anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika przy próbie nadania Allegro miniKurier24 InPost

twinsity
#7 Wielbiciel#

Prośba o pomoc,

Próbuję zamówić przesyłkę przez Allegro miniKurier24 InPost zgodnie z wyborem Zamawiającego do zamówienia nr: ae5a12d0-668b-11ee-8260-77f5b5733a57

Niestety dostaję taki komunikat: "Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika"

Jak rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@twinsity Czy posiadasz umowę własną z przewoźnikiem dodaną w ustawieniach narzędzia Wysyłam z Allegro?

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

twinsity
#7 Wielbiciel#

Nie. To jest usługa dostawy przez Allegro, a nie bezpośrednio z przewoźnikiem.

oznacz moderatorów

twinsity
#7 Wielbiciel#

Zamawiający wybrał Allegro miniKurier24 InPost i zapłacił za przesyłkę Allegro.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@twinsity Rozumiem, jednak aby wygenerować etykietę dla tej metody z poziomu "Wysyłam z Allegro" konieczne jest posiadanie umowy własnej. Bez umowy możesz nadać przesyłkę przy pomocy Managera Przesyłek InPost. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

waciik
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, ale czy jest szansa, żeby nie zostało mi pobrane 19,99 zł tylko tyle ile za przesyłkę klient (10 złotych około)? Również zaznaczyłam opcję sprzedaży za pomocą paczkiminikurier24 i myślałam, ze etykieta zostanie wygenerowana na moim inpoście (in post allegro). 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@waciik w jaki sposób nadajesz przesyłki przez Managera przesyłek InPost? Czy importujesz zamówienia z Allegro? Czy masz podpisaną umowę z InPost i nadajesz je przez Wysyłam z Allegro? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VolpeTeamShop
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, mam ten sam problem. Nie mogę nadać przesyłki/wygenerować etykiety przez WYSYŁAM Z ALLEGRO. kupujący wybrał allegro mini kurier inpost za pobraniem. Niestety stoję w miejscu. wyświetla komunikat ''Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika'". Mam podpisaną umowę z INPOST. Wysyłka paczkomaty inpost działa normalnie.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@VolpeTeamShop upewnij się proszę, że masz uregulowany rachunek z przewoźnikiem oraz podane wszystkie dane do wypłacenia pobrania. Jeśli to nie pomoże, poproszę o numer zamówienia, którego to dotyczy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VolpeTeamShop
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, numer zamówienia 5804d0e0-b9d4-11ee-b1ba-35cc4e81b166. Brak nierozliczonych faktur. Nadmienię, że udało mi się nadać przesyłkę z managera paczek inpost. nie udało się zrobić tego z poziomu wysyłam z allego. Dobrze jakbym wiedział, gdzie jest problem.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@VolpeTeamShop czy to na pewno prawidłowy numer zamówienia? W zamówieniu nr  5804d0e0-b9d4-11ee-b1ba-35cc4e81b166 wybrana metoda dostawy to Allegro Przesyłka polecona i przesyłka w tym zamówieniu została nadana na Poczcie, nie przez InPost.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VolpeTeamShop
#8 Zapaleniec#

Zaszła pomyłka. Prawidłowy numer zamówienia to 5ae7cb90-b9df-11ee-9122-a7be06a0b2ca

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@VolpeTeamShop upewnij się proszę, czy masz uzupełniony numer konta w Managerze przesyłek
Aby generować etykiety pobraniowe konieczne jest uzupełnienie numeru konta w Webtruckerze oraz w managerze paczek InPost w zakładce „moje konto" > „dane" > „dane podstawowe".
Jeżeli pole jest wyszarzone – należy zgłosić się do opiekuna InPost, aby uzupełnił ten numer.
 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VolpeTeamShop
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, zweryfikuję.

oznacz moderatorów