anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzanie w błąd klienta w sprawie dostawy.

MULTI-FARM
#9 Pomysłodawca#

Czemu Allegro wprowadza w błąd klienta informując go ze  Czas na nadanie przesyłki to piątek do godz. 24  i przewidywany czas dostawy sobota. Przecież jak ja umieszczę przesyłkę w piątek o 15 to kurier wybierze ja w sobotę i dostawa będzie w poniedziałek a nie w sobotę. (U nas kurier wybiera paczki o 14). Później nie dość że taki klien dzwoni że przesyłka miała być w sobotę to jeszcze wystawia negatywa.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

BTS-Sp-zoo6
#8 Zapaleniec#

Podbijam temat, te skandal który ma miejsce z wprowadzaniem klientów w błąd zniszczył mi konto. Mimo, że wywiązałem się ze swoich deklaracji w stu procentach to dostaje negatywy od ludzi którym allegro wypisuje głupoty. Do mnie nawet nikt nie dzwoni... negatyw i do widzenia. 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A oni to wyliczają ze średniej- Twojej, czasu dostaw, więc można przyjąć że wysyłałeś wcześniej niż deklarowałeś więc ten czas dostawy się skrócił.

oznacz moderatorów

BTS-Sp-zoo6
#8 Zapaleniec#

W połowie moich ogłoszeń deklaruję wysyłkę w ciągu 3 dni a w połowie w ciągu 2 dni. 
Te z 3-dniową wysyłką wysyłam zawsze po trzech dniach a te z dwudniową wysyłką często szybciej (nawet tego samego dnia). I teraz pytanie brzmi czy jeśli zmienię deklarację wysyłki z "2 dni" na natychmiast to problem się rozwiąże? Czy allegro patrzy na deklaracje czy na realny czas wysyłki?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BTS-Sp-zoo6 prezentowany czas dostarczenia wyliczany jest na podstawie historycznych przesyłek , deklarowany przez Ciebie czas wysyłki w tym algorytmie nie ma najmniejszego znaczenia .

oznacz moderatorów

BTS-Sp-zoo6
#8 Zapaleniec#

Czyli jeśli 70% wysyłam tego samego lub następnego dnia to co bym nie zrobił allegro zawsze wyświetli klientowi wysyłkę w ciągu jednego dnia? Nawet jeśli w danej aukcji deklaruję wysyłkę w ciągu 3 dni?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

"Czyli jeśli 70% wysyłam tego samego lub następnego dnia to co bym nie zrobił allegro zawsze wyświetli klientowi wysyłkę w ciągu jednego dnia?"

Wystarczy tylko jedna taka wysyłka zrealizowana wcześniej niż deklaracja, algorytmy Allegro są bardzo optymistycznie i prokonsumenckie 

oznacz moderatorów

BTS-Sp-zoo6
#8 Zapaleniec#

Nie wiem co jest prokonsumenckiego w denerwowaniu klientów. Ci ludzie widzą datę dostawy kompletnie oderwaną od rzeczywistości i tylko się denerwują. 

oznacz moderatorów

MULTI-FARM
#9 Pomysłodawca#

Mi równiez chodzi o deklarację jaką składa Allegro ze jak umieszczę paczkę  w paczkomacie nadawczym do godziny 24  czyli np. o 23 to w paczkomacie odbiorczym paczka będzie następnego dnia. Chyba że inpost i allegro potrafią cuda bo u mnie w miejscowości kurier odbiera o godzine 14.  Ponadto klien nie ma świadomości że jest to czas szacowany  i uważa to za pewnik.

oznacz moderatorów