anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart

TOMMYVIGGEN
#8 Zapaleniec#

Witam mam pytanie kieruje tu ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć bezpośredniego kontaktu do Allegro a mianowicie. Opłacałem każdego miesiąca smart i w moim loginie pisało, że mój smart wygasa wiedziałem o tym z tym że kiedy wszedłem to prawidłowo smart mój miał zakończyć się 4 grudnia. Teraz parę minut temu wykupiłem na rok z góry w promocyjnej cenie 39 zł. Mamy 19 grudnia, a pokazuje mi że smart ważny jest do 4 grudnia 22 roku. Zaznaczam że mimo że coś mają powalone w systemie wolałem nie robić zakupów przy według mnie nie ważnym smarcie ale według nich to smart dopiero wygasa gdybym zrobił zapewne jakieś zakupy to z moim fantastycznym szczęściem miałbym zaraz jakiś monit że zostałem czymś obciążony. O co tu chodzi teraz mam 15 dni w plecy bo oni zamiast policzyć od tego dnia czyli 19 to policzyli od 4 grudnia jak wspomniałem. Tak wiem że ten cały smart to chyba pic na wodę  🙂 widząc skaczące ceny produktów jakie kupujemy to zawsze i tak dostajemy po dupie Proszę o wyjaśnienie jeśli ktoś zna odpowiedź na ten dziwny fenomen i moim zdaniem oszustwo ze strony Allegro Dzięki

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Ponieważ okres wypowiedzenia jest 14 dniowy i do 4 grudnia należy dodać 14 i wówczas wygasa stary Smart. Wystarczyło wykupić po tym okresie, tak to działa.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TOMMYVIGGEN To działa tak, że Smart po wykupieniu jest ważny na przykład do 4 grudnia, ale dochodzi jeszcze 14 dni okresu wypowiedzenia umowy i chyba jeszcze jeden dodatkowy dzień po wypowiedzeniu, kiedy Smart nadal jest aktywny i można z niego korzystać, czyli masz dodatkowe 15 dni. Jeśli w tym czasie wykupisz Smart na kolejny okres, tracisz te 15 dni i nowy Smart zaczyna działać od 4 grudnia. 

Zawsze lepiej poczekać z wykupieniem kolejnego okresu do CAŁKOWITEGO wygaśnięcia Smarta, wtedy nowy okres liczy się od daty wykpienia, a nie od daty wstecznej.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Czyli odpowiedzi odnośnie SMART już masz.

Teraz odnośnie cen produktów - sprzedawca ponosi część kosztów wysyłki smart, do tego dochodzi koszt pracownika i opakowania, doliczyć musi też koszty obsługi wielu zwrotów - zakupy dla darmowej wysyłki. Na drugi rok sprzedawcy zostaną obciążeni wyższymi kosztami wysyłek smart (przy czym opłaty za te przesyłki cały czas Allegro pobiera dla siebie). W tej chwili już jest taka sytuacja, że towary można kupić taniej w zwykłym sklepie stacjonarnym - w przyszłym roku ta różnica będzie jeszcze większa. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów