołącz do prośby skierowanej do Allegro o zwrot opłaty.

oznacz moderatorów

Augustin91
#7 Wielbiciel#

Najlepsze jest to ze Allegro nic nie naliczyło teraz zobaczyłem ze jest napisane ze dopóki kupujący nie wypełnij jakiegoś formularza odbioru to nie ma kosztów 

oznacz moderatorów