anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zlecenie jednorazowego podjazdu

PalarniaDAKA
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

chciałabym pierwszy raz zlecić podjazd Allegro One, podjazd Allegro Orlen, Podjazd Allegro DPD i Inpost też.

Mam np. obecnie 5 paczek DPD, czyli kwalifikuję się już do podjazdu darmowego. Zaznaczam wszystkie te 5 paczek i klikam NADAJE WIELE. Wybieram tam jednorazowy podjazd kuriera i git. Ale np. za 5 minut wpada mi kolejne zamówienie i mam ponownie zaznaczyć, że zamawiam podjazd kuriera? Jak to się robi poprawnie? Czytałam gdzieś, że jak się robi oddzielnie takie zamówienia, to te podjazdy są traktowane osobno i mogą być naliczane opłaty. To samo pytanie tyczy się Allegro Orlen, Allegro One , Inpostu.  Czy np. widze, że danego dnia wpadło mi pierwsze zamowienie i jest to inpost, to mogę juz te jedną paczkę kliknac, ze chce podjazd kuriera? i nastepnie jak pojawią sie nastepne zamowienia, to ponownie zamawiam podjazd kuriera i te paczki będą się same sumowały do tej wymaganej liczby by miec darmowy podjazd kuriera? Generalnie wszystko logiczne, ale wolę sie upewnić przed pierwszym podjazdem 🙂 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

promax_market
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@PalarniaDAKA jeśli masz już zamówiony podjazd dpd, a wpada ci kolejne zamówienie, to nie musisz zamawiać kolejnego podjazdu, kurier zabierze wszystkie paczki. Jeśli chodzi o Inpost to zamawiaj podjazd jak uzbierasz 5 przesyłek, zamawiając do mniejszej ilości, zapłacisz za podjazd, nawet wtedy jak później wpadną kolejne zamówienia i finalnie przekażesz kurierowi 5 paczek.

oznacz moderatorów

promax_market
#9 Pomysłodawca#

To jak zamówiłam już np. 10 przesyłek inpost z zaznaczeniem podjazd kuriera, to jak nastepna mi wpadnie np. tylko jedna, to musze ją chyba wtedy ustawic ze nadam w paczkomacie i i tak ją dac kurierowi tak? Bo jesli zaznaczę podjazd, to wtedy już na tę nową nalicza opłatę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak.

oznacz moderatorów

promax_market
#9 Pomysłodawca#

I rozumiem, że jeśli ponownie danego dnia, po zamówionym jednym darmowym podjeździe, znowu wpadnie mi 5 paczek, to mogę znowu zaznaczyć, że nadam za pomocą kuriera i proszę o podjazd i za te kolejne 5 paczek z zaznaczonym podjazdem nie będę musiała płacić za podjazd.  

 

Ponadto jeśli dobrze rozumiem, to Allegro One Box i Allegro One kurier nie płacę nic za podjazdy mimo tego, że np. nadaję tylko jedną paczkę?  To samo jest w Allegro  ORLEN? Wolę się upewnić 🙂

oznacz moderatorów

PalarniaDAKA
#9 Pomysłodawca#

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-odbior-w-punkcie-orlen-paczka-i-allegro-automat-orlen-p...

 

wg tego , ORLEN, podjazdy za friko. Zastanawia mnie tylko Allegro One jeszcze i ta inna opcja Allegro Boxowa, bo dzisiaj kurier, który odbierał zbił mnie z tropu.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@PalarniaDAKA @promax_market za Allegro One Boxa za podjazd nie zapłacisz nawet przy jednej przesyłce, ale za Allegro One Kurier płacisz jeśli nie masz 4 przesyłek i o ile się nie mylę to przesyłki się nie sumują.

oznacz moderatorów

PalarniaDAKA
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Ktoś podpowie jak to jest konkretnie?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@PalarniaDAKA

InPost - w managerze jak masz 5 paczek robisz darmowe zlecenie, reszte paczek robisz normalnie jako "zlecę odbiór", jak przyjedzie kurier dajesz wszystko. Jak którąś paczkę zrobisz z nadaniem do paczkomatu ... też weźmie, jemu się wszystko "zeskanuje".

 

Allegro One (Box/Punkt) - tutaj mamy darmowe zlecenia, robisz ich ile chcesz do ilu chcesz paczek.

 

Allegro Kurier DPD - tutaj robisz sobie zlecenie do ilu paczek chcesz, możesz nawet do jednej ważne abyś wydał kurierowi przynajmniej 5 do darmowego zlecenia. Uwaga podobno Kurier i DPD odbiór w punkcie się nie sumują - a przynajmniej kiedyś tu była taka informacja.

 

W przypadku tych przewoźników wydajesz wszystkie paczki jakie masz, bez względu na to ile ich było na zleceniu.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@PalarniaDAKA przepraszam jeszcze za błąd, w Allegro DPD darmowe zlecenie jest od 4 przesyłek a nie 5. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 dlaczego kłamiesz?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@promax_market nie czytaj tego co pisze LEW, jak po zamówieniu podjazdu masz kolejne przesyłki to za każdym razem oznaczasz jako podjazd kuriera a nie paczkomat, kurier nie zabierze paczki nadanej na wysyłkę w paczkomacie. Nie będziesz miał naliczonej kolejnej opłaty, nawet jeśli przy tworzeniu przesyłki zobaczysz kwotę podjazdu to zignoruj to. 

oznacz moderatorów

PalarniaDAKA
#9 Pomysłodawca#

 Hmm, a dzisiaj mi zabrał (te paczkomatowe) i w ogóle się nie zająknął. Wydaje mi się, że za te, które ma zlecenie podjazdu ma kasę, a te paczkomatowe niebardzo, dlatego mimo wszystko lepiej więcej oznaczać, że prosi się podjazd i w ostatecznosci jakies do czterech paczkomatowe.

oznacz moderatorów