anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu po jego używaniu

gramelstore
#7 Wielbiciel#

Kupujący zakupił na mojej aukcji nowy zegarek, po 10 dniach od otrzymania przesyłki zgłosił zwrot, dzisiaj wróciła do mnie paczka i po sprawdzeniu zegarek nosi ślady użytkowania, pasek jest zagięty od noszenia go na ręce, folia ochronna szkiełka zdjęta, a samo szkiełko porysowane. Czy na allegro bez problemu mogę odmówić takiego zwrotu? Jeśli tak jak odesłać klientowi produkt?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Możesz też odliczyć koszt czyszczenia, wymiany szkiełka itp. wszystkiego co trzeba zrobić by doprowadzić zegarek do stanu 'nowy'.

Jeśli chodzi o zwrot do klienta to nie polecam wysyłki za pobraniem lub bez wcześniejszego opłacenia jej kosztów bo może nie odebrać i będziesz płacić podwójnie.

Zgłoś stan towaru do kupującego, zobacz czy będzie miał jakieś komentarze i potem zdecyduj. Może obejdzie się bez większych problemów. Allegro ogólnie nie miesza się w te sprawy (jeśli wszystko zrobione jest zgodnie z prawem i terminowo), to Twoja decyzja czy przyjąć czy nie.

Problemem jest zwykle reakcja kupującego, bo negatywnego komentarza ciężko usunąć.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Tak, trochę niejasno napisałem, zwrot konsumencki przyjąć trzeba, ale od Ciebie i stanu towaru zależy ile pieniędzy dostanie kupujący.

Sprzedający ma jednak prawo odmówić jakiegokolwiek zwrotu jeśli zwrócony towar nie nadaje się do dalszej odsprzedaży albo koszty doprowadzenia go do stanu sprzed zakupu przekraczają wartość towaru (chyba że te koszty poniesie kupujący).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gramelstore Jak to zakup konsumencki to nie możesz odmówić przyjęcia zwrotu, możesz obniżyć zwrot o tyle o ile zmniejszyła się wartość zwracanego towaru.

oznacz moderatorów