anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiele zamówień dla jednego kupującego za pośrednictwem Allegro InPost

Jaifferiss
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedaję poprzez Allegro i oferuję darmową wysyłkę poprzez Allegro InPost (pokrywam koszty). Teraz mam sytuację, że jeden użytkownik kupił dwie sztuki produktu, ale w dwóch oddzielnych zamówieniach. Oczywiście chciałbym to wysłać w jednej przesyłce, żeby nie musieć płacić dwóch kosztów przesyłki, ale nie wiem jak postępować z danymi do śledzenia, bo do tej pory numer przesyłki był zawsze wpisany automatycznie po zgłoszeniu przesyłki przez Allegro InPost, ale teraz będę miał wypełnioną tylko jedną przesyłkę, a drugiego numeru nie będę miał. Czy mam gdzieś w zleceniu transportowym możliwość sprawdzenia lub dodania tego w nr przesyłki? XYZ to zamówienie nr 1, a także zamówienie nr 2? A może lepiej będzie skontaktować się z kupującym w celu anulowania obu zamówień i utworzyć nowe zamówienie na dwie sztuki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Prześlij do kupującego nr przesyłki, wystarczy. A po co Ci czy to produkt 1czy 2?

oznacz moderatorów

Jaifferiss
#7 Wielbiciel#

Może źle to wyjaśniłem (tłumaczę za pomocą tłumacza Google). Chcę, żeby Allegro wiedziało, że wysłałem obie prace, ale wysłałem je w jednej wspólnej kopercie. Mam umowę z kupującym, nie ma problemu, ale nie wiem jak poinformować Allegro o wspólnej wysyłce, bo gdy wysyłam towar, to zawsze automatycznie wpisywany jest mi numer przesyłki z Allegro InPost. Więc jeśli mogę dodać to gdzieś ręcznie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak wyślesz w jednej kopercie to statystyki Ci polecą .Chyba lepiej przekonać tego klienta by anulował te dwa zamówienia i kupił je ponownie zaznaczając oba na jedną wysyłkę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie powinieneś wylałć dwa zamówienia zgodnie z tym co kupił kupujący, bo widzę ze to zakup na zwykłym Allegro. Jeżeli chcesz wysłać 2 przedmioty w jednej przesyłce to kupujący powinien anulować zakup i kupić 2przedmioty w jednej płatności.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jaifferiss nienadana przesyłka będzie wpływać na Twoją jakość sprzedaży, więc lepiej, żeby kupujący zamówił produkty ponownie w ramach jednego zamówienia albo żebyś nadał je jako dwie przesyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów