anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji i ponowne naliczenie - zakup testowy

modon_pl
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, przeprowadzałem autoryzowane testy i zrobiłem testową sprzedaż na nowej aukcji w celu sprawdzenia prawidłowego działania konta Allegro z Baselinker.
Zakup zrobiłem celowo z prywatnego konta, aby sprawdzić czy automatyczne akcje itp. wykonują się prawidłowo. Dokonałem płatności itp. wszystko działało prawidłowo, zwróciłem wpłatę i wystąpiłem o zwrot prowizji oraz zamknąłem testowaną aukcję. Otrzymałem zwrot prowizji, a kilka minut po tym ten zwrot został zabrany.

 

Odwołałem się dlaczego zwrot prowizji został przyznany i zabrany. Otrzymałem odpowiedź iż złamałem 2.9 a i b regulaminu Allegro. W powyższych punktach nie ma nic mowy o zakazie oraz sposobie przeprowadzania autoryzowanego testu w celu sprawdzenia poprawności działania.


Punkt 2.9a dotyczy "uczestniczenie w danej Licytacji przy użyciu więcej niż jednego Konta,"
co nie miało miejsca bo zakup był zrobiony z jednego konta Allegro i nie byłą to aukcja tylko Kup teraz,

Punkt 2.9b
"licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami,"

Obie strony nie miały na celu wpłynięcia na wynik transakcji, ponieważ zakup został wykonany w celach testowych, a aukcja zamknięta.

 

W związku z powyższym szukam punktu regulaminu, który został przeze mnie złamany oraz czy Allegro może prowizję przyznać a po pewnym okresie bez informowania użytkownika naliczyć jeśli została prowizja przyznana? W moim przypadku jeśli został złamany regulamin i prowizja się nie naliczy to nie powinna zostać zwrócona, a nie zostaje zwrócona a potem po cichu naliczona ponownie 🙂

Co o całej sytuacji sądzicie?

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@modon_pl, widzę, że przedstawiliśmy Ci nasze stanowisko w tej sprawie. Otrzymaliśmy też Twoją reklamację - rozpatrzymy ją w ciągu:

  • 14 dni,
  • 30 dni (jeśli dotyczy usług dostawy i/lub usług dodatkowych).
   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

modon_pl
#7 Wielbiciel#

Stanowisko Allegro jest naciągane posany jest punkt 2.9 a i b regulaminu, który nie ma tutaj zastosowania. Na koncie Allegro nie ma żadnych zakupów, żadnych komentarzy wystawionych przez powiązane konto tylko zostały wykonane transakcje testowe w celu sprawdzenia działania z systemem Baselinker.

Pokazuje to pozycję dominującą Allegro i możliwość zwrotu prowizji, a następnie naliczenia prowizji na podstawie złamania regulaminu bez informacji. Jeśli regulamin został złamany użytkownik powinien o tym zostać poinformowany i zwrot prowizji nie powinien zostać przyznany, a nie został przyznany i potem cofnięty.

Nie ukrywam się z tym że robiłem zakupy testowe z konta prywatnego z tego samego adresu IP i mam to samo nazwisko co konto firmowe. Były to celowe zakupy testowe, na odpowiedź w jaki sposób można przeprowadzić kontrolowany zakup testowy od Allegro brak odpowiedzi.

Czekamy na odpowiedź na reklamację.

oznacz moderatorów