anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie negatywnej oceny

MAMY ROZWIĄZANIE!
slaintemhath
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Od kilku miesięcy wyprzedaję moją prywatną kolekcję monet. Są w niej bardzo wartościowe monety, warte powyżej tysiąca jak i mniej wartościowe warte kilka set złotych. Sprzedalem monetę z tych mniej wartościowych. Wszystkie monety sprzedaję na licytacjach, cena początkowa to 25 pln. Pod koniec lutego sprzedałem monetę w licytacji na 320 pln, kupujący po otrzymaniu przesyłki napisał w komentarzu że wszystko ok a następnie w dniu 18 maja bez wcześniejszego kontaktu ze mną zmienił komentarz na negatywny i w treści podał wpis - moneta nie oryginalna. Czy jest jakaś możliwość przeprowadzenia kontrolowanego przez allegro sporu z udziałem kupującego aby dowiedzieć się więcej na temat powodu zmiany komentarza. Dodam tylko że moneta jest oryginalna, jej stan oraz cechy szczególne wskazują na bardzo małe prawdopodobieństwo że została sfałszowana, z kilku powodów, zbyt niska cena kupna, uszkodzenia (końcówka arkusza z którego jest wycięta moneta), jej ogólny stan, przetarcia oraz mechaniczne uszkodzenia.

Ze względu na niewielką ilość komentarzy (raczej nie zwracam uwagi na ich wystawianie przez kupujących), ten jeden komentarz obniży moją ocenę do 94% co spowoduje znaczny spadek zainteresowania moimi ofertami z monetami.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie trudno rozstrzygnąć ponieważ kupujący pisze że nie jest oryginalna Ty ze jest, a Allegro nie jest kompetentne żeby rozstrzygnąć ten spor, więc zapewne komentarza nie zmieni ani nie usunie, pozostaje ci w inny sposób to załatwić, np:sąd!

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Chyba że ma certyfikat autentyczności wydany przez podmiot zewnętrzny z uprawnieniami do tego @LEW433 np dom aukcyjny, mennicę narodową etc zalezy skąd moneta

oznacz moderatorów
slaintemhath
#7 Wielbiciel#

Tak jak pisałem, moneta nie należy do wartościowych a przy takich rzadko trafia się certyfikat.

Od początku było to oczywiście jasne że nie ma certyfikatu. Jeżeli nie ma takiej pewności ja po prostu nie licytowałbym takiej monety jeżeli zależy mi na 100% pewności.

oznacz moderatorów
slaintemhath
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@slaintemhath Daj tu fotki tej monety ,spróbuję Ci określić czy kupujący ma podstawy by uznawać ją za kopię.

oznacz moderatorów
slaintemhath
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@slaintemhath Musisz podać link bezpośrednio do produktu, bo my nie możemy podejrzeć Twojego "moje Allegro".

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@slaintemhath skoro moneta jest nieoryginalna to powinien zgłosić wdyskusji reklamację inaczej naraża się na działania prawne z art 212 kk bo to pomówienie

oznacz moderatorów
slaintemhath
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się, jestem za tym. Niestety kupujący nie skontaktował się ze mną w tej sprawie.

W takim przypadku gdyby miał wątpliwoći po prostu zwróciłbym kasę za monetę i anulował transakcję. A tak, wygląda na to że jednak ta "nie oryginalna" moneta mu się spodobała 🙂

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@slaintemhath Widzę u Ciebie że jesteś z Gdańska lub okolic więc zawsze w razie problemów z określeniem oryginalności monety (podróbek jest coraz więcej i coraz lepiej są podrabiane) warto się udać do rzeczoznawcy (dobry antykwariat) . W Gdańsku są fachowcy którzy to zweryfikują i mogą nawet dać certyfikat (niekoniecznie za darmo) ale będzie to podkładka w razie takich problemów . Po fotkach z aukcji ,na odległość nie można jednoznacznie wyrokować . 

oznacz moderatorów
slaintemhath
#7 Wielbiciel#

Problem w tym że moneta była kupowana kilkadziesiąt lat temu 🙂

Druga sprawa że teraz to prawdopodobnie kupujący nie będzie chciał anulować transakcji, ale może warto mu zaproponować, cena monety nie była zbyt wysoka, wiadomo jak to na licytacjach. Znasz może mniej więcej ceny za stwierdzenie oryginalności takiej monety bo może się okazać że po dodaniu do wartości monety cena wzrośnie razy dwa jak na niektórych aukcjach na allegro 😞

 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

To nie jest Kalisz rzadki rocznik czy odmiana a cenę jaką osiągnęła na aukcji jest adekwatna do jej wartości ( o ile jest to oryginał ) . Nie wiem ile taki rzeczoznawca może sobie zarzyczyc ,ale myślę że i za darmo mogą to zrobić tylko trzeba ładnie poprosić. Sam też jak ktoś bardzo takiej opinii potrzebował to robiłem to za friko na piśmie. Proszę zajrzeć np. W Gdańsku "na piaskach" do Pana Marcina w sprawie oryginalności.

oznacz moderatorów
slaintemhath
#7 Wielbiciel#

Dzięki za informację, jeżeli dostanę monetę od kupującego to na pewno taką ekspertyzę zrobię. Zdarza mi się to pierwszy raz i wynika z tego że należy na takie ewentualności się przygotować.

oznacz moderatorów