anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak oryginalnego opakowania a zwrot towaru

justysiaQ17
#8 Zapaleniec#

Czy mam możliwość oddać zakupiony towar w ciągu 14 dni, jeżeli nie posiadam oryginalnego opakowania? Czy sprzedawca może odmówić przyjęcia towaru i nie zwrócić pieniędzy?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#

@justysiaQ17 Jeśli zakupiłaś od przedsiębiorcy a towar nie ma wyłączonej możliwości odstąpienia od umowy to tak, możesz odesłać towar bez oryginalnego opakowania a sprzedający nie może odmówić przyjęcia takiego zwrotu.

Sprzedający nie powinien też obniżać kwoty zwrotu z powodu braku opakowania ale ma prawo obniżyć zwracaną kwotę jeśli towar sam w sobie utracił na wartości.

oznacz moderatorów

justysiaQ17
#8 Zapaleniec#

Towar od przedsiębiorcy. Zwykły metalowy wieszak na ubrania. Sprzedający twierdzi że ma być opakowanie w którym towar do mnie dotarł, gdyż co on później zrobi z tym towarem bez opakowania. Rodzice się pospieszyli i wyrzucili opakowanie a wieszak skręcili. Towar nie naruszony w żaden sposób.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jakby był problem to otwórz dyskusję:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa  sprzedajacy nie może odmówić przyjęcia zwrotu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Generuj kod zwrotu i odsyłaj, nie przejmuj się tym co on pisze.

oznacz moderatorów

justysiaQ17
#8 Zapaleniec#

Dziękuję!

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Sprzedający nie może odmówić przyjęcia zwrotu bez oryginalnego opakowania, jeśli twierdzi inaczej to poproś go o podanie podstawy prawnej na której opiera swoje słowa.

Pamiętaj tylko, że zwracając towar to TY odpowiadasz za jego odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musi być to oryginalnym opakowaniu, ale jak pomniejszy wartość towaru, to może zwrot środków być mniejszy.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Można odesłać nawet w reklamówce z biedronki tylko nie ździw się kiedy TY również w pewnym momencie zaczniesz dostawać wszystkie przedmioty kupione na allegro w reklamówce z biedronki.

oznacz moderatorów

justysiaQ17
#8 Zapaleniec#

Nie miałabym nic przeciwko, byle tylko przedmiot był dostatecznie zabezpieczony. 😉 O co napewno zadbam odsyłając dany przedmiot. 

oznacz moderatorów