anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszt dostawy na fakturze

Gwiazdeczkaaaaa
#7 Wielbiciel#

Zrobiłam zakup na kwotę 269 zł, faktura na osobę fizyczną, darmowa wysyłka ze Smartem.
Sprzedający wystawił fakturę, 2 pozycje - przedmiot 269 zł oraz koszt wysyłki 11 zł.
I teraz rozliczam dotacje z PUP i urząd nie chce przyjąć mi faktury bo kwota przelewu nie zgadza się z kwotą na fakturze. 

Kwota przelewu 269 zł, kwota na fakturze 280 zł.

Wiem, że sprzedający dostaje za mnie kwotę przesyłki (btw. również sprzedaje jako firma i nie dostaje nic, przesyłkę opłacam ja), ale czy to na mojej fakturze powinna być wpisana? 


Skoro poniosłam koszt 269 zł to dlaczego na fakturze mam 280 zł?

Odpowiedź sprzedającego ,,Skorzystała Pani ze SMART, więc korzyści należy odpowiednio rozliczyć. Koszt dostawy otrzymaliśmy więc jest to nasz przychód".

Skoro nie otrzymali tego ode mnie to dlaczego ja mam to na fakturze?

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Gwiazdeczkaaaaa W tym zakresie pomocy może udzielić Ci Twój księgowy/księgowa. Podsyłam Ci pomocny artykuł: https://www.rp.pl/podatki/art9603021-placisz-przez-allegro-smart-faktury-nie-rozliczysz 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

VivaBeautyShop
#8 Zapaleniec#

@ko_alka  Dzień dobry. Klient prosi o wpisanie do faktury kosztów wysyłki( płatnej przez Allegro mini paczka), czy mam prawo wpisać tę przesyłkę do jego faktury jeśli w istocie sprzedaję mu tylko towar, bez kosztów dostawy?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@VivaBeautyShop wpisz oddzielną pozycję dostaw 0 zł !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

VivaBeautyShop
#8 Zapaleniec#

Ale chce żebyśmy wpisali konkretny koszt jaki zapłacił za przesyłkę 3,99 zł. I nie rozumiem, czy powinien tego wymagać od nas, czy od Allegro?

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Pytanie czy w rozliczeniu za tą transakcję otrzymaliście te 3,99? Jeśli tak to ujmujesz tą kwotę na fakturze.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@VivaBeautyShop jeśli klient Ci płaci 3,99 zł to jak najbardziej musisz na to wystawić Fakturę, potem allegro dolicza Ci to do salda 3,99 zł i wychodzisz księgowo na 0 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gwiazdeczkaaaaa oczywiście sprzedawca wystawił błędną fakturę , tu -https://allegro.pl/dyskusje/nowa domagaj się wystawienia prawidłowej faktury . Dodam ,że sprzedawca wystawiając taką jak piszesz fakturę odprowadza podatek od przychodu , którego to w rzeczywistości nie ma .

oznacz moderatorów

Gwiazdeczkaaaaa
#7 Wielbiciel#

Tak też mi się wydaje. Jak ja mam rozliczyć taką fakturę skoro nie zgadza mi się ona ze stanem konta.  Sprzedający ciężko idzie w zaparte, że wystawili tysiące takich faktur i wszystko jest w porządku. 
Poczekam jeszcze na odpowiedź admina i zakładam dyskusje. Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gwiazdeczkaaaaa Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Powinnaś otrzymać fakturę na taką kwotę, jaką zapłaciłaś. Jeśli ktoś (Allegro) dopłacił sprzedawcy koszt wysyłki, to sprzedawca temu komuś powinien wystawić fakturę na wysyłkę, a nie Tobie. 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Nie słyszałem żeby allegro dopłacało sprzedawcom do wysyłek 😂

oznacz moderatorów

Gwiazdeczkaaaaa
#7 Wielbiciel#

Też jestem zdziwiona. Sprzedając na firmowym koncie, wpływa mi tylko kwota za zamówione produkty, nikt nie dopłaca mi do przesyłek SMART. Za smarty Allegro nalicza koszty i wystawia mi fakturę. Ale ten sprzedający twierdzi, że Allegro dopłaca. Mało tego, szukając informacji o tej fakturze trafiałam na podobne wątki, gdzie też sprzedawcy pisali, że mają dopłacane do smartów. Nie zagłębiałam się w temat. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Gwiazdeczkaaaaa 
Jeżeli sprzedawca faktycznie otrzymał 280zł. to powinien wystawić fakturę na 280zł.
Nie ma znaczenia, że płatnikiem (w tym przypadku częściowym) jest inny podmiot niż Nabywca.
Natomiast Nabywca ma prawo do rozliczenia podatku VAT i ujęcia w kosztach tylko zakupów udokumentowanych poniesionymi wydatkami.
Przy płatnościach za pośrednictwem Allegro Finanse zachodzi anonimizacja pochodzenia środków użytych do opłacenia zakupu towarów i usług.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów