anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Twoje zawiadomienie o zawieszeniu konta Allegro [phishing 06.03.2023]

Kanars
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Cześć Twoje zawiadomienie o zawieszeniu

 

Dzień dobry , Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej. W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych.

09A34543-6442-496A-9A2B-925B8AB62E84.png

 witam dostałem 

takiego maila , czy to próba oszustwa ?

oznacz moderatorów
77 ODPOWIEDZI 77

Cezi_86
#9 Pomysłodawca#

Chyba Allegro powinno poinformować swoich użytkowników o pojawieniu się fałszywych maili. Mail wygląda podobnie do tych od Allegro. Sugeruję podjąć działania zanim dojdzie do jakichś przestępstw na platformie po wyłudzeniu danych. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Swoją drogą, sugeruję poprawić funkcję wstawiania zdjęcia do tekstu, bo jest okropnie mylące. Przycisk na górze nie działa, a ten co zatwierdza wstawienie, jest ucinany w osobnej części okna?

phishingphishing

allegro-phishing2.png

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Cezi_86 bardzo dziękuję Ci za czujność i będę wdzięczna jeśli prześlesz tę wiadomość do nas, za pomocą opcji "przekaż dalej"  na adres: phishing@allegro.pl. W samej kwestii informowania naszych użytkowników, to sygnałów o takich próbach dostajemy przynajmniej kilkadziesiąt dziennie. Zazwyczaj mają różną formę lub treść, stąd informowanie naszych kupujących o nich wszystkich jest niemożliwe. Jedynie co możemy zrobić w tej sytuacji to prośba o zachowanie szczególnej ostrożności i nie klikanie w podejrzanie wyglądające linki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

boleknielolek
#9 Pomysłodawca#
  • Witam dostałem takie email czy Allegro wysyła tego typu emaile ?

Dzień dobry ,

 

Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej.
W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych.

Jeśli chcesz dalej korzystać z swojego konta, Allegro!

 
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@boleknielolek po samym fragmencie, który zacytowałeś nie mogę tego potwierdzić. Abyśmy mogli to sprawdzić, prześlij nam proszę całą tę wiadomość na adres spolecznosc@allegro.pl 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Little22
#1 Nowicjusz#

Hej.

Dostłem takiego maila:

Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej.
W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych.

Jeśli chcesz dalej korzystać z swojego konta, Allegro!

Pamiętaj, że jedynie aktywna usługa Allegro! gwarantuje Ci darmowe dostawy kurierem oraz do Paczkomatów i Punktów odbioru, a także dostęp do darmowych zwrotów.
Zgodnie z art. IX ust. 3 Regulaminu Allegro! istnieje możliwość zablokowania konta z racji braku potwierdzenia aktualnych danych personalnych i rozliczeniowych.

Czy allegro wysyła takie maile?

Czy to jakaś ściema?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Little22 Najprawdopodobniej jest to próba wyłudzenia danych. Przekieruj otrzymaną wiadomość na adres: phishing@allegro.pl. Zajmiemy się Twoim zgłoszeniem niezwłocznie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:45958595
#1 Nowicjusz#

Witam, dostałem takiego emaila, sygnowany Allegro Lokalnie, oczywiście kliknąłem w Potwierdź konto, i po przekierowaniu mój anty wirus zasugerował o szkodliwym wpływie na ten link, także wycofałem się. Po podświetleniu maila wyszło że pod allegro lokalnie kryje się 

 
nie wiem, co to, także jeśli jest to od Was, to sorry za tego szita, w każdym razie loguje się z telefonu i nie mam zamiaru potwierdzac tego.
 
Poniżej treść tegoż maila
 

Cześć ,

 

   Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej.
    W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych.

    Jeśli chcesz dalej korzystać z swojego konta, Allegro!

Pamiętaj, że jedynie aktywna usługa Allegro! gwarantuje Ci darmowe dostawy kurierem oraz do Paczkomatów i Punktów odbioru, a także dostęp do darmowych zwrotów.
Zgodnie z art. IX ust. 3 Regulaminu Allegro! istnieje możliwość zablokowania konta z racji braku potwierdzenia aktualnych danych personalnych i rozliczeniowych.

POTWIERDŹ KONTO

 

 

 

Rejestrując się, akceptujesz Regulamin Allegro

Pozdrawiamy
Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Uważasz, wygląda na próbę oszustwa.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:45958595 To nie jest wiadomość od nas. Jeśli masz taką możliwość, to prześlij nam proszę tego mejla (za pomocą opcji "przekaż dalej") na phishing@allegro.pl 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ZielonkaBurzynsk
#1 Nowicjusz#

Właśnie dostałam mejla "Prośba o aktualizacje danych. CMFOF9W2A5 " od "Allegro<kontakt@hodas.pl>" o treści:

Cześć ,

Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej.
W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych.

Jeśli chcesz dalej korzystać z swojego konta, Allegro!

 

Pamiętaj, że jedynie aktywna usługa Allegro! gwarantuje Ci darmowe dostawy kurierem oraz do Paczkomatów i Punktów odbioru, a także dostęp do darmowych zwrotów.
Zgodnie z art. IX ust. 3 Regulaminu Allegro! istnieje możliwość zablokowania konta z racji braku potwierdzenia aktualnych danych personalnych i rozliczeniowych.

POTWIERDŹ KONTO

ZielonkaBurzynsk_0-1683993445984.png

 

Wiadomość wysłana przez Allegro do [edycja]
ZielonkaBurzynsk_1-1683993445987.png

 

Przydatne informacje
Numer przesyłki znajdziesz również w szczegółach zakupu w zakładce Moje zakupy.

 

Patrząc na  adres mejlowy, wygląda to na oszustwo. Ale grożą zablokowaniem paczkomatów. Czy ktoś dostał podobnego mejla?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZielonkaBurzynsk to nie jest wiadomość od nas i faktycznie ma na celu wyłudzenie Twoich danych. Bardzo proszę nie klikaj w link, a jeśli to zrobiłeś to przeskanuj proszę urządzenie programem antywirusowym i zmień najważniejsze hasła. 
Czy mogę poprosić Cię o przesłanie tego e-mail za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

izula2323
#7 Wielbiciel#

Dostalam rano meila z informacją o zawieszeniu konta. Czy to próba oszustwa? W linku mam podac numer karty itp. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nr karty do zawieszenia, także myślę że to próba oszustwa, zapytajmy: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@izula2323 nie jest to wiadomość od nas, przeskanuj proszę swoje urządzenie programem antywirusowym i zmień najważniejsze hasła. Czy możesz przesłać tę wiadomość  za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

elektrikon
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_
Witajcie wszyscy tu zgromadzeni.
Chciałem przestrzec wszystkich  przed próbami wyłudzenia danych konta Allegro z poziomu adresu email.
     Właśnie ostatnio miałem ten incydent. Jeżeli cos takiego Wam się przydarzy to pod żadnym pozorem nie klikajcie w żadne linki pod tytułem "Aktualizacja"
      W czerwonych elipsach zaznaczyłem istotne rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę gdy otrzymacie taki mail.
W wypadku takiego zdarzenia zgłoście  wraz ze zrzutem, pod adres :
phishing@allegro.pl
Niezależnie warto, a nawet trzeba zgłosić do  Zgłoś incydent | CERT.PL>
  Tam wybieramy - Osoba fizyczna/inne podmioty i potem kategorię z jakiego poziomu zostaliśmy zaatakowani.        Jest również wszytko opisane jak postępować by wysłać plik do CERT. 




Alert Allegro.png

Bądźcie czujni☝️🙂


oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@elektrikon dziękuję za Twoją wiadomość! Dokładnie tak należy postąpić z tym e-mailem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

a_laska1
#7 Wielbiciel#

dostałam dziś e-mail  ,,Drogi użytkowniku, dokonaj opłaty 7.05 zł aby uniknąć blokady sprzedaży,,

16 lat jestem na Allegro nigdy nie sprzedaję  ,zawsze kupuję nie rozumiem tego żądania

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

To próba wyłudzenia danych. Nic nie klikaj, nie podawaj żadnych danych.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Więc w nic nie klikaj a jest to próba wyłudzenia.

oznacz moderatorów

Marcin250988
#7 Wielbiciel#
 

           Twoje Zawiadomienie o zawieszeniu !

Witaj ,

Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.

Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.

AKTUALIZACJA

Jesteśmy tutaj, aby pomóc, jeśli tego potrzebujesz. Odwiedź Centrum Pomocy, aby uzyskać więcej informacji lub skontaktuj się z nami.

 Wiadomość wysłana przez Allegro do (Client:marcin250******).
Masz pytania? Skorzystaj z Pomocy Allegro
Pobierz aplikację Allegro, kupuj gdziekolwiek jesteś
  
Polub nas na social media i bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami
     

Każdy e-mail od Allegro zawiera Twoje imię, nazwisko i login (jeśli masz je w swoim koncie). Jeśli podejrzewasz, że e-mail jest fałszywy, skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w centrum bezpieczeństwa Allegro.

Wiadomość została wysłana automatycznie, dlatego na nią nie odpowiadaj. Jeśli chcesz z nami porozmawiać, skorzystaj ze strony kontaktowej.

Allegro sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Wierzbięcice 1B, 61-569 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 40 000 000 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

 

Dzisiaj na pocztę otrzymałem taką o to wiadomość, nie mam żadnych nieuregulowanych rozliczeń, 

Na koncie też nie ma jakiejkolwiek informacji i zablokowaniu konta. 

oznacz moderatorów