anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot-Pytanie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:43668166
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem cyfrową usługę, i nie mogę jej wykonać w czasie napisanym w opisie oferty. Czy wtedy muszę zwracać pieniądze? Lepiej dokonać zwrotu przez allegro czy poza? Jest się czego obawiać ze strony samego allegro?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

A w późniejszym? Skontaktuj się z Kupującym i zapytaj czy wyraża zgodę na opóźnienie, czy też woli odstąpić od zawartej umowy. Jeśli nie wywiążesz się z umowy to oddajesz kasę. Możesz też np. zaproponować Kupującemu np. drobną rekompensatę za opóźnienie.

Jeśli będziesz w kontakcie z Kupującym i zrealizujesz to co z nim ustalisz, nieważne czy zwrot, czy realizację z opóźnieniem, to ze strony Allegro raczej nic ci nie grozi.

oznacz moderatorów
Client:43668166
#7 Wielbiciel#

"Jeśli w ciągu 3 dni Pan nie rozpocznie zgłaszam sprawę do allegro. Środki zostaną mi zwrócone przez program ochrony kupującego a Pan bd musiał liczyć się z usunięciem konta oraz innymi konsekwencjami. Pozdrawiam" Oto jaką informację w skrócie dostałem. Z opóźnienia raczej nic nie będzie. Nie słyszałem o żadnych innych dziwnych konsekwencjach poza blokowaniem kont, i to pewnie trzeba się mocno postarać o zablokowanie. O czymś może nie wiem? 

Ogólnie to rozumiem że jak nie mogę wykonać to poprostu czekać aż dostanę zapytanie o zwrot i zwrócić?

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Jeśli zakup był na "zwykłym" Allegro to zwrotu środków możesz dokonać poprzez Allegro Finanse. Jeśli na AL, to poproś Kupującego o podanie numeru rachunku do zwrotu środków. Jeśli ci nie poda rachunku, to w ewentualnej dyskusji na Allegro wklej wysłaną wiadomość z prośbą o nr konta, to samo jak przyjdzie zapytanie z POK. I nie powinno ci nic grozić, masz podkładkę, że chciałeś dokonać zwrotu zapłaconej kwoty.

Jeśli Kupujący będzie chciał ci koniecznie mocno zrobić na złość, prześlij mu informację, że jeśli nie poda rachunku do zwrotu świadczenia, to przekażesz kwotę do depozytu sądowego. Jest to możliwe w przypadku zwłoki wierzyciela (tu Kupującego), tj. gdy bez uzasadnionego powodu bądź uchyla się on od przyjęcia zaofiarowanego świadczenia bądź odmawia dokonania czynności, bez której świadczenie nie może być spełnione, bądź oświadcza dłużnikowi że świadczenia nie przyjmie.
A co jeszcze weselsze, to ważne złożenie do depozytu sądowego ma takie same skutki jak spełnienie świadczenia i zobowiązuje wierzyciela (tu Kupującego) do zwrotu dłużnikowi (tu sprzedawcy) kosztów złożenia. Koszt takiego wniosku obecnie to 100 zł bodajże. 

oznacz moderatorów
Client:43668166
#7 Wielbiciel#

Okej . dzięki za informację 🙂

oznacz moderatorów