anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady PayU i patowa sytuacja

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

 Sprzedałam przedmiot przez Allegro i niestety klient mimo zamieszczonej informacji nie skorzystał z opcji za pobraniem i zapłacił przez PayU. Mam na koncie PayU należną kwotę ale nie mam i na razie ni będę miała konta bankowego, korzystam z konta mojej matki. 

Allegro oczywiście odrzuciło autoryzację tego konta mimo że jedyna różnica to imię, reszta jest zgodna. Kupujący przedmiot dostał a ja zapłaty nie. Jest jakaś chora opcja przesłania przekazem raz w miesiącu ale z góry opis straszy problemami. Co ja mam zrobić z tym chorym serwisem, kwota nie jest wysoka 720zł ale mam wystawione inne przedmioty na ponad 10k zł czy jest możliwość zablokowania płatności PayU dla kupującego?

Ciekawe jest to że zapłatę z tego konta Allegro chętnie przyjmuje i nie robi problemów, również karta została powiązana ok, ale jak trzeba zwrócić to co pobrali to jest problem.

Aneta

Fajny sposób na nieoprocentowany kredyt jak czytam ludzie mają większe problemy. 

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

mdrogeria
#21 Demiurg#

autoelektronikas zleć wypłatę za pomocą przekazu 

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Oczywiście widziałam tę opcję i jest to chyba jedyna opcja, jednak  formalności ze strony Allegro zwiastują długi czas na przeprowadzenie tego i przekaz raz w miesiącu XXI wiek, Może dla sprzedających profesjonalnie to jest ok ale gdy kwota ze sprzedaży jest na coś przeznaczona, w tym wypadku dla dziecka to ten czas jest bez sensu.

Czy można zablokować możliwość wpłaty z góry ? Chyba nie.

Cóż zostaje usunąć sprzedaż przez Allegro i omijać z daleka, a na te 720zł sobie poczekam. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@autoelektronikas  To nie Allegro, tylko operator płatności realizuje wpłaty poprzez przekazy pocztowe pierwszego dnia każdego miesiąca. Natomiast  termin doręczenia przekazu zależy od pracy poczty i wynosi od kilku do kilkunastu dni. Samo zlecenie przekazu na Allegro to kilka kliknięć, które trwa maksymalnie parę minut. 

Jeśli zależy Ci na szybkim czasie wypłat, a płatności za pobraniem wcale Ci tego nie gwarantują, polecam jednak korzystanie z Allegro Finanse. Wypłaty środków nastąpują tutaj maksymalnie do końca następnego dnia roboczego po jej zleceniu, a obecnie, w wielu bankach, nie ma konieczności pojawiania się w placówce, aby założyć konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Ok. Czy Allegro współpracuje z kontem Revolut ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@autoelektronikas 

Ustaw wypłaty przekazem pocztowym, są realizowane do kwoty 800 zł. Aby zablokować PayU musisz ustawić w aukcjach tylko odbiór osobisty bez przedpłaty lub pobranie bez żadnych innych opcji płatności z góry. Niech matka założy sobie konto na Allegro i sprzedaje, podając swój rachunek bankowy do wypłat, lub Ty załóż sobie własne konto bankowe do swojego konta Allegro. Do tego czasu inne oferty sprzedaży zakończ, aby uniknąć problemów z wypłatą środków.

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Ok, a jeśli kwota przekroczy 800zł to jak to wtedy wygląda, Allegro zatrzymuje kwotę jeśli nie będę miała konta bankowego? 

Czyli wystarczy w opcjach odbioru oznaczyć tylko odbiór osobisty i kurier za pobraniem ? Na pewno kupujący w takim przypadku nie otrzyma możliwości zapłaty prze PayU czy Przelewy24 ?

Aneta

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 "Aby zablokować PayU musisz ustawić w aukcjach tylko odbiór osobisty bez przedpłaty lub pobranie bez żadnych innych opcji płatności z góry." - super porada biorąc pod uwagę, że wszystkie oferty ma wystawione na AL. Tylko czekać aż jakiś żartowniś będzie miał zły dzień i postanowi się zabawić akurat kosztem @autoelektronikas

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

A dlaczego po prostu nie założysz konta bankowego ? Najprostszy i darmowy sposób.

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Mam zajęcie komornicze w spadku po mężu i to wcale nie jest proste.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

W takim razie można jeszcze założyć konto Allegro na dane te same co konto bankowe z którego korzystasz i tam wystawić przedmioty.

Inaczej zostaje Ci tylko i wyłącznie przekaz pocztowy.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@autoelektronikas  To może niech Twoja mama założy konto na Allegro i zacznie sprzedawać to samo co Ty?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplash , jesteś tutaj? Trzeba sprzedawcy wytłumaczyć, że przesyłki za pobraniem to proszenie się o kłopoty.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Chętnie posłucham, od dawna wysyłam swoje różności ludziom za pobraniem i nigdy żadnych kłopotów nie doświadczyłam.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@autoelektronikas  Zawołałem faceta, który obsesyjnie odradza wszystkim oferowanie przesyłek pobraniowych. Wbrew opiniom sprzedawców i kupujących, wbrew zdrowemu rozsądkowi. Tak po prostu.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Wszystko zależy od kupującego, dzisiaj jednak są możliwości zweryfikowania kupującego oraz właściwa ocena jego zachowania w kontakcie, czasami odmówię komuś wysyłki i sprzedaży bo nie wzbudza mojego zaufania. Tutaj problem jednak stanowi Allegro Lokalnie i stwierdzenie "nie pobieramy prowizji od sprzedaży tylko opłatę za obsługę" jak by tego nie nazwać to jest opłata za sprzedaż z problematycznym zwrotem tej opłaty. Nie traktuję sprzedaży jako środka utrzymania a sprzedaję rzeczy nie potrzebne i zazwyczaj przeznaczam to na zakup innych rzeczy. Całkiem nie rozumiem dla czego z salda PayU nie można zapłacić komuś za zakup lub uregulować należności Allegro.

Wszystko prowadzi do rezygnacji ze sprzedaży przez Allegro, kiedyś było łatwo i przyjemnie, teraz to jakiś koszmar.

Aneta   

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@autoelektronikas Chodzi o to, że masz wystawione na AL oferty KT z pobraniem i odbiorem osobistym. Wystarczy że trafi się jakiś komediant, który "wykupi" wszystkie Twoje oferty, za co allegro naliczy Ci opłatę z palca, a Ty stracisz ileś czasu na bujanie się z anulowaniem tychże.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Taka sytuacja to raczej problem ze strony Allegro że nie weryfikuje należycie użytkownika i dopuszcza do takich zdarzeń nie reagując należycie. Takie konto powinno być momentalnie po zgłoszeniu zablokowane i jak by tego nie nazwać prowizja/opłata nie naliczona. 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@autoelektronikas  Nie sprzedajesz używanych części samochodowych ani wirtualnych przedmiotów z gier komputerowych, więc ryzyko, że nieuczciwa konkurencja wykupi Ci towar i nie zapłaci jest minimalne.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@autoelektronikas Niestety z obserwacji wynika, że nawet jeśli takie konto dorobi się na allegro statusu "zawieszone", to dalej może hulać na AL (czarna lista z allegro też nie ma nad takim władzy na AL).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów