anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysłanie anulowanej paczki, a koszty wysyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
zlamalimikredke
#8 Zapaleniec#

Witam, w dniu 8.04 anulowałam zakup poprzez aplikację, a ponad to poinformowałam o tym fakcie sprzedawcę poprzez wiadomość.dzisiaj (10.04)  sprzedawca odpisał, że paczka została wczoraj nadana. Co mogę teraz zrobić? Zakupiłam ten produkt na innym portalu o czym sprzedawca został poinformowany. Koszty dostawy to 600 zl, kto ma je ponieść?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
komis-bell
#21 Demiurg#

@zlamalimikredke Jeśli faktycznie do nadania doszło już po tym jak odstąpiłaś od umowy to wszystkie ewentualne koszty ponosi sprzedający.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@zlamalimikredke nic nie odbierać, o ile to faktycznie było poprawne odstąpienie 8.04 przed wysyłką 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
foto-net-pl
#8 Zapaleniec#

Jeśli sprzedawca wysłał paczkę przed faktem, gdy skutecznie odstąpiłaś od umowy to oczywiście on pokrywa koszty dostawy do Ciebie (obowiązujące prawo), jednak Ty musisz pokryć koszty dostawy w drugą stronę. Jeśli wysyłka nastąpiła po fakcie odstąpienia, za nic nie płacisz.

oznacz moderatorów
sklep_solpio
#12 Orędownik#

@zlamalimikredke w takich przypadkach polecam dzwonić w czasie anulowania lub z zamiarem (sprzedający może anulować za ciebie), chodzi o to np. u nas w firmie ja jestem jedyną osobą odpowiedzialna za ten dział więc jeśli kompletuje i pakuje zamówienia to ciężko ogarnąć wszystko a bywało tak, że klient kupił po 3 h jednak anulował a już przesyłka była odebrana przez kuriera.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tu widzisz datę anulowania zakupu jak jest?https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów
zlamalimikredke
#8 Zapaleniec#

Anulowany: 8.04.2024 o 23:51

Zamówienie wysłane 9.04.2024 o 8:45, 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

OK. więc nie odbieraj!

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 po datach i godzinach widzę tu problem, koszt paczki 600 zł więc to jakaś paleta lub transport indywidualny, @zlamalimikredke towar mógł być w drodze od wieczora więc takie anulowanie o godzinie w nocy a rano mógł być w drodze, wcześniej przygotowane na naczepie itp. 😞

Podaj numer przesyłki ?

Jak tak to koszt powrotu będziesz musiał pokryć, bo przy odstąpieniu koszt powrotu paczki pokrywa konsument 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tego nie wiemy czy był czy nie, ale odstąpił przed wysyłką?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@LEW433 Jak o 15:00 wyjdę nadać paczkę do paczkomatu a o 15:02 dostanę odstąpienie na maila to też będzie to przed wysyłką.

@zlamalimikredke Tu problem jest bardziej złożony - koszt dostawy sugeruje jakiś gabaryt. Nie wiem jaki przewoźnik ale jak pisze @kostas11 towar mógł być przygotowany do wysyłki i zapakowany na auto już 08.04 i 09.04 z samego rana nadany.
Domyślam się, że sprzedający z samego rana skupia się raczej na sprawnym wysłaniu zamówienia a nie przeglądaniu maili z ewentualnymi odstąpieniami.
Ciężka sprawa bo teoretycznie nie powinnaś ponieść żadnych kosztów ale ktoś będzie musiał za to zapłacić (i nie tylko za wysyłkę ale i pewnie drugie tyle za powrót do nadawcy) bo o 23:51 postanowiłaś odstąpić od umowy... oczywiście nie ma w tym nic złego - to Twoje prawo ale to jest doskonały przykład tego jak sprawa może się skomplikować.

Pomocny byłby numer śledzenia przesyłki.

oznacz moderatorów
zlamalimikredke
#8 Zapaleniec#

@demiurg Nr do śledzenia - ambro 2626001051186. To plac zabaw, sprzedający wystawił go 8.04 taniej na **piiip**, dlatego anulowałam allegro i kupiłam tam, bo chciałam zaoszczędzić 200.. oczywiście napisałam od razu maila do sprzedawcy z wyjaśnieniem. a teraz najprawdopodobniej będę na minusie za dwie przesylki. -,- 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@zlamalimikredke ameryki nie odkryłaś że na allegro jest najdrożej ( prowizje dochodzą już do ściany ) Dzięki za numer @komis-bell  z tego wynika że sprzedawca przygotował paletę dopiero rano więc według mnie nie powinien Cię obciążać za powrót, bo wcześniej było odstąpienie 🙂

2024-04-09 08:45:51 Przesyłka przygotowana przez nadawcę

 

Za dwie nie będziesz bo przy anulowaniu (  nie ma czegoś takiego w prawie ) to jest odstąpienie możesz zapłacić tylko za powrót paczki 🙂

Na przyszłość przeglądaj wcześniej gdzie taniej bo i tak sprzedawcy na allegro więcej oddają w prowizjach niż zarabiają 😄

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
zlamalimikredke
#8 Zapaleniec#

@demiurg Mam 4 małych dzieci, zakupy internetowe robię o takich chorych porach, bo wtedy akurat mi dzieci śpią i mam względny spokój 🙂

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@zlamalimikredke Masz jeszcze możliwość zrezygnowania z drugiego zamówienia? Chyba jeszcze nie zostało wysłane?
Jeśli tak to spróbuj dogadać się na rezygnację z tego drugiego i może jakiś rabat na pierwsze.
Jeśli nie odbierzesz pierwszego zamówienia to sprzedający straci na tym więcej niż na zaproponowaniu ewentualnego rabatu 🙂
Zadzwoń i pogadaj.

oznacz moderatorów
zlamalimikredke
#8 Zapaleniec#

@komis-bell Dzwoniłam tam rano, wysłali obydwa zamówienia tego samego dnia (9.04) 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

😐

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@zlamalimikredke  napisał(a):

@komis-bell Dzwoniłam tam rano, wysłali obydwa zamówienia tego samego dnia (9.04) 


Tylko teraz sprawdź którą odmówisz, bo jak odbierzesz obydwie albo nie tą będziesz dopiero w plecy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów