anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
117 ODPOWIEDZI 117
Halfrunt
#18 Luminarz#

Ależ myślisz się, to nie testy, tak ma być już na stałe. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak testy do końca m-ca, gorzej jak jakiś zadecyduje że ma tak zostać.☹️

oznacz moderatorów
gargulce2
#8 Zapaleniec#

Skoro te durne testy trwały do końca miesiąca to dlaczego wciąż nie mogę wybrać przewoznika? Mimo że w ofercie jest kurier dpd smart!!! 

 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

@gargulce2 

Ale żeby to zrozumieć to trzeba przyjąć do wiadomości że to Allegro. Ich nie interesuje Twoja potrzeba.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@gargulce2 to nie testy, masz wybór tylko trzeba to rozwinąć 🙂 przeczytaj na spokojnie https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-wybierze-przewo%C5%BAnika-dla-os%C...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To testy. Moderacja to na początku potwierdziła. Kończą się jutro. A potem już dziewczyny wolały tego słowa unikać w wypowiedziach i nie ma im się co dziwić. Obrywają nieraz nie gorzej niż sprzedawcy...

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 @gargulce2 @Halfrunt Wyjątkowo durny pomysł, nawet jak na standardy Allegro. Strach się bać, co nowego przyniesie następny dzień, bo inwencja "reformatorów" zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń logicznych 

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@TomBanknoter ze strony sprzedawcy wysyłającego bez umów własnych przesyłki w ramach Allegro Dostawy, mogę tylko przyklasnąć tej zmianie. Ograniczając Kupującym i sprzedawcom wybór i podejmując za nich wybór kuriera, Allegro zdejmuje całkowicie odpowiedzialność za taką przesyłkę ze sprzedawcy z chwilą nadania, ładując ją w całości na swojego garba. 😎

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@AGD-RTV-IT i tak ci na twojego garba przerzucą 😛

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@az1rael jak twardo trzymasz się konkretnych przepisów ustawy i regulaminu Allegro i prosisz Allegro o podanie podstawy prawnej swoich twierdzeń, to nie zrzucą. Mieliśmy łącznie 3 mocno problematyczne przesyłki (2x zaginięcie, 1x zniszczenie) przy wysyłce z Allegro Dostawy. W dyskusji oczywiście Allegro próbowało to na naszego garba zrzucić, jak twardo pisaliśmy, że umywamy ręce, bo nie jesteśmy nadawcą kończyło się to najpierw przyznaniem, że rzeczywiście oni są nadawcą, następnie informacją dla Kupującego, że czas rozpatrywania reklamacji może potrwać do 30 dni i w związku z tym, by Kupujący nie czekał to Allegro już mu wypłaca $$$ z AP, a reklamacjami u przewoźników się sami zajmą. 🙂

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@AGD-RTV-IT ty wiesz jak gadać, ja wiem jak gadać obaj znamy przepisy i nie dalibyśmy się zrobić w trąbę ale 95% "w porywach" to będą prawne dziewice orleańskie o kręgosłupie ze słomy i gadce 5 latka spod sklepu i skończy się tym że konsultant nawciska im cudów na kiju...

oznacz moderatorów
gargulce2
#8 Zapaleniec#

Niestety masz nieaktualne informacje. Tak było kiedyś. Teraz jest tak że nie masz wyboru. Allegro podejmie decyzję za ciebie. Czy to ci się podoba czy nie. Chcesz kuriera dpd, allegro wyście one... chcesz inpost, allegro wyślę ups... **piiip**isci są poprostu. W tych czasach cofają się do średniowiecza i zabierają wybor... 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

@gargulce2 

Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka?

To bardzo łatwe. Jeżeli zwiększy się ilość usług One Kurier ( nie ważne że połowa nie zostanie odebrana, lub klient będzie czekał długo) to znaczy że testy się powiodły!!!

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Najgłupsze jest to, że oni sami sobie zaprzeczają. Po co było zmuszać sprzedawców do przymusowych różnych kurierów i różnych metod dostawy do smarta skoro teraz klient i tak nie może ich wybrać??? Klient miał mieć wybór podobno... idio.tyczne zużycie paliwa, nie potrzebne kursy. Po 2 paczki ona potrafi przyjechać 2 różnych kurierów jednego dnia, do tego jeszcze pocztex, DPD. Czasem kilku kurierów dla kilku paczek przyjeżdża do mniejszych firm. A klient i tak wyboru nie ma.... Nie jestem jakoś przesadnie eko, ale takie coś chyba denerwuje każdego myślącego klienta.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

@AnnaG-Antyki 

To tylko moja teoria:

ad1 - zarząd Allegro dostaje informacje. Wszelkiej maści sklepy internetowe oferują wiele różnych metod usługi transportowej. Zarząd podejmuje decyzje, my też!!!  Check

ad2 - One Kurier słabo chula. Zarząd, to niech im się to samo ustawia. Check.

Ekologia - bądźmy eko, zróbmy one boxa, sadźmy drzewa, stwórzmy na AG specjalny temat, ekogadka. Udawajmy gdzie się da!!!!! Check.

 

 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Swoją drogą ktoś kiedyś widział realnie te nowe sadzone drzewa? Czy to tylko tak etykietki co jakiś czas się pojawiają??? Taka antyeko firma aż się wierzyć nie chce w te nowe lasy...

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@AnnaG-Antyki Najbardziej "eko" jest program Smart, generujący miliony zbędnych przesyłek i tysiące ton zmarnowanych opakowań. 

oznacz moderatorów
gargulce2
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś z kupujacych może wybrać kuriera który mu odpowiada? Ja zostałam "wybrana" do tych debilnych testów które się już zakończyły a nadal nie mam opcji wyboru!!! Nie mogę nic zamówić bo nie mam wyboru kuriera. Allegro nie wie dlaczego tego nie widzę bo u nich jest wybor.... jak tak dalej pójdzie to wnoszę o zwrot kosztów za smart... to jest chore co oni wyprawiają. 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@gargulce2 Czy możesz dodać zrzuty ekranu, jak to u Ciebie wygląda? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów