anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ustawienie ilości przesyłek i czas oczekiwania na dostawę

jestdobrzeRT
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

zaczynam pierwsze sprzedaże w dropshippingu i mam problem z ustawieniem przesyłek w aukcjach. Zaznaczyłem Klient zapłaci kwotę najtańszej dostawy., niemniej gdy próbujemy z innego konta zakupić (w ramach testu) ten produkt nadal pokazuje nam, że będzie 12 przesyłek a klient oszczędza 89,90 na przesyłce smart. Rozumiem też, że to ja muszę ponieść w takim wypadku te zawyżone koszty przesyłki.

Klient otrzymał też informację, że przesyłka będzie dopiero za 12 dni.

Proszę o pomoc, gdzie pojawił się błąd w moich ustawieniach.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Agent051
#16 Inspirator#

@jestdobrzeRT Po pierwsze ustaw, ze klient poniesie koszt najwyższej kwoty przesyłki, bo inaczej będziesz dopłacał do duzych zamowień. Po drugie w ustawieniach dostawy ustaw u każdego przewoźnika ilość produktów w jednej przesyłce, zgodnie z gabarytami przewoźnika. Po trzecie nie rób zakupów u siebie z innego konta powiązanego w jakikolwiek sposób z kontem sprzedażowym, bo Allegro cie zablokuje. Po czwarte w okresie przedświatecznym Allegro wydłużyło czas dostawy przesyłek i pojawiają się takie bzdury jak 12 dni. Wróci to do normy prawdopodobnie po nowym roku.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jestdobrzeRT 

Masz źle skonstruowany cennik. Ustaw tyle sztuk produktu ile zmieścisz w paczce, na przykład 12 a kolejną sztukę zrób za 0 zł. Koszty nalicza Ci wielokrotnie bo masz płatną dostawę każdej kolejnej sztuki. Reszta tak jak wyżej napisał @Agent051  😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jestdobrzeRT
#8 Zapaleniec#

Agent051 piszesz "w ustawieniach dostawy ustaw u każdego przewoźnika ilość produktów w jednej przesyłce, zgodnie z gabarytami przewoźnika" - ponieważ to dropshipping, to skąd będę wiedział, ile produktów będzie w jednej paczce, czy najpierw mam do hurtowni dzwonić i pytać o te szczegóły? Problem jest taki, że nie ma opisanych gagarytów więc nie wiem, jak tj.duże i ile zmieści się w jednej przesyłce. Jak Ty to ustawiasz?

2.Nie robiłem zakupów z innego konta, tylko sprawdzałem, jak to się wyświetla - ale dziękuję za tę uwagę

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jestdobrzeRT W cenniku dostaw nie ograniczaj ilości w paczce do 1 sztuki - wpisz tam więcej sztuk i nie doliczaj dopłaty do kolejnej sztuki.

oznacz moderatorów

jestdobrzeRT
#8 Zapaleniec#

ale kiedy nie znam wymiarów towaru, bo jest to albo jakiś kartonik albo butelka, to skąd mam wiedzieć, jak hurtownia to spakuje (chodzi o dropshipping), ile wrzuci tego do jednego pudła, czy przed tym mam dzwonić do hurtowni i o to pytać? Jest też problem z tym, że nie mogę się dodzwonić do hurtowni przez kilka godzin..Piszesz że mam wpisać w cenniku więcej sztuk, czy jeśli wpiszę np. 6 albo12 a hurtownia tak nie spakuje (a dzonić i dopytywać o każdy towar z hurtowni po ile sztuk pakują byłoby niedorzeczne) to jakie będą dla mnie konsekwencje...

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@jestdobrzeRT "Jest też problem z tym, że nie mogę się dodzwonić do hurtowni przez kilka godzin.." no i to moim zdaniem całkowicie wyklucza taki model sprzedazy.

Jeśli nie masz praktycznie kontaktu z zaopatrzeniem to moze sie to bardzo źle skonczyc.

Pamietaj że to Ty odpowiadasz za swoje oferty aż do momentu kiedy towar dotrze do kupującego.

Wiec jeśli: w hurtowni produkt bedzie uszkodzony - to go nie wyślą, jełsi żle zabezpieczą butelke i sie wyleje - odpowiadasz Ty, jesli zapakują w nieprawidłwy karton i nie wejdzie do paczkomatu- kare zapłacisz Ty, jeśli hurtownie nie wyrobi sie z terminowa wysylką - komentarz i dyskusje otrzymasz Ty.

Z tego co piszesz to nie ma być żadna wysyłka a Chin lecz z hurtowni w Polsce. Ja osobiście przynajmniej na poczatku rozważyłbym normalny zakup towaru i wysylke od siebie. kiedy miałbym wiecej zamówien i znałbym już produkt, paczki, pakowanie ewentualnie wówczas bym rowazał przejscie na wysyłke bezpośrednio z hurtowni.

 

oznacz moderatorów

jestdobrzeRT
#8 Zapaleniec#

dzięki, warte rozważenia, też się nad tym zastanawiam, a tak zachwalają dropshipping

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@jestdobrzeRT  A tak z czystej ciekawości zapytam. Czy te hurtownie będą się bawić w przesyłki typu Allegro? Czy to tak działa ze jak ktoś coś kupi to Ty im wysyłasz etykiety? Czy przykładowa hurtownia ma zagwarantowany podjazd tych wszystkich Ruchów, Orlenów,, ABC, Poczta Polska, Inpost, DPD?

oznacz moderatorów

jestdobrzeRT
#8 Zapaleniec#

tak ja mam im wysłać etykietę i oni mają przesłać zgodnie z etykietą

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@jestdobrzeRT  Dzięki za odpowiedź.

oznacz moderatorów