anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka zagraniczna dużych gabarytów

wozki-dzieciece
#7 Wielbiciel#

Cześć mam problem z wysyłką dużych paczek np do Holandii o wymiarach 90x55x57  waga 25 kg. czy mógłby ktoś mi pomóc w tej sprawie . Wysyłka DHL  , lub  DPD  z obliczeń dhl wynika ze paczki do 10 kg. to 29.99  a paczki powyżej 31,5 kg 47,99 , ale z gabarytów wychodzi już inaczej , czym można wysłać taką paczkę np. dhl   za dopłatą i jaki były to koszt bo nic nie znalazłem na ten temat . Jakieś podpowiedzi sugestie ? Pozdrawiam  Kris

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wozki-dzieciece waga gabarytowa przesyłki o takich wymiarach to ok. 47 kg. 
Porównujemy wagę rzeczywistą i wagę gabarytową i bierzemy pod uwagę, która z tych wartości jest większa. Waga gabarytowa jest związana z rozmiarami Twojej paczki. Obliczamy ją według wzoru: [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000.
Czyli taka przesyłka będzie wiązała się z dopłatą, bo jest ponad gabarytowa, czyli opłata za przesyłkę niestandardową (12 zł) oraz dopłata do paczki o wadze od 40 do 50 kg (41,49 zł) dla DPD. 
Większe przesyłki można nadawać na paletach albo półpaletach, skorzystać z Allegro Zadbano lub innych przewoźników.
Tutaj kurs Akademii Allegro na ten temat, mam nadzieję, że pomoże podjąć decyzję. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wozki-dzieciece
#7 Wielbiciel#

Witam

Dziękuje za odpowiedź. Wycena z cennika allegro Allegro Kurier DPD .Czyli wysyłka DPD do Holandii takiej paczki to podstawa 39,99 + 12 zł. za przesyłkę niestandardową + 41,49 zł. dopłata do przesyłki o wadze od 40 do 50 kg. . Czyli łączny koszt wysyłki takiej paczki o wymiarach 90x55x57  to 93,48 zł . Czy dobrze to zrozumiałem ?.

A jeśli waga paczki jest 53 kg to ile jest dopłaty w DPD bo nigdzie takiej informacji nie znalazłem 

Pozdrawiam Kris

oznacz moderatorów

wozki-dzieciece
#7 Wielbiciel#

A ten kurs jest usunięty !

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@wozki-dzieciece Usunięty jest film ze strony z powitaniem. Kolejne sekcje są dostępne.

Jeśli chodzi o przesyłkę, której waga przekracza 50 kg, Monika udzieliła informacji również na ten temat: Większe przesyłki można nadawać na paletach albo półpaletach, skorzystać z Allegro Zadbano lub innych przewoźników.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów