anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umowy własne i umowa z Inpostem

MAMY ROZWIĄZANIE!
TomacoIntro
#8 Zapaleniec#

Chcę rozpocząć sprzedaż na Allegro jako firma i mam pytanie.
Mam umowy własne z kurierami DHL i DPD i chcę je podpiąć do cennika dostaw - to jest dla mnie zrozumiałe.
Natomiast chciałabym także wysyłać przez InPost - nie mam z nimi żadnej umowy i tutaj pojawiają się pytania:

1. Czy muszę podpisywać umowę z InPostem jako firma (na ten moment nie jestem w stanie stwierdzić, czy będę nadawać dużo paczek za ich pośrednictwem, czy nie) i również podpiąć ją potem jako umowę własną, czy mogę to jakoś zrobić przez Allegro - najważniejsze dla mnie: jeśli tak, to jak to zrobić? proszę o w miarę szczegółowe wyjaśnienie.

2. Kontynuując, jeśli mogę, to czy w cenniku zaznaczam to jako "Allegro Paczkomaty InPost" / "Allegro Kurier InPost"?

3. Nadal zakładając, że mogę - to wówczas umowy własne z kurierami rozliczam we własnym zakresie, a koszty generowane przez wysyłkę InPost będzie mi naliczało Allegro?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@TomacoIntro Nie musisz podpisywać umowy własnej z InPost, jeśli będziesz nadawać metodami dostawy z "Allegro" w nazwie. Rozliczamy je sposobem Allegro Mix - szczegóły tej metody znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje na temat dostaw Allegro InPost zamieściliśmy w tym artykule, natomiast tutaj sprawdzisz instrukcję nadawania tych paczek.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
TomacoIntro
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za udzieloną odpowiedź 

oznacz moderatorów
arton54321
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam ten sam promlem- mam dodane oferty gdzie gdzie udostepnilem wysyłki inpostem, inpost kurier, dpd itd - klient własnie zamówił dwie paczki: pierwsza to inpost a druga to inpost kurer. Przy próbie nadania przesyłki wyskakuje mi okno "Aby nadać przesyłkę Allegro Paczkomaty InPost musisz dodać umowę własną "  do tej pory prowadzilem sklep poza allegro i wysyłałem przesyłki przez Furgonetke - nie chce teraz kolejnej umowy z inpostem. Co robic w tej sytuacji ? 

oznacz moderatorów
TomacoIntro
#8 Zapaleniec#

Ja nie podpisywałam umowy z InPost i udało mi się nadać jedną paczkę za ich pośrednictwem (ktoś dokonał zakupu na Allegro i wybrał opcje paczkomat Inpost).
Trzeba zrobić zgodnie z instrukcją Inpost: https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja_nadawania_przesylek_allegro.pdf (strona 2). Nadałam paczkę przez stronę Inpost i rozliczyłam się z nimi.

oznacz moderatorów
arton54321
#7 Wielbiciel#

udało się, dzięki !  🙂 

oznacz moderatorów