anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymaganie paragonu do zwrotu

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

Allegro podaje że nie ma obowiązku załączania paragonu w przypadku zwrotu. W tabeli miesięcznych zwrotów muszę wpisywać kwoty, daty zwrotów i miedzy innymi numer paragonu oraz załączyć te paragony. Urząd skarbowy pod który podlegam wymaga takich informacji. Skąd mam wyczarować numer paragonu jeśli klientka mi go nie odeśle? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Allegro podaje że nie ma obowiązku załączania paragonu w przypadku zwrotu. Nie Allegro, prawo pozwala.

oznacz moderatorów

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

Ok, ale czy jako sprzedawca mogę wymagać paragonu? Skarbówka pod którą podlega wymaga paragonu, w tabeli mam podać też jego numer. Nie mam czasu użerać się z urzędem skarbowym gdzie zwrot za 200 zł to dla mnie podatek ok 50 zł. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kolendziolka_pl tak jest od dawna

sprzedawca ma za darmo obsługiwać zwroty

przyjmować nawet używany sprzęt

i ponosić karę jak konsument zgubi paragon

 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

To o czym piszesz tyczy się zwrótów towarów zakupionych w lokalu (są one dobrowolne)  i reklamacji (też składanych w lokalu), a nie przez internet. W przypadku sprzedaży przez internet klient nie ma obowiązku dołączać paragonu (ale ma udowodnić, że towar został zakupiony w twoim sklepie). Żądanie faktury lub paragonu to klauzula abuzywna i UOKiK może nalożyć karę za takie działanie (do 10% rocznego obrotu firmy, a dla osób zarządzających do 2 mln zł (np w spółkach)).

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pecela to jest właśnie nasza rzeczywistość, allegro nie wymaga, UOKiK nie wymaga ale skarbówka wali kary za brak 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak uzywasz kasy fiskalnej lub np programu takiego jak subiekt to mozesz sobie wygenerowac kopie paragonu jaki wystawiles

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael kasa online ma funkie kopi paragonu ale moja stara kasa tego nie miała 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 z tego co pamietam stare kasy miały 2 rolki na 1 drukował się paragon dla klienta a na drugiej kopia dla sprzedajacego więc rolka w dloń i szukanie mniej więcej po dacie godzinie zamówienia

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Ja mam kase online i drukuje kopie paragonów z całego dnia i tam szukam odpowiedniego paragonu, gorzej jak jest ich kilkadziesiąt to troche długa ta kopia na papierze... Czy ktoś się orientuje czy można wydrukować kopie TYLKO JEDNEGO PARAGONY bez drukowania wszystkich z danego dnia? Teoretycznie widze taką opcję na kasie, trzeba wpisać nr paragonu dokładny i chyba wydrukuje tylko jeden paragon a nie kilkadziesiąt,muszę sprawdzić w praktyce.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Rób zdjęcia z wysyłki, np. zamówionych produktów na tle paragonu, wówczas odszukasz wg. daty wysyłki numer paragonu i drukujesz jego kopię.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

To mam robić kilkaset zdjęć miesięcznie? przez cały rok nazbiera się kilka tysięcy zdjęć? Ja rozumiem że to jest sposób żeby znać numer paragonu ale trochę uciążliwy. Jakiś inny sposób? 🙂 Głupie to, kupujący nie odsyła paragonu bo nie ma takiego obowiązku a ja mam znać numer paragonu przy zwrocie wypełniając tabelke ewidencji zwrotów bo mogę dostać karę bo urzędnik się przyczepi i jeszcze pewnie podatek zaległy od takiego zamówienia

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio jesteś przedsiębiorcą to kombinuj  ,a najlepiej zmień księgowego skoro nie potrafi sobie poradzić z tak prozaiczną sprawą .

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Tzn ja o księgowej nic nie wspominałem ale znając życie to mi powie że "zależy na kogo trafię przy ewentualnej kontroli'

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio UK określa jasno sprawę zwrotu paragonu , osobiście oddaję do księgowości tylko kartę odstąpienia od umowy oraz potwierdzenie zwrotu środków i do ułatwienia dla księgowej określam stawki VAT zwracanych produktów żeby nie musiała wykonywać dodatkowych czynności . Żaden urzędnik nie zakwestionuje Ci tak zaksięgowanego zwrotu bo doskonale zna zapis w UK  ,a nawet jakby do tego doszło żaden sąd nie wyda wyroku przeciw Tobie . W listopadzie miałem kontrolę  , serwisant zgrał dane z kasy , przekazał do księgowości i  tyle w temacie na koniec podjechałem tylko podpisać protokół choć zgodnie z umową mogła to zrobić księgowa  ,ale się uparł .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

.

oznacz moderatorów