anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wysyłka z allegro

minimarket06
#2 Obserwator#

wystawiłem swoje pirwsze ogłoszenia na allegro, teraz nie wiem jak nadać paczkę za 10.95

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@minimarket06 czy masz podpisaną i dodaną do narzędzia Wysyłam z Allegro umowę z InPost?
Aby nadać przesyłkę tą metodą konieczne jest podpisanie umowy, jeśli jej nie masz, a chcesz szybko nadać przesyłki to powiąż swoje konto Allegro z Managerem przesyłek InPost
Aby to zrobić wejdź proszę tutaj, utwórz konto, następnie (upewnij się, że jesteś zalogowany na koncie Allegro, które chcesz połączyć oraz sprawdź proszę czy nie masz włączonej blokady wyskakujących okienek (pop-up)).
W Managerze przesyłek wybierz Allegro >  Import Allegro InPost. Na ekranie pojawi się przycisk "zarządzanie kontami", kliknij "dodaj nowe" określ dowolną nazwę dla konta i potwierdź klikając "powiąż". InPost przekieruje Cię na Allegro, gdzie dokończysz proces.
Na kolejnym ekranie wpisz kod autoryzacyjny (zostanie podany automatycznie) i wybierz "dalej", możliwe, że konieczne będzie ponowne zalogowanie do konta Allegro. Pojawi się komunikat "Udało się!", a gdy zamkniesz okno z kontem Allegro, powrócisz do Managera przesyłek. Kliknij tam proszę "gotowe". Powiązanie może potrwać kilka minut.
W
 tej zakładce będziesz miał informację o wszystkich powiązanych aplikacjach. 
Tutaj znajdziesz szczegółową instrukcję nadawania przesyłek

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

Witam. Zgodnie z opisem udało się zdobyć etykietę ale nie poszła ona na maila mimo powiązania konta Allegro. W czym problem?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Smartnow ta etykieta nie przychodzi na e-maila. Etykiety generujesz w narzędziu przewoźnika, w Managerze przesyłek

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

No ok a druga sprawa. Czemu jeśli mam Pakiet powitalny, Allegro pokazuje mi opłaty z tym związane w rozliczeniu? Przy zaznaczaniu podczas wystawiania jest kwota 0 więc o co chodzi?

oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

Witam. Jestem na Pakiecie powitalnym a w rozliczeniu konta za sprzedaż mam naliczone opłaty za promowanie, gdzie na stronie było 0zł. Rozliczenie podstawowe, promowanie i opłata transakcyjna - są to elementy na minus. Z tego co czytałem to Pakiet powitalny zwalnia z wszelkich opłat. Nie wybierałem promowania płatnego tylko tam gdzie było 0zł. O co chodzi?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

Aktywne :

Zniżki na prowizję i dostęp do Abonamentu Profesjonalnego.

Pakiet 100 dziesięciodniowych wyróżnień

Zacznij sprzedaż z Allegro Smart!

Ogłoszenia motoryzacyjne w specjalnych cenach - skorzystaj z Programu już dziś

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Smartnow w ramach Programu Powitalnego otrzymujesz:

a) 100% zniżki na prowizję od sprzedaży oraz 50% zniżki na prowizję od sprzedaży Oferty wyróżnionej, jednak nie więcej niż 10 000 zł brutto na każde 30 dni trwania Programu;

b) darmowe wystawianie Ofert w kategoriach, w których naliczamy taką opłatę;

c) możliwość darmowej aktywacji usługi Abonamentu Profesjonalnego na czas trwania Programu. Pamiętaj jednak, że Abonament odnawia się co 30 dni od momentu jego aktywacji. Dlatego po zakończeniu Programu, będziemy pobierać regularną opłatę 199 zł za każde rozpoczęte 30 dni aktywnego Abonamentu. Jeśli nie chcesz tyle płacić, wyłącz go przed jego płatnym odnowieniem

d) pakiet 100 10-dniowych cykli z możliwością promowania, czyli tzw. „Wyróżnienie”;

Więc naliczenia w za sprzedaż oferty wyróżnionej pomimo Programu Powitalnego są prawidłowe. Taka prowizja to 0,75 prowizji w danej kategorii (ponieważ oferty są w programie powitalnym płacisz tylko 50 % tej kwoty). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

Popełniłem błąd nowicjusza i w wysyłkach mam mini przesyłkę Poczta polska a przedmiot oczywiście jest większy. Klient wybrał taka formę przesyłki. Co teraz zrobić?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Smartnow Skontaktuj się z kupującym, ustalcie jaka forma wysyłki będzie dla niego dogodna i nadaj przesyłkę na swój koszt.

oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

Czyli w plecy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Smartnow korzystasz z Wysyłam z Allegro? 
Jeśli tak to z poziomu zakładki Zamówienia wybierz "Nadaj przesyłkę", następnie w części "Odbiorca", "Przewoźnik" kliknij "zmień" i wybierz inną dostępną metodę dostawy.
Pamiętaj proszę poprawić Cennik dostaw. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

Nie ma mozliwości zmiany bo tylko to jest zaznaczone kropką. Nie ma wyboru do zaznaczenia.

Tylko Allegro mini przesyłka jest w rozwinięciu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Smartnow no to niestety rozwiązania są takie: możesz poprosić kupującego o ponowny zakup, zwrócisz mu wtedy pierwszą wpłatę, a on dokona zakupu ponownie już z prawidłową metodą, albo nadasz przesyłkę poza Allegro (płacąc więcej za dostawę, wybierając odpowiednią metodę dostawy). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

@la_nikaCzyli on ma anulować zakup u siebie a ja zwrócić wpłatę?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Smartnow jeśli zmieniłeś status zamówienia, to już jej nie anuluje, wówczas powinien zgłosić zwrot i tak Ty powinieneś zwrócić wpłatę za to pierwsze zamówienie (jeśli kupujący się zgodzi na takie rozwiązanie). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

@la_nikaCzyli mimo Pakietu Powitalnego nalicza:

1. prowizja od sprzedaży wyróżnionej

2. jednostkowa opłata transakcyjna

3. opłata za udostępnienie metody płatności Allegro Pay

4. przesyłka DPD!! to ciekawe bardzo bo aż 6,99zł!!

5. Allegro Paczkomaty

Szczerze to myślałem, że ten Pakiet Powitalny będzie początkowo chronił przez dodatkowymi kosztami. Ciekawą rzecz jest, ze do wysyłek a szczególnie DPD się tyle dopłaca!?

Tutaj nie ma prowizji od transakcji bo okres Pakietu ale bez tego tez nie jest tak różowo. Wygląda na to, że aby się opłacało trzeba mieć spore narzuty ale przy takiej konkurencji jest to niemożliwe.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ten przedmiot jest dużo większy? 

Sama "Mini przesyłka", to zaś jest rodzaj listu poleconego (to list a nie paczka).

oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

@pecelaMikrofon karaoke to trochę większy niż list właśnie.

 

Już się dogadałem z kupującym. Nie potrafili cofnąć przesyłki ale inaczej zrobiliśmy.

oznacz moderatorów