anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy istnieje możliwość zwrotu przesyłki jeżeli wygasł kod zwrotu?

6zer
#7 Wielbiciel#

Kupiłam karmę dla psa, połowa puszek okazała się śmierdząca i musująca po otwarciu. Poinformowałam sprzedającego, ze jest taka sytuacja. Sprzedający był zaskoczony i kazał odesłać przedmiot, żeby zwrócić do do dystrybutora. Nie było mi to w ogóle na rękę, żeby pakować ponownie kilkanaście ciężkich puszek z karmą i zawożenie do paczkomatu, który nie jest blisko mojego domu. Wiecznie jestem w pracy i odkładałam to na ostatnią chwilę, myślałam ze etykieta ważna jest do 8 sierpnia natomiast była ważna do 7 sierpnia. Czy istnieje możliwość ponownego wynegerowania kodu zwrotu? Proszę o pomoc. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Istnieje ale to nie jest zwrot bez podania przyczyny tylko reklamacja i odsyłasz na własny kosz a sprzedający zwraca co po rozpatrzeniu reklamacji. Przy zwrocie sprzedający ma prawo obniżyć Ci zwrot środków a przy uznanej reklamacji nie. W takich sytuacjach najlepiej otworzyć dyskusje, masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

6zer
#7 Wielbiciel#

Tak, dyskusję otwarlam 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@6zer To nie odsyłaj jako zwrot tylko reklamuj. Sprzedający nie chcą płacić za odesłanie a jak robisz zwrot to mogą(nie muszą) potrącić ci część kasy a przy reklamacji to już nie, muszą rozpatrzyć i mogą Ci zaproponować obniżenie ceny, wymianę towaru albo zwrot gotówki.

oznacz moderatorów

6zer
#7 Wielbiciel#

W zamówionej paczce były 24 puszki z karmą, 12 jednej marki i 12 innej marki. I jedna marka miała zepsutą karmę. Sprzedający poprosił o odesłanie tej zepsutej a drugą część zamówienia miałam sobie zostawić. Nie było opcji zwrócenia części zamówienia, wiec wygenerowałam zwrot całości. Jest możliwość, żeby jednak dać „reklamacja” jak zwrot już jest w toku? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo w zakładce "Moje zakupy" zrobiłaś zwrot a powinnaś zgłosić problem z zakupem i składać reklamację w takim przypadku. Czekaj na to co napisze Ci sprzedajacy w dyskusji i nie odsyłaj jako zwrot bo zwrot możesz zrobić tylko raz do jednego zakupu. Tak, napisz w dyskusji że składasz reklamację z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@6zer Czy ten zwrot dotyczy zamówienia numer 5692b341-01b0-11ed-8629-df2ad260af8d? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ To nie jest zwrot bez podania przyczyny, jest dyskusja.😍

oznacz moderatorów

6zer
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów