anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa przyjęcia zwrotu SMART

laciak7
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Witam,

od 22 lat na allegro i pierwszy raz problem.

Zakupiłem dwa produkty z wysyłką SMART. Jeden z nich, okazał się pomyłką. „Dziecko chciało LEGO, ale okazało się że nie LEGO FRIENDS :)”

Sprzedawca nie przyjął zwrotu, w sposób niekulturalny napisał, że chce go naciągnąć na przesyłkę itd…

Starałem się wytłumaczyć na czym polegała pomyłka, ale niestety chyba nie ma tutaj opcji na zrozumienie.

Mój zwrot, który nie został odebrany przez sprzedawcę ponownie wrócił do mojego paczkomatu.

Załozyłem dyskusję , poprosiłem o pomoc allegro. Ostatecznie będę chciał skorzystać z Allegro Protect - co mam zrobić z paczką która oczekuje w paczkomacie ? Jak szybko, można liczyć na pomoc pracownika allegro w dyskusji ?

Pierwszy raz spotkałem się z takim problemem. 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@laciak7 Proszę Cię o cierpliwość. Pracownik Allegro wypowie się w dyskusji najszybciej jak to możliwe.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

laciak7
#7 Wielbiciel#

Paczka - zwrot, której nie odebrał sprzedający i wróciła do mojego paczkomatu czeka do czwartku. Czy ja mam ją odebrać ? Czy do tego czasu jest szansa na pomoc allegro ? 
@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@laciak7 Jeśli nie odbierzesz paczki, wróci do nadawcy. W tej sytuacji nie będziesz mieć ani towaru, ani pieniędzy. Z zasady nie zalecamy nieodbierania paczek.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@nat_not to już jest przesyłka zwrotna do nadawcy 😉

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@nat_not  "Jeśli nie odbierzesz paczki, wróci do nadawcy" - zdaje sie że w tym przypadku nadawcą jest kupujący. Chodzi o zwrot.

@laciak7 paczka prawdopodobnie wyląduje w magazynie inpostu. Kwestia co potem bedzie ze zwrotem kasy od sprzedającego. 

oznacz moderatorów

laciak7
#7 Wielbiciel#

Jeżeli zwracam jeden z dwóch zakupionych produktów to wtedy ja jestem nadawcą. Jezeli sprzedający nie odebrał paczki bo ma złe zdanie o allegro, w dyskusji czuje się oszukany przez allegro , przeze mnie , przez cały świat to co ja mam teraz zrobić ?

Paczka wróciła do mnie do paczkomatu i czeka do jutra. Na razie allegro nie dołączyło się do dyskusji - czy jest możliwość jakoś to przyspieszyć ?

Czy ja powinienem odebrać tą paczkę? Co wtedy, kto płaci za ponowne wysłanie paczki ? 😞 Pomocy 🙂  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@laciak7 kupiles to od firmy czy od prywatnej osoby?

oznacz moderatorów

laciak7
#7 Wielbiciel#

Firma

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

jak zgłosiłeś zwrot to towar już nie jest Twój, tylko sprzedającego.

Jak nie odbiera to jego problem - składaj AP, jak nie pomoże to sąd

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@misiaczekmr tylko jest jedno małe ale jak to prywatny sprzedawca sprzedający na zwykłym allegro ze smartem to nadal nie musi się godzić przyjmować zwrotów według ustawy mimo że system pozwala taki zwrot wygenerować

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg regulaminu Allegro jak ma Smarta to musi przyjmować zwrot na zwykłym, nie chce przyjmować zwrotu to niech zrezygnuje ze Smarta.

oznacz moderatorów

laciak7
#7 Wielbiciel#

Konto na allegro: Firma 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@laciak7 Więc nie odbieraj przesyłki zwrotnej: Odpowiedzialność za zawrot Smart.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@laciak7 jeśli zakup na allegro od firmy to łaski nie robi. Ustawa jasno określa sprzedawca ma zwrócić kasę niezwłocznie ale nie póżniej niż 14 dni od zgłoszenia terminowego odstąpienia. Tu masz zapis ustawy: 

1.  50 
 Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.
2. 
 Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
3.  51 
 Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze towar od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@laciak7 problem w tym że dla ustawy identyfikator zwrotu smarta nie jest dowodem zwrotu dla punktu 3 więc działa zapis "do chwili otrzymania towaru" więc należy odebrać klocki z paczkomatu by nie zaginęły poczekać na terminowy zwrot, założyć dyskusję i w dyskusji zażądać by sobie sprzedawca odebrał towar na swój koszt np przysłał opłaconą etykietę.

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

"lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania"

więc wystarczy zrzut z panelu allegro i aplikacji inpost

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@laciak7 Czy to zakup od firmy czy prywatnego sprzedającego? ze Smartem czy bez?

oznacz moderatorów

laciak7
#7 Wielbiciel#

Firma ze smartem 😏

oznacz moderatorów