anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot - zakup od osoby prywatnej

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Sprzedałem z prywatnego konta moją prywatną rzecz

Klientka zakupiła, odebrała i zgłosiła zwrot

Powód zwrotu to: zakup przez pomyłkę

 

Poinformowałem, że nie przyjmę zwrotu. Klientka na to, że paczkę już wrzuciła do paczkomatu ( tak, to prawda )

Z tego co się orientuje to jeśli nie odbiorę to paczka trafi do czegoś tam paczek niedoręczalnych

 

Jak rozwiązać ten problem ? Dodam, że nie mam zamiaru dokładać do tej transakcji nawet złotówki gdyż sprzedawany towar został sprzedany ze stratą

 

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60

az1rael
#21 Demiurg#

nie odbieraj i niech se szuka paczki osoba prywatna nie przyjmuje zwrotów jeśli nie chce chyba że udostępniła je w smarcie

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie odbieraj. Nie masz takiego obowiązku i to już nie Twój problem co się będzie działo z przesyłką. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell a może ty wiesz co w końcu z tym smartem?

 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Poinformowalem ją by w tej sprawie kontaktowala sie z inpostem

Problemem jest allegro ktore pozwala na wygenerowanie etykiety zwrotu przy zakupie od osoby prywatnej. Powinno to dzialać na zasadzie zgody sprzedającego na zwrot wtedy można wygenerowac etykiete

Teraz klientka ma problem i ciekawe czy da rade to ogarnąć

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jeszcze pytanko co w przypadku gdy np kurier akurat dostarczy ją komuś z rodziny czy zostawi sąsiadowi bo mnie akurat nie bedzie, ewentualnie ja ją odbiore przez niedopatrzenie ? Bedzie miala status odebrany i oczywiscie bedzie w moim posiadaniu.

Jak to wygląda w takiej sytuacji ?

Czy odebranie zwrotu mnie do czegoś zobowiązuje ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Na pewno nie pozwala, jak kupujacy zakupił ze Smartem a Ty go udostępniasz to ma prawo zwrotu, czytać regulamin.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael No właśnie nie wiem ale faktycznie o ile nic się nie zmieniło to taki zwrot trzeba będzie przyjąć. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Metoda dostawy

Allegro Paczkomaty InPost

@az1rael  zakup bez SMARTa ale oferta miała znaczek SMART

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Jak bez Smarta to z pewnością nie dostał zwrotu od Allegro.🤔

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@LEW433 paczkomat na allegro ma zawsze darmowy zwrot

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Paczkomat ma ale : Problemem jest allegro ktore pozwala na wygenerowanie etykiety zwrotu przy zakupie od osoby prywatnej. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Przeciez to z umowy pomiedzy allegro a inpostem są etykiety zwrotu.

Z tego co ja wiem to cały proces zgloszenia zwrotu zaczyna sie na platformie allegro i nie wydaje mi sie, żeby istniała mozliwosc wygenerowania zwrotu z pominieciem allegro

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie udostępnia zwrotu dla kupującego od sprzedającego prywatnego. Nawet jest taka informacja dla kupujących w ofercie. Jak nie było Smarta!

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Metoda dostawy

Allegro Paczkomaty InPost

 zakup bez SMARTa ale oferta miała znaczek SMART

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I tu może być przyczyna, jutro pojawią się moderatorzy i się wszystko wyjaśni.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To jak zakup bez smarta czyli bez darmowej dostawy to i zwrotu nie ma darmowego czyli bez przyjecia zwrotu no chyba ze udostepniles darmowa dostawe?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell tylko że jakiś regulamin bie stoi ponad prawem a to mówi osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotu więc czy to smart czy inne ujostwo to nie powinien

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale nie musisz jako sprzedajacy godzić się na regulamin Allegro>Smart, zgodził się i wie jakie są zasady.🤔

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 podstawowa zasada prawa najpierw konstytucja potem ustawa potem rozporządzenie dopiero na końcu jakiś tam regulamin, jak się zgodzisz na to by cię ktoś odstrzelił i mu wystawisz podpisany przez siebie dokument, że się zgadzasz to ten ktoś co cię odstrzeli będzie o zabójstwo sądzony mimo że zaakceptował twój regulamin i ma upoważnienie od ciebie na piśmie, Regulamin nie zwalnia od przestrzegania prawa jeśli jest z nim nie zgodny to obowiązuje akt prawny wyższego rzędu

oznacz moderatorów