anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiona przesyłka

Client:35392718
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedałem przedmiot poprzez allegro nadałem go za pośrednictwem inpost. paczka była nadana 30.12.2021 dnia 31.12.21 zostałą odebrana przez kuriera z paczkomatu, do tej pory w przesyłce widnieje że paczka jest w drodze do odbiorcy. Kupujący zgłosił problem  zadzwoniłem do inpostu powiedzieli że faktycznie coś się z tą paczką stało i sprawdzą jeszcze raz na magazynie i jeżeli do 10.01.22 status paczki sie nie zmieni to trzeba sie jeszcze raz kontaktować . Kupujący wczoraj zażądał zwrotu pieniędzy ponieważ nie otrzymał paczki. Czy muszę w takim wypadku zwrócić pieniądze zanim paczka dojdzie do odbiorcy?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:35392718   Nie dzwoń na infolinię bo to niczego nie przyspieszy, złóż reklamację tutaj :

https://inpost.pl/reklamacje/przesylka-nadana-do-paczkomatu

Jeśli klient żąda zwrotu pieniędzy to mu zwróć, tym bardziej że nie wiadomo jakie będą dalsze losy przesyłki.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:35392718
#7 Wielbiciel#

A co jeżeli ja zwrócę pieniądze, a potem kupujący dostanie w końcu przesyłkę i jej nie zwróci  i konto do przelewu muszę uzyskać od kupującego bezpośrednio czy robi sie to jakoś przez allegro? I kwota którą muszę zwrócić to koszt przedmiotu plus koszt przesyłki?

oznacz moderatorów

Client:35392718
#7 Wielbiciel#

A no i powinienem czekać aż paczka się znajdzie czy zażądać roszczenia finansowego od inpostu i jaką kwotę powinienem  tam dodać tą co  z allegro plus przesyłka?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niech kupujący odstąpi od zakupu, oddajesz mu tyle ile zapłacił.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozwiąż problem z kupującym, jak założy spór albo złoży wniosek o rekompensatę to mogą problemy się tylko powiększyć.

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

LEW przestań wprowadzać cały czas w błąd.

 

Nie zwracaj dopóki nie będzie wiadomo co się stało z paczką.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ok, nie zwracaj! Zobaczymy jak kupujący otworzy spór, albo złoży wniosek do POK.

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Ale co ma zwracać? Kupujący dostanie zwrot, odbierze paczkę i jej nie odeśle, bo po co

oznacz moderatorów

Client:35392718
#7 Wielbiciel#

Kupujący już otworzył spór, że nie otrzymał przedmiotu. Pisałem mu wcześniej jaka jest sytuacja z paczką na PW powinienem tam w sporze wkleić ss że paczka nadal widnieje jak odebrana przez kuriera i jest w drodze do obiorcy?

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Przede wszystkim nie zwracaj od razu kasy. Najpierw Inpost musi Ci dać odpowiedź na temat paczki. Jeżeli faktycznie zaginęła i nie da się jej odzyskać, to muszą zwrócić Ci pieniądze, a dopiero potem możesz zwrócić kasę kupującemu.

oznacz moderatorów

Client:35392718
#7 Wielbiciel#

czyli do inpostu powinienem tylko zgłosić teraz że paczka nie dotarła i dopiero jak jej nie znajdą żądać roszczenia finansowego?

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Kontaktuj się z Inpost i z Allegro w dyskusji

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@MescotCompany Reklamacja w Inpost to minimum 30 dni, a bywa 2 m-ce.

Myślisz, że klienta poczeka?

oznacz moderatorów

Client:35392718
#7 Wielbiciel#

to powinienem zwrócić od razu pieniądze? co jeżeli tak jak pisałem kupujący otrzyma zwrot pieniędzy po czym paczka się znajdzie i zostanie do niego doręczona, a on sobie zgłosi ze paczka była pusta jak przyszła będę stratny o towar i jeszcze pieniądze

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Porozumiej się z  kupującym, to najlepsze wyjście.

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

To niech w zębach oddaje i niech jeszcze przeprosi za Inpost. O paczce może zapomnieć, bo już do niego nie wróci.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@MescotCompany 

O paczce może zapomnieć, bo już do niego nie wróci.

To że Ty byś sobie paczkę przywłaszczył nie oznacza, że wszyscy kupujący to kombinatorzy i krętacze 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj wątki tu na forum albo to co napisali @akcesoria-net-pl  @Kaliope_Brzeg  i wybierz co lepsze a nie słuchaj wygibasów MescotCompany .

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Wygibasy to ty codziennie wklejasz i faworyzujesz kupujących. Nie jesteś w ogóle obiektywny. Poza tym co robisz w tym dziale? To jest dział dla sprzedających, a nie dla kupujących w którym ty jesteś ekspertem.

oznacz moderatorów