anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

Xmarcel87
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem i anulowalem zakup zanim sprzedający zaczął przygotowanie. Ma dwa dni na zwrot pieniędzy, tym czasem sprzedający następnego dnia przygotował i wysłał towar. Czy ma dwa dni na zwrot pieniędzy i co ja mam zrobić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Xmarcel87 Cześć. Wygląda na to, że Sprzedający się pomylił - skontaktuj się z nim i poinformuj o zaistniałej sytuacji: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/centrum-wiadomosci/wiadomosci 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Xmarcel87 Jeżeli wysłał po anulowaniu to nie odbieraj, ale tylko Allegro informuje o 2-dniowym zwrocie środków, wg prawa ma na to 14 dni.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@Client:73136220 - A w jaki sposób anulowałeś zakup? Jak poprzez Allegro - to sprzedawca miał wyraźną informację, że zakup jest anulowany. Być może się pomylił - w takim przypadku skontaktuj się ze sprzedającym i wyjaśnij sytuację. Jeśli to faktycznie było anulowanie transakcji poprzez formularz Allegro - nie musisz odbierać przesyłki.

Sprzedawca, w/g prawa ma 14 dni na zwrot środków. "Naciągając nieco prawo" można uznać anulowanie transakcji na Allegro jako odstąpienie od umowy (brak takiego wyraźnego oświadczenia), ale terminy zwrotów gotówki za transakcję - obowiązują zgodnie z prawem (termin wyznaczony przez Allegro jest tylko ich wewnętrznym regulaminem, nie może naruszać zasad prawa)

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Xmarcel87
#8 Zapaleniec#

Tak, anulowane poprzez allegro, mogę nie odebrać paczki ale problem w tym że zamówiłem kilka zeczy od innych sprzedawców i paczka będzie w multiskrzynce. Wychodzi na to że zostaje odebrać paczkę i zwrócić po czym czekać 2 tyg. aż odeśle pieniądze, na szczęście jest darmowy zwrot.

oznacz moderatorów

Xmarcel87
#8 Zapaleniec#

A mogę nie odebrać tej jednej paczki z multiskrzynki?

oznacz moderatorów