anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zlecenie podjazdu kurierom UPS, DHL

WoodQueen
#10 Popularyzator#

Hej, dziś na jednej z grup fb zorientowałam się, że mam chyba źle naliczane koszty podjazdów kuriera.

Wysyłam gabaryty 25 kg dlatego jeśli ktoś zamówi  3 sztuki z jednej aukcji każda z rzeczy pakowana jest osobno. (idzie paczka 1 z 3, 2 z 3, 3 z 3  jako jedno zamówienie)


od każdej przesyłki mam pobieraną opłatę za podjazd kuriera (ok 5,09 zł / szt).  

czyli jeśli wysyłam łączenie 25 paczek dziennie za każdą mam naliczoną opłatę za podjazd. (nie ważne, że  średnio 2-3 idą jak by z jednego zamówienia). 

dziś na grupie na fb ktoś napisał,że powyżej 3 przesyłek nie powinnam wcale płacić za podjazd a kolejna sprawa, że jak mam do nadania 25 paczek np. DHL powinnam zamówić tylko raz kuriera i on zabiera wszystkie. Niestety u mnie tak nie działa - jeśli nie zgłosze podjazdu dla każdej z paczek kurier zabiera tylko tyle ile widzi w systemie (czyli 1 nie 25 )

 

ps. wszystko odbywa się przez nadawanie paczek z allegro , w 99 % zamówienia od Klientów są ze SMART!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WoodQueen to nie jest opłata za podjazd kuriera. Przykładowo, dla zamówienia nr f405ea40-f0d6-11ee-bd38-6b676fe2b1f1, zostały pobrane takie opłaty:
prowizja - 9,32 zł oraz opłaty za przesyłkę w ramach Smart! - 4x 5,09 zł. 
Koszt zamówienia to 84 zł i mamy 4 przesyłki, czyli zgodnie z tym cennikiem, za każdą przesyłkę o wartości zamówienia 80 - 119,99 zł brutto naliczamy 5,09 zł. 
Jeśli chodzi o podjazdy w przypadku UPS, jeśli regularnie zamawiasz przesyłki metodą Allegro Kurier UPS, możesz złożyć stałe zlecenie odbioruWtedy ta usługa może być dla ciebie bezpłatna, natomiast koszty jednorazowych podjazdów kuriera dodamy do Rozliczeń z Allegro na twoim koncie w miesiącu następującym po miesiącu realizacji danej usługi.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WoodQueen
#10 Popularyzator#

Dziękuję za odpowiedź. Czyli jest w jednej aukcji Klient kupuje 4 sztuki przedmiotów i każda z nich musi iść w innej przesyłce za każdą płacę osobno. Dziękuję za wyjaśnienie niestety z tych rozliczeń, które dostaję póki co ciężko mi się odnaleźć co się bierze z czego

 

Ps. Pod jaką pozycją /nazwą mogę znaleźć koszt podjazdów ?

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

ja też się w tym gubię, ciężko zrobić rzetelną kalkulację przy tak wielu zmiennych, pewnie niektórzy nawet nie wiedzą że dokładaja do interesu

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WoodQueen będzie określona jako opłata dodatkowa, a po rozwinięciu powinien być kod np. DPD_N1_PODJAZD. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WoodQueen
#10 Popularyzator#

Dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów