anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości Zwrotu na Paczkomat od Sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry

Mam problem, otóż zakupiłem książki z księgarni od sprzedawcy MAFTEL z Krakowa-otrzymałem je 15.12.2023 na Paczkomat, i chciałem zwrócić jedną książkę nr towaru tej książki to 13288000188 , chciałem odesłać książkę z wadą do Reklamcji, i tu jest problem bo Sprzedawca nie umożliwił odesłania towaru na Paczkomat z kodem - darmowy, tylko trzeba zapłacić za WYSYŁKĘ WŁASNĄ około 13 zł, przy ikonce odeślij PACZKOMATEM jest podana cena, nawet tak zrobiłem, ale podałem rozmiar paczki wymiary poprawne i zaznaczyłem opcje że zgadzam się z regulaminem, to ikona zapłać za USŁUGĘ nie działa, więc pozostaje mi odesłać Paczke na własny koszt z reklamowaną książką . Nadmieniam że zamówiłem książkę przez INPOST do Paczkomatu i odebrałem książki od MAFTEL w Paczkomacie, 4 książki, niestety jedna jest uszkodzona . Mam prośbę czy moglibyscie mi państwo umożliwić darmowe odesłanie towaru na Paczkomat z wygenerowanym kodem , o ile jest taka możliwość i czy Sprzedawca może NIE UMOŻLIWIĆ odesłanie towaru - opcji Darmowej na Paczkomat . Proszę o odpwiedzieć . p. Kamil 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Jak zakup był ze Smartem to zwrot jest darmowy, a jak książka jest uszkodzona to nie jest to zwrot tylko reklamacja. Nie możesz zwrócić a jednak chcesz to napisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

oznacz moderatorów
Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Odpowiadam nie zakup nie był ze SMART ale to nie ma nic do rzeczy, zakupiłem jeszcze jedną książkę od innego sprzedawcy (nie Smarth) i mogłem mu ją bezpłatnie zwrócić darmowo na paczkomat wygenerował się kod - z numerem zwrotu i książkę zwróciłem, nie było problemu, usługi SMARTH nie mam włączonej, kupuje na Allegro i zamawiam przez do Paczkomatu przez IN POST, więc nie wiem dlaczego nie mam DARMOWEGO ZWROTU TOWARU żeby wymienić na nowy egzemplarz . p. Kamil 

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

bo kżdy sprzedawca sam ustawia zasady zwrotów. to ze firma A je ma, nie znaczy że ma je cały świat.

Odeślij z reklamacją na swój koszt, a potwierdzenie wysyłki zachowaj, to oddadzą ci pieniądze za wysyłkę. To logiczne i zgodne z prawem i nie rozumiem zdumienia.

oznacz moderatorów
Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Do Monika, z tego co czytałem na stronie tego Sprzedawcy MAFTEL księgarnia internetowa, to mają ograniczoną usługę zwrotu, i nie mają opcji DARMOWEGO ZWROTU , jedynie przy REKLAMACJI można im zwróć uszkodzony TOWAR - ALE TYLKO PRZY REKLAMACJI - NA ICH KOSZT, ale z tego co wiem Sprzedawcy w praktyce nie są chętni za bardzo ponosić kosztów zwrotów towarów na ich koszt, czyli że ONI muszą zapłacić za tę przesyłkę, cóż na drugi raz będę patrzył przy ZAKUPIE danego Sprzedawcy na ALLEGRO, czy ma OPCJE - DARMOWEGO ZWROTU na Paczkomat IN POST, jak nie będzie miał to od takiego Sprzedawcy nie zakupię Towaru, bo potem musiałbym ponieść koszty odełania z własnej kieszenii uszkodzonego towaru . dzięki za odpowedz . 

oznacz moderatorów
Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Druga wiadomość do Monika_L  - odeślę im paczkę na własny koszt (Reklamacja tej książki) z potwierdzeniem wysyłki na Poczcie w Poniedziałek . Bo dziś Poczta u nas czynna do 13.00 w Sobotę . To już wszystko . 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Zacznij od zgłoszenia reklamacji do sprzedawcy i dopiero jak poprosi on o odesłanie uszkodzonej książki, to ją odeślij. 


Sprzedawca może rozpatrzyć reklamację np. na podstawie zdjęć, zwłaszcza jak koszty logistyki przekraczają wartość produktu (nie wiem, ile kosztowała ta książka).

oznacz moderatorów
Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście napisałem do sprzedawcy , książka kosztowała 27  zł i 95 groszy, mają kilka egzemplarzy tej książki może mi uznają reklamcje i wymienią na nowy egzemplarz, druk jest bardzo słaby od str 4 do strony 40 - że ledwo te litery widać, za mało farby nałożyli jak ją drukowali w drukarni w wydwnictwie, a książka wartościowa prof . Jerzego Prokopiuka na temat Filozofii, Gnozy, Psychologii Junga . Zobaczymy może się zgodzą na reklamacje . pozdr

oznacz moderatorów