anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z Allegro - Błąd przetwarzania

MISTRZ_OKAZJI
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.
Chciałem wygenerować pierwszą etykietę do zamówienia złożonego z wysyłką poprzez Allegro One Box - dostawa do paczkomatu allegro.

Uzupełniłem książkę adresową - bo wołało, że nazwa firmy (nadawcy) jest za długa.

Jednak cały podczas próby generowania etykiety (przycisk zamawiam) otrzymuję komunikat:

Błąd przetwarzania

Nie można zamówić wybranej paczki:Błąd przetwarzania. Support został poinformowany o Twoim problemie i pracuje nad rozwiązaniem

 

Proszę o pomoc w czym problem ? Co mogę zrobić żeby wysłać przesyłkę.

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MISTRZ_OKAZJI podaj proszę numer tego zamówienia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MISTRZ_OKAZJI
#8 Zapaleniec#

Witam,
bardzo proszę: 32c5c002-f9ff-11ec-a6e1-6354b4f2fff4

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MISTRZ_OKAZJI Cześć. 🙂 Przykro mi, ale usługa Allegro One Kurier nie jest jeszcze dostępna w Twoim mieście (sprawdzisz to tutaj):

ko_alka_0-1656940492879.png

Jeżeli kod pocztowy nie jest obsługiwany przez kuriera Allegro One, to nadanie przesyłki Allegro One Kurier nie będzie możliwe 😞 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MISTRZ_OKAZJI
#8 Zapaleniec#

Cześć ok ale jeszcze doprecyzuję, że w wybrana przez kupującego forma wysyłki brzmi dokładnie tak: Allegro One Box, One Kurier (Allegro One Box, zielony automat .. tu numer automatu)

Czyli chodzi o dostawę za pośrednictwem paczkomatu - nie kuriera? (muszę przyznać bardzo ciężko się połapać w tym nazewnictwie..)

Poza tym w formularzu generowania etykiety mogę teoretycznie wybrać, że sam doręczę przesyłkę do punktu.. Ale nie może to być paczkomat allegro ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MISTRZ_OKAZJI Jest to dostawa do Zielonego Automatu, ale odbiór paczki jest przez Kuriera Allegro One. Jeśli masz możliwość dostarczenia paczki do Zielonego Automatu, to możesz spróbować wygenerować etykietę bez podjazdu kuriera (którą nadasz właśnie w naszym zielonym automacie paczkowym lub One Punkcie).

Aby wygenerować etykietę bez podjazdu kuriera trzeba zmienić kod pocztowy (w adresie nadania albo w Książce Adresowej) na taki, który jest obsługiwany przez Kuriera One (do sprawdzenia tutaj: https://allegro.pl/kampania/one/kurier)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MISTRZ_OKAZJI
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wskazówkę, sprawdziłem na stronie z linku - usługa dostępna jest w Łodzi, czyli wystarczy, że zmienię kod pocztowy na łódzki i wówczas będę mógł wygenerować etykietę i wysłać paczkę paczkomatem allegro u mnie w mieście, czy będę musiał specjalnie jechać do Łodzi... ?? Nie rozumiem tego dlaczego nie mogę normalnie wygenerować etykiety ze wskazaniem paczkomatu w którym nadaję i dostawy do wskazanego przez klienta paczkomatu - tu nie ma mowy o żadnym kurierze. Wczoraj rozmawiałem z kupującym jemu też chodziło o to żeby móc odebrać paczkę z paczkomatu, nie przez kuriera.

Mam paczkomat allegro 100m od siedziby firmy ....

oznacz moderatorów

MISTRZ_OKAZJI
#8 Zapaleniec#

Przeprasza za post pod postem ale brak odzewu.

Zatem chciałem zapytać czy istnieje możliwość (samodzielnego lub za pośrednictwem allegro) zmiany formy wysyłki powyższego zamówienia na formę która umożliwiałaby mi nadanie przesyłki poprzez paczkomat One Box ? W jaki sposób mogę wygenerować etykietę? Klient nie chce zbytnio wysyłki do paczkomatu inpost bo jest nie po drodze.

Ewentualnie czy mogę w punkcie kolportera który widnieje na mapie usługi allegro one box zlecić wysyłkę do paczkomatu allegro (w ramach usługi one box) ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MISTRZ_OKAZJI Przepraszam, że musiałeś czekać na odpowiedź. Gdyby Twój kod pocztowy był obsługiwany przez One Kuriera, to taka paczkę mógłbyś nadać w punkcie bez podjazdu kuriera. W tym przypadku jednak nie będzie to już możliwe. 

W tym przypadku są dwa rozwiązania. Możesz porozumieć się z Kupującym w sprawie anulowania zamówienia i dokonania nowego lub wysyłka zamówienia na własną rękę po ustaleniu kosztów z Kupującym. 

Przed dodaniem usług do swojej oferty koniecznie sprawdzaj, czy możesz z niej korzystać. Sugeruję też usunięcie tej metody dostawy z cennika (skoro Twój kod pocztowy jeszcze nie jest obsługiwany przez One Kuriera). Po prostu pozostaw One Box i One Punkt jako osobne pozycji zamiast pakietu z One Kurierem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów