anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
voytek60
#7 Wielbiciel#

Opis problemu: Dzień dobry. Zgłosiłem zwrot ,DATA ZGŁOSZENIA I NUMER ZWROTU 21 gru 2023 04:24 40 ML/2023. Nie wybrałem wysyłki i nie wygenerowałem etykiety lub kodu . Przewoźnik DPD. Przesyłka została w punkcie DPD i uważałem, że automatycznie nastąpi zwrot po 2 dobach.  Zasugerowałem się podobnym zdarzeniem parę miesięcy temu i już zapomniałem, ale do wczoraj 09.01 leżała w punkcie. Przy okazji innego odbioru nieświadomy co to jest , właściciel punktu wcisnął mi przesyłkę, zanim zorientowałem się , że to zwrot z grudnia. Fizycznie odebrałem przesyłkę. Teraz muszę biegać do punktu , zapłacić i wystawić 5 gwiazdek (życzenie sprzedawcy). Piszę do sprzedającego, że mam Smart i proszę o darmową przesyłkę zwrotną i przyjęcie produktów, bo przesyłka powinna się znależć u sprzedajacego już dawno i zwrot załatwiony. Jestem niepełnosprawny i każde wyjście dla mnie to wyprawa. Sprzedający  stwierdził, że mu generuję koszty (min.koszt przesyłki 45 +). 14 dni minęło również. Poradził mi zwrócić się o pomoc Allegro, że wygeneruje mi darmową etykietę zwrotną, a co z terminem zwrotu? Proszę o odpowiedź czy trzeba się sztywno trzymać w tym wypadku generowania etykiety, odebrania przesyłki itd. aby było jak ma być czy możliwe jest też lużniejsze podejście do tego tematu. To tyle w ty temacie. Pozdrawiam.

NUMER ZAMÓWIENIA

c3b74a50-9faa-11ee-935c-59f41f343ce0
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@voytek60 Proszę napisz do nas korzystając z tego formularza. Możesz również wybrać opcję umówienia rozmowy telefonicznej, jeśli tak będzie dla Ciebie wygodniej. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
voytek60
#7 Wielbiciel#

Przepadło

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@voytek60 ale to już Twój problem, po za tym nieodebranie paczki to nie jest darmowy zwrot, darmowy zwrot jest tylko w przypadku odebrania i nadania na podstawnie etykiety czy kody !!!

Więc Tobie na jedno wyjdzie bo i tak by sprzedawca potrącił za powrót - nieodebranie paczki 🙂  

Z jakiego tytułu ma kasa wrócić w 2 dni jak sprzedawca ma do 14 dni a może się wstrzymać do otrzymania towaru 🙂

Proszę o odpowiedź czy trzeba się sztywno trzymać w tym wypadku generowania etykiety, odebrania przesyłki itd. 

Tak bo to jest warunek darmowego zwrotu zgodnie z pomocą i regulaminem Smarta !!!

ps. odstąpienie dalej jest ważne tyle że już za darmo nie odeślesz a sprzedawca musi przyjąć chodź może policzyć za bezumowne posiadanie towaru powyżej 14 dni od odstąpienia 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

nagrzebałeś, nagmatwałeś. Sam. Samodzielnie. Wzięłabym to na klatę. Jeśli sprzedający zgodzi się na ten zwrot, to wysłałąbym na własny koszt. Niewiedza kosztuje i to dosłownie

Widzę, że moderator próbuje pomóc. Ale czemu? Jak po terminie a nie wiedzą co na to psrzedawca? Dostanie zwrot którego nie musi się spodziewać ani przyjmować? Przed faktem dokonanym? To dopiero będzie zaplątane. 

oznacz moderatorów
OptimumCreation
#10 Popularyzator#

Masz na zwrot 14 dni. Masz to zrobić jak należy. Trudno, przepadło

oznacz moderatorów
voytek60
#7 Wielbiciel#

Mój błąd.

oznacz moderatorów
voytek60
#7 Wielbiciel#

Mój błąd.

oznacz moderatorów
voytek60
#7 Wielbiciel#

Przepadło. Koniec tematu.

oznacz moderatorów
voytek60
#7 Wielbiciel#

Przepadło. Koniec tematu.

oznacz moderatorów