anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę zrobić zakupów z opcją smart

montmorency
#1 Nowicjusz#

Dlaczego u sprzedawcy tezeusz_pl (który oferuje przedmioty na sprzedaż z opcją smart) nie można kupić przedmiotów w tejże opcji (chcę zrobić zakupy za kwotę 60 zł) i jakim prawem sprzedawca ten ustala sobie dostawę za darmo dopiero w przypadku zakupów powyżej 299 zł? Wychodzi na to, że opcja smart to w niektórych przypadkach, delikatnie mówiąc, ściema. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

komis-bell
#21 Demiurg#

Co dokładnie stoi na przeszkodzie zakupu ze SMART?

jakim prawem sprzedawca ten ustala sobie dostawę za darmo dopiero w przypadku zakupów powyżej 299 zł?”

Yyyyy…?
Zakup ze SMART jest czymś kompletnie odrębnym i nie ma nic wspólnego z tym, że sprzedający oferuje darmową wysyłkę powyżej ustalonej przez siebie kwoty. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Może nie z tego konta kupujesz. Smart normalnie u niego działa. Za 60zł to tylko do paczkomatów powinno być, kurierzy od 65zł. Kwota za darmo to wysyłka na koszt sprzedającego. I mogą z niej korzystać także klienci nie posiadający smart. 

A że smart to ściema to od dawna wiadomo. Klienci uważają, że są sprytni robiąc takie akcje jak:

- zamawianie kilku przedmiotów, by zostawić jeden najtańszy.

- zamawianie kilku identycznych przedmiotów, by zostawić ten co przyszedł pierwszy.

- wypożyczanie książek, ubrań czy części samochodowych itp. itp.

- zamawianie celem pooglądania. Tak koszt pracownika jest taki sam przy obsłudze zwrotu jak przy pakowaniu wysyłki, opakowania też kosztują. 

- ciągłe wyłudzenia bonusów, bo przyparty do muru sprzedawca nie chce z powodu kilku gwiazdek stracić wysyłek smart. 

To o czym nie myślą to to, że nikt do interesu nie dołoży. Ich małe "sprytne inaczej" zagrywki są wliczane w ceny. Smart spowodował masakryczne podwyżki. Ja tam mniej płaciłam bez smarta płacąc normalnie za dostawę. Teraz płacę za cudze cwaniactwo. 

Ale cóż teraz ceny tak wysokie, że bez niego to już w ogóle nie opłaca się kupować. Wykluczając może tych sprzedawców co uczciwie sprzedają najtaniej ale bez smart. 

Wielu sprzedawcom klienci sami kasują wysyłki smartem np wystawiając mniej gwiazdek za allegro one (sprzedawca udostępnia to przymusowo, a potem zgarnia oceny za fatalną jakość). Każdy chodź trochę nie zadowolony gwiazdki obniży, natomiast zadowoleni ocen nie wystawiają, do smarta potrzebna jest ich odpowiednia średnia. Do tego duża ilość naciągających klientów spowodowała u wielu sprzedawców powyłączanie smarta. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@montmorency przeczytanie regulaminu smart pomoże...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@montmorency 

Regulamin Smarta nie należy do prostych. Sprzedawca nie ma żadnego wpływu na zasady SMART.

oznacz moderatorów