anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zadowolenie kupujących oraz prośba o późniejszą wysyłkę

TMarchaj
#9 Pomysłodawca#

Pytanie pierwsze brzmi czy to jest jakiś żart, że za jedyną ocenę 4/5 gwiazdek która obniżyła średnia ocen o uwaga 0,017 do wartości 4,983 obniżacie punktacje w jakości sprzedaży o 52 punkty przecież to jest nienormalne. 

 

Pytanie drugie klient poprosił o wysyłkę paczki po 15 grudnia (czas na wysłanie według allegro mam do dziś) paczka leży spakowana gotowa do wysyłki i co mam zrobić w takim przypadku? ryzykować negatywa czy ryzykować utratę SS ponieważ znowu za takie coś odejmiecie jakieś chore punkty ? (nr zamówienia 28b2aa00-99d7-11ee-97b4-4b04815f23ff)

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@TMarchaj wyślij wiadomość do allegro z opisem tej sytuacji (najlepiej z mailem od klienta) wykluczą tę przesyłkę ze statystyk (CHYBA - mnie powiedzieli, że tego nie zrobią bo nie, ale czasami się udaje).

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TMarchaj jeśli prześlesz nam dowód na to, że kupujący poprosił Cię o opóźnienie przesyłki, wykluczymy to zamówienie z Twojej jakości sprzedaży. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TMarchaj
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  Gdzie mam wam wysłać taki dowód i czy nie widzicie tego w zamówieniu skoro wszystko możecie sprawdzić ? w podanym wyżej zamówieniu w wiadomości do sprzedającego jest informacja.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TMarchaj kupujący proszą o to w różny sposób i przez różne kanały kontaktu. Sprawdziłam Twoje zamówienie i rzeczywiście prośba od kupującej jest w uwagach do zamówienia, dlatego zajmę się tym. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TMarchaj
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ 

A co z odpowiedzią na pierwsze pytanie? ucinanie 1/4 możliwych punktów za spadek o 0,014 czy to według was jest normalne? a żeby jeszcze bardziej zobrazować spadek 1/4 punktów za 4 gwiazdki 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TMarchaj skonsultuję tę kwestię z zespołem i wrócę tutaj do Ciebie z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TMarchaj
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Jak przebiega konsultacja?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TMarchaj niestety nie dostałam jeszcze odpowiedzi, ale przypomniałam się z tematem, więc trzymam rękę na pulsie. Jak tylko czegoś się dowiem, wrócę tutaj do Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TMarchaj mam już potwierdzenie, że wszystko się zgadza i działa poprawnie. Zgodnie z progami i informacjami z tego artykułu, w mierze "zadowolenie kupujących" możesz otrzymać:

  • 2 punkty za każde 0.001 pkt w przedziale 4.95 do 4.98
  • 3 punkty za każde 0.001 pkt w przedziale 4.98 do 5.00
  • 10 punktów za każde 0.01 pkt w przedziale 4.90 do 4.95
  • 20 punktów za każde 0.01 pkt w przedziale 4.96 do 4.98
  • 30 punktów za każde 0.01 pkt w przedziale 4.99 do 5.00.

Twoja ocena w tej chwili to 4,965, czyli otrzymujesz za nią 125 na 170 możliwych: 

  • 50 punktów z przedziału 4.90 do 4.95
  • 60 punktów z przedziału 4.96 do 4.98
  • 15 punktów z przedziału 4.99 do 5.00

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TMarchaj
#9 Pomysłodawca#

To powiem tak, świetny system karania sprzedawców za ocenę 4/5 gwiazdek 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TMarchaj dla mnie ten system wpływu ocen czy rzeczy których nikt nie weryfikuje na sprzedaż, posiadanie SS czy smarta jest chory nadaje się do UOKiK ja właśnie zarwałem - 142 punkty za pozytywa z dwiema gwiazdkami, nawet nie ma opisu za co 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów