anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiona przesyłka polecona (poczta polska)_

jurekbroda
#7 Wielbiciel#

Przesyłka została wysłana 26. 01.2024 r do dnia dzisiejszego nie dotarła do adresata . W eMonitoring istnieje jako przesyłka w trasie bez żadnych konkretów po za tym że opuściła urząd pocztowy nadawcy w dniu 26.01. Po odczekaniu ustawowych dwóch tygodni zgłosiłem zaginięcie przesyłki wraz z reklamacją na którą odpowiedź ma poczta 30 dni kalendarzowych , kupujący domaga się zwrotu pieniędzy .Czy mam obowiązek zwrócić te pieniądze teraz czy po zakończeniu reklamacji??? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

pecela
#16 Inspirator#

@jurekbroda 

Zasadnicze pytanie. To była przesyłka polecona czy Allegro przesyłka polecona, bo to dwie różne usługi. Sprzedawałeś jako firma czy osoba prywatna.

W przypadku przesyłki poleconej, reklamację z tytułu utraty przesyłki lub niewykonania usługi można zgłaszać po upływie 14 dni od dnia nadania, a w przypadku Allegro przesyłki poleconej po upływie 30 dni.

Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 30 dni, ale liczonych od upływu terminu w jakim przesyłka powinna dotrzeć do adresata (o ile operator nie uzna przesyłki za zaginionej przed upływem tego terminu). Terminy te określa ustawa prawo pocztowe i rozporządzenie w sprawie reklamacji usługi pocztowej.

A i na reklamację klienta musisz odpowiedzieć w ciągu 14 dni, inaczej z automatu zostanie uznana w całości.

oznacz moderatorów

jurekbroda
#7 Wielbiciel#

W rezultacie to w tej odpowiedzi jest wszystko to zawarłem wyżej ,czyli nic istotnego i dalej brak odpowiedzi na zadane pytanie. Dzięki za poświęcony czas.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@pecela  allegro poleconą takze możne reklamowac po 14 dniach - opóźnienie w doręczeniu 

@jurekbroda status przesyłki jest jak najbardziej normalny , tutaj nie ma pełnego trackingu. My w takich przypadkach natychmiast składamy reklamacje na poczcie a jednocześnie klienta zapewniemy że niezaleznie od wyniku tej reklamacji nie zostanie on bez pomocy i że albo otrzyma sój zakup albo zwrot wpłaty. Lecz jednoczesnie prosimy o chwile cierpliwości do momentu wyjasnienia sytuacjie na poczcie. Z doświadczenia wiem że przesyłki reklamowane sa wciagu 3-4 dni odnajdowane i doreczane. Klient zapewniony że nie poniesie straty z reguły może odczekać jeszcze kilka dni. Tak czy inaczej zgodnie zprzepisami prawa masz 14 dni na decyzje reklamacyjna a w tym czasie z reguły poczta odnajduje i dorecza przesyłki .

Nam sie jeszcze nia zdarzyło żeby sie allegro polacona nie znalazła. Po napisani reklamacji z reguły są dośc szybko doręczane

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@jurekbroda Zapewne otrzymałeś reklamację od kupującego "nie otrzymałem towaru"- powinieneś ją rozpatrzeć w ciągu 14 dni od wpłynięcia reklamacji, co za tym idzie, powinieneś w ciągu 14 dni albo zwrócić pieniądze, albo wysłać ponownie towar. Kupującego nie powinny obchodzić problemy z paczką.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów