anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem oszukany

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:40513126
#2 Obserwator#

witam. W dniu dzisiejszym zostałem oszukany na allegro lokalnie. Chciałem sprzedać gogle VR psvr2 i niestety jakaś cwana osoba wysłała mi wiadomość abym podał e-mail. Po podaniu e-maila dostałem wiadomość od tej osoby wiadomość że zarezerwował produkt i że dostanę potwierdzenie e-mail. Dostalem e-mail podpisany allegro który wyglądał tak jak reszta i po kliknięciu w kwadracik w którym było napisane „zatwierdź ofertę i uzyskaj płatność” potem postąpiłem zgodnie z krokami jakie tam były wskazane otóż w skrócie dałem dostęp do swojego konta bankowego komuś innemu. Ta osoba wzięła na moim koncie kredyt 10100 zł i zdążyła tylko przelać sobie 5000 zanim zablokowałem konto. Jak mogę sobie z tym poradzić?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem jak bo już kasa poszła i moim zdaniem jest nie do odzyskania, ale zgłoś na PSY!

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:40513126 możesz iść zgłosić na policję art 286 oszustwo i mieć do siebie pretensje że dałeś się wyrolować. Allegro nic ci nie pomoże bo nie kupiłeś / sprzedałeś na allegro tylko na fake stronie

oznacz moderatorów
Client:40513126
#2 Obserwator#

Zgłosiłem już na policję. Tak myślałem że allegro nie pomoże to moja głupota no cóż nauczka na całe życie. Dziękuję za szybką odpowiedź pozdrawiam 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:40513126 z kwitem z policji o przyjęciu zgłoszenia do banku zasuwaj bo będziesz ten kredyt spłacał

oznacz moderatorów
Client:40513126
#2 Obserwator#

Tak zrobiłem ale powiedzieli że nie wiedzą jak to będzie bo koleś robił płatności z karty na Revolut a to jest ciężkie do odzyskania. A jak bank nie może odzyskać to ja też nie odzyskam. Tak mi powiedziała pani w banku. Nie wiem co dalej robić. Brat mówi że jak będą kazali mi spłacać kredyt to wtedy złożyć skargę w banku i odwołać się od tego ale nie wiem czy to pomoże…

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:40513126 dałeś dostęp do konta czy do karty debetowej czy kredytowej ten kredyt wziął na które z powyższych? no będzie się trzeba odwoływać, a na przyszłosć polecam subskrypcję bitdefender z vpnem nie da ci nawet zrobić głupoty ten antywir z dodatkami bo nawet cię nie wpuści na taką stronę

oznacz moderatorów
Client:40513126
#2 Obserwator#

Do konta 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

pewnie nie do odzyskania bo bank stwierdzi ze sam dales pasy 

oznacz moderatorów
Client:40513126
#2 Obserwator#

Masakra. No cóż zrobię co w mojej mocy i zobaczymy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

🤗

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@Client:40513126 zastrzeż sobie PESEL, na przyszłość... Możesz to zrobić w aplikacji Mobywatel lub w urzędzie. od 1.06.2024 banki będą miały obowiązek weryfikować czy PESEL jest zastrzeżony. W przypadku kradzieży danych, jeśli zastrzegałeś i udzielą kredytu, to nie mogą domagać się spłaty...

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Kredyt został zaciągnięty na twoje dane, składaj skargi odwołania do banku  być może  nie będziesz musiał spłacać kredytu , opisz im całą sytuację 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie odzyskasz wielu tu pisało o tym, ktoś jakiś czas temu pisał że zgłosił do banku na Policje i odzyska , napisał że powiadomi forum o tym fakcie i .......cisza.😐

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Marnie to widzę , raczej bank ci nie odpuści  został zaciągnięty kredyt i będziesz musiał go  spłacać  10100 to spora kwota , 

oznacz moderatorów
client11546
#11 Animator#

banki to jeden wielki złodziej złorzyc doniesienie do prokuratury

oznacz moderatorów
client11546
#11 Animator#

no tak tak allegro zabespiecza naszę dane na policie pani i to jak najszypciej zgłosi allegro nie jest pomocne już to wszystko olewają 

oznacz moderatorów