anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszenie działalności a konto na Allegro

plush
#7 Wielbiciel#

Witajcie , wysłałam zapytanie do Allegro ale brak odpowiedzi . Muszę zawiesić działalność firmy na 3 miesiące . Oczywiście nie będę sprzedawała w tym czasie na Allegro . Ale moje pytanie :

- czy przepadną mi pozytywne opinie i oceny gdy wznowię sprzedaż ?

- czy mogę  już wcześniej przygotować oferty i tylko je uruchomić gdy tylko wznowię działalność ?

Będę wdzięczna za informacje , nie mniej czekam na odpowiedź z samej góry .

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

_Likos_
#21 Demiurg#

@plush  

Komentarze - zostaną z ostatnich 12 miesięcy czyli jeśli bedziesz mieć przerwe 3 miesiące to część zniknie a część zostanie

Co do ofert- to nie możesz tylko sprzedawać, w czasie zawiesznia działalności możesz sie przygotowywac do jej ponownego otwarcia wiec jeśli jest techniczna możliwośc to myśłe że nie powinno być problemu

Taki jest moje zdanie

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Uzupełniając:

1) Jedyne co powinno się zmienić, to statystyki - liczone są z ostatnich 30 dni, więc Jakość Sprzedaży może trochę spaść, co zależy od kilku czynników. W ten czas ktoś może otworzyć dyskusję lub zadać pytanie (nie trzeba mieć do tego aktywnych ofert), więc wydłużony czas odpowiedzi obniży punkty.

Troszkę może to mieć później wpływ na wznowienie sprzedaży. To tylko taki szczegół, ale i tak będzie okej

2) Oferty możesz wznowić do 60 dni po zakończeniu. Nową ofertę możesz "zaplanować" maksymalnie do 30 dni (wystawić, ale opublikować w wybranym terminie). Rozwiązaniem są zewnętrzne narzędzia, które przechowują kopie ofert w swojej bazie.

Nie wiem czy korzystasz z zewnętrznych sklepów internetowych, ale ktoś pisał, że BaseLinker ma taką możliwość - zapisuje się ofertę i można ją wystawić kiedy się chce, nawet za rok.

Jest pewne rozwiązanie, ale nie polecam tego robić: po 40 dniach można wznowić oferty i natychmiastowo je zakończyć. Statystyki oferty po 30 dniach się wyzerują, więc obserwujący nie dostaną informacji o wznowieniu. Wtedy masz kolejne 60 dni i oferty nie trafią do archiwum. @kostas11  mnie uprzedził 😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@plush 

- czy przepadną mi pozytywne opinie i oceny gdy wznowię sprzedaż ?

Komentarze opinie gwiazdki po roku od wystawienia znikają, więc nie będzie tak źle  🙂

- czy mogę  już wcześniej przygotować oferty i tylko je uruchomić gdy tylko wznowię działalność ?

zakończone aukcje i szkice znikają po 60 dniach, więc żeby nie utracić tego co masz, zakończ i w po 45 dniach wznów i ponowie zakończ żebyś miał wszystko gotowe do wznowienia po 90 dniach, bo potem będziesz musiał od nowa szykować 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@plush widzę, że otrzymałaś odpowiedź od nas 12 maja (o 20:23). 
Nie ma możliwości zawieszenia konta na życzenie, wystarczy jednak zamknąć wszystkie oferty i opłacić saldo. Oferty są przechowywane w archiwum przez 60 dni, po upływie tego czasu trzeba je wystawić na nowo. Tak jaki pisali inni, pokazujemy komantarze z ostatnich 12 miesięcy, wiec część zniknie. Słuszną uwagę dodał @DarkStoorM przez 3 miesiące mogą pojawić się dyskusje lub zapytania Kupujących do zakończonych ofert, które mogą wpłynać na Twoją jakość sprzedaży.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nadruko
#7 Wielbiciel#

Czy w takiej sytuacji nie trzeba opłacać abonamentu , skoro nic się nie wystawia?

Abonament nalicza się automatycznie, więc trzeba Wam zgłosić fakt zawieszenia działaności?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nadruko Tak, jeśli nie chcesz aby oplata za abonament była naliczana, musisz go samodzielnie wyłączyć. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ancia155
#7 Wielbiciel#

a gdy moja firma przestanie działać (zawieszę na jakiś czas działaność) i nie będę móc zmienić na konto zwykłe konta firmowego. Czy w takim wypadku mogę wciąż korzystać z konta firmowego na ten czas zawieszenia dzialności?

oznacz moderatorów