anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy i chargeback.

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Witam,

Dzisiaj miałem niestety bardzo przykra sytuację z jednym z kupujących - kupił ode mnie przedmiot wirtualny w kategorii online gdzie nie można płacić kartą kredytową, lecz powiedział, że jest to jedyna forma płatności jaka może zapłacić, wsytawiłem przedmiot w innej kategorii i kupujący wpłacił pieniadze.

Następnie wyczytałem, że kupujący może zrobić chargeback a ja po przekazaniu wirtualnego przedmiotu bede miał problemy udowodnić, że kupujący dostał dany przedmiot. Napisałem kupującemu żeby poczekał aż pieniądze zostaną zaksięgowane na moim koncie, lecz w tym momencie dostałem salwą gróźb i oburzenie, że kupił przedmiot to chce go teraz i nie ma czasu czekać, że jak go nie dostanie to wystawia negatywa i prosi o zwrot pieniędzy.

Nie ugiąłem się i niestety otrzymałem komentarz negatywny, chciałbym zwrócić pieniądze kupującemu lecz zastanawiam się czy jeśli użyję opcji Zwróć Wpłatę na allegro to czy kupujący może wtedy także zrobić chargeback? Chciałbym się dowiedzieć jak wyjść z tej sytuacji, żeby zwrócić pieniądze, ale nie stracić ich dwukrotnie(zwrot i chargeback) oraz pozbyć się komentarza negatywnego.

Niestety podejrzewam, że kupujący to zwykły oszust.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

xyz96
#21 Demiurg#

@Sacwrath Komentarz negatywny jest nie do ruszenia, Allegro go nie usunie. Nie wywiązałeś się z umowy. Jeżeli na aukcji był zapis o wysyłce towaru w ciągu minuty, a potem z wysyłką zwlekałeś, kupujący mógł negatywa wystawić. Nie powinieneś opóźniać w czasie wysyłki dlatego, że kupujący może zrobić chargeback. Trzeba było o tym pomyśleć przed wystawieniem towaru.

oznacz moderatorów

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Niestety przeczytałem o tym dopiero po wystawieniu aukcji, ponieważ wydało się to podejrzane. Mimo wszystko zwrócę mu pieniądze, pytanie tylko czy mogę to zrobić bezpiecznie za pośrednictwem "Zwróć Wpłatę" na Allegro i czy wtedy nie będzie możliwości zrobienia Chargebacku?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Sacwrath Możesz bezpiecznie zwrócić wpłatę, będziesz miał dowód zwrotu. Żaden chargeback nie wymusi na Tobie podwójnego zwrotu.

oznacz moderatorów

tagoga17
#10 Popularyzator#

Jak zwykle wszechwiedzący, nieomylny i wszystko przewidujący. Każdy może poczekać na  zaksięgowanie wpłaty, czas wysyłki zakupionego produktu wiąże się z zapłatą, którą naocznie trzeba sprawdzić a nie na: być może zapłacono. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A jak Ci zapłacił przez allegro na allegro finanse? To mało prawdopodobne, że od tak sobie może zgłosić zwrot i mu oddadzą bez zadawania pytań 😄

oznacz moderatorów

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Powiedział, że zapłacił kartą kredytową - wiem, że można zrobić Chargeback - wystarczy, że kupujący powie, że nie dostał przedmiotu, a ja nie mam jak udowodnić, że go wysłałem.

Mimo wszystko gdyby kupujący był uczciwy to poczekałby 1 dzień na zaksięgowanie wpłaty na moim koncie a nie naciskał, że musi dostać go teraz i groził negatywem oraz zwrotem wpłaty.

Teraz już wiem, żeby nigdy więcej nie wystawiać aukcji na której jest opcja zapłaty kartą kredytową... ale niesmak i negatyw pozostaje.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

zasadnicze pytanie masz to odnotowane tu

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

jeżeli nie to Ci nie zapłacił

oznacz moderatorów

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Tak, mam. Ale dopóki środki nie trafią na moje konto to bezproblemowo można cofnąć wpłatę z karty kredytowej.

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A jak te przedmioty wysyłasz? Poczta elektroniczną. Jeżeli tak to masz już dowód na wysłanie.

 

oznacz moderatorów

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Obydwoje logujemy się do gry i przekazuje je, jedyną opcją żeby mieć jakiś dowód to nagranie filmiku jak przekazuje mu ten przedmiot, lecz tak naprawdę kupujący ten śmierdzi oszustwem na kilometr - wolę zrobić zwrot wpłaty i mieć święty spokój... szkoda tylko tego negatywa.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A masz możliwość udowodnić, że przekazałeś tę rzecz

oznacz moderatorów

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Tak jak napisałem, jedynie przez nagranie filmiku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z tego typu ofertami jest wiele problemów, wiele tu było wątków.

oznacz moderatorów

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Sprzedaję od jakiegoś czasu i pierwszy raz mam taki problem, krętactwo kupującego można było wyczuć na kilometr (sam fakt, że mógł zapłacić tylko karta kredytową i nie wiedział jak) Niestety szkoda, że ostatecznie nie wycofałem aukcji zanim zakupił dany przedmiot.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sacwrath, przed wykonaniem chargeback, bank kontaktuje się z nami, aby potwierdzić, czy kupujący otrzymał zwrot. Możesz zwrócić środki kupującemu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Przepraszam ale mam dodatkowy problem - zleciłem zwrot wpłaty, lecz dostałem wiadomość od allegro, że nie mam wystarczających środków na allegro finanse, a nie widzę nigdzie opcji żeby przelać pieniądze - jak mogę teraz zrobić zwrot?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Sacwrath poproś kupującego o numer konta. Albo czekaj na jakieś wpłaty od kupujących. Zlecony zwrot jest ważny chyba 24 h po tym czasie, jeżeli nadal nie będziesz mieć wystarczającej kwoty przestanie obowiązywać.

oznacz moderatorów

Sacwrath
#8 Zapaleniec#

Ale problem polega na tym, że kupujący płacił z jakiejś lewej karty kredytowej a chce żebym przelał mu pieniądze na jego konto bankowe, dlatego chciałem zrobić zwrot na Allegro żeby zwróciło pieniądze tam skąd one pochodzą. Co zrobić w takim przypadku?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma możliwości doładowania konta na Allegro.

oznacz moderatorów