anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia nieproduktowe w opisie produktu / budowanie marki opisem - czy możliwe?

MAMY ROZWIĄZANIE!
SkladGier_pl
#8 Zapaleniec#

Cześć,

tworzę właśnie nowy szablon ofert do wystawiania, chciałem Was zapytać czy umieszczane w nagłówku/stopce opisu aukcji grafiki (jako zdjęcia), które nie jest związane z produktem, jest zgodne z regulaminem?

Z tego co zrozumiałem zasady opisów i zdjęć, te muszą dotyczyć wyłącznie przedmiotów, a informacje o sprzedającym powinny być we właściwej sekcji. Jednak zarówno w mojej kategorii jak i w innych widzę dziesiątki sprzedających wykorzystujących jedno zdjęcie do budowania swojej marki. Sam chciałbym coś takiego zrobić (firma rodzinna, opakowania wyłącznie eko, polityka zero waste) jednak mam obawy - moje oferty były już usuwane chociażby za informacje, że sprzedawane produkty posiadamy na stanie magazynowym 🙂 

To być może oczywiste pytanie ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, a sam jestem początkującym sprzedającym (na Allegro od lutego), chociaż z odzysku (kilkanaście lat temu działałem w ecommerce). 

Pozdrawiam,

Tomek

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

@SkladGier_pl W tej kwestii zdania są podzielone do tego stopnia, że nawet pracownicy Allegro udzielają czasem sprzecznych ze sobą informacji na ten temat. Zasadniczo zdjęcia mają dotyczyć oferowanego towaru, wynika to z regulaminu, nie mogą więc służyć do prezentowania żadnych innych treści. Nie chcesz ryzykować, nie wstawiaj takich zdjęć. Możesz na próbę wystawić jedną taką ofertę lub wskazać czyjąś ofertę i zapytać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... czy narusza ona zasady.

oznacz moderatorów
SkladGier_pl
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź, nie chcę ryzykować bo każde usunięcie z tego co widzę wpływa na poziom "jakości sprzedaży". Z drugiej strony z tego co zrozumiałem samo Allegro zachęca do konkurowania czymś więcej niż ceną - musi więc dopuszczać jakąś formę komunikacji wyróżników.

Poświęciłem sporo czasu - i wstępnie przygotowałem sobie taki szablon:

https://allegro.pl/oferta/rodzinna-gra-planszowa-laka-wydanie-pl-2021-10609520015

wypunktowałem w treści "korzyści korzystania z oferty", które są indywidualne w zależności od kategorii produktu (bo współpracujemy też z europejskimi dystrybutorami, mamy anglojęzyczne produkty itd.) , zostawiłem kwestie ekologicznej przesyłki. Czy taka oferta jest Waszym zdaniem ok?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@SkladGier_pl, widzę, że skontaktowałeś się z nami mailowo i otrzymałeś odpowiedź dotyczącą zgodności oferty z regulaminem. 😊 Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, daj proszę znać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów