anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot artykułu spożywczego po miesiącu

Marekgs83
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Jestem sprzedającym , kupujący po miesiącu od daty zakupu zdecydował się zwrócić zakupiony towar. Mam zaznaczone w zwrotach że jest na zwrot 14 dni. Są to artykuły spożywcze, które mają datę ważności. 

Co mam zrobić w takim przypadku, czy mogę odmówić zwrotu?? Towar przyjechał dziś do mnie.

 

dziękuję z góry, 

Marek [edycja]

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Marekgs83 Jeśli jesteś przedsię biorcą , a klient konsumentem to powiniene ś znać obowiązujęce terminy 

1. termin 14 dni od otrzymania przesyłki na oswiadczenie o odstąpieniiu od umowy 

2. termin 14 dni od odstąpienia od umowy na odesłanie / nie dostarczenie !! / 

Policz czy klient się wyrobił w czasie , jeśli nie masz prawo odmówić przyjęcia zwrotu .

oznacz moderatorów

Marekgs83
#9 Pomysłodawca#

Znam te terminy, już doczytałem, chodziło mi tylko o to że są to artykuły spożywcze - może są jakieś inne warunki dla nich..

Niektóre produkty które sprzedaję mają 2, 3 miesiące ważności np. sezamki więc zwrot przez 28 dni produktu mija się z celem.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Marekgs83 możesz wyłączyć prawo do odstąpienia dla artykułuw o krótkim terminie ważności , ale smark też przepadnie .

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/wylaczenia-prawa-do-odstapienia/

 

oznacz moderatorów

h0bbit
#8 Zapaleniec#

@Marekgs83Wejdź w zakładkę ustawienia sprzedaży -> warunki zwrotów. Dodaj nowy warunek zwrotu, zaznacz "ograniczona możliwość lub brak możliwości", wybierz produkt z krótkim terminem, a następnie dodaj do ofert. Smart nie przepada!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@h0bbit nie masz racji , ten sposób rodzi tylko konflikty z klientami bo mimo zapisu mają dostępny formularz zwrotu . To na sprzedawcę spadają grzmoty bo on odesłał , a ten niedobry nie przyjął , konsekwencje zapewne znasz .

oznacz moderatorów

h0bbit
#8 Zapaleniec#

@mdrogeriaczyli stwierdzasz, że regulamin Allegro jest ponad prawem obowiązującym w Polsce?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@h0bbit ni , nie twierdzę , ale pomimo informacji w dalszym ciągu tuż pod ceną będzie figurował zapis ,, 14 dni na odstąpienie od umowy ,, , a reszty jak zwykle się nie przeczyta , oczywiście  krętacz,  hosztapler nikt inny tylko sprzedawca .

oznacz moderatorów

h0bbit
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria  Nie. Sprawdź tę ofertę.

https://allegro.pl/oferta/chleb-zytni-razowy-11213057137

Na boku nie ma informacji o zwrotach. A na dole w zwrotach "Czas na odstąpienie od umowy" jest   - (brak liczby dni na zwrot)

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@h0bbit wystaw sezamki w kategorii -

  1. Pieczywo
  2. Chleby
  3. Chleb żytni na zakwasie Schronisko Smaków 800g       powodzenia 
oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Też tak myślałem, i mam teraz negatywa... kupujący i tak ma prawo do zwrotu xD 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WeebAll_pl niewielu tu jest z czystym kontem  ,, więcej radości z życia ,,😁

oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Ja sprzedaje artykuły higieniczne, i mam w aukcji zaznaczone ze nie przyjmuje zwrotów z uwagi na ochronę zdrowia, kupujący i tak ma możliwość wykonania zwrotu, nie przyjąłem go bo nie mogę, i negatyw wleciał, więc nie licz ze Allegro pomoże jak trafisz na pijawkę to tylko ty będziesz stratny. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest prawo i jest regulamin Allegro, masz Smarta a kupujący ma czas na zwrot 14+14 czyli w sumie 28 dni na odesłanie, musisz coś wybrać bo na końcu jest komentarz, dyskusja oraz POK.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

LEF amerykę odkrył ....

oznacz moderatorów