anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart - inPost nie działa czy w Allegro się...?

MAMY ROZWIĄZANIE!
lejeczeki
#7 Wielbiciel#

Cześć Wam.

Ostatnim miesiącem nie robiłem zakupów i dopiero dziś wrzucam do koszyka kilka bzdur, od jednego sprzedawcy i wszystkie przedmioty są w 'smart', ale coś... się dzieje.. coś przegapiłem...???

Allegro każe mi płacić 50,64 za dostawę z paczkomatem inPost ?! którą to dostawę miałem przez wszystkie te lata - przy spełnieniu warunku wysokości zakupu - za 0zł.

Przejrzałem e-wiadomości i nawet zasroglowałem lecz niczego w materii takich! zmian nie znalazłem.

Co tam się dzieje w tym Allegro? O co chodzi?

z uszanowaniem pozdrawiam, L.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
pinsplash
#21 Demiurg#

@lejeczeki Nie, po prostu nie przeczytałeś regulaminu smarka. Smark NIE oznacza wszystkich darmowych dostaw. Np mogą mieć wszystkie akcje oznaczenia smart, ale mogą mieć RÓŻNE metody dostawy smark np Inpost / Orlen / Kurier i wtedy nie połączy razem w darmową dostawę. Dwa np sprzedający ustawił max ilość produktów w paczce i ty ją przekroczyłeś. Wniosek : najprościej skontaktuj się ze sprzedającym i zapytaj.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
lejeczeki
#7 Wielbiciel#

To jak to Ty wyjaśniasz wytłumaczy też fakt że inne dostawy  - tj. Żabka, jakiś "Automat Paczkowy"(tak to Allegro nazywa) i Allegro One Box są - są za 0zł?

z uszanowaniem pozdrawiam, L.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Napisz o jakie oferty chodzi i jakiego sprzedawcę.

oznacz moderatorów
lejeczeki
#7 Wielbiciel#

13305900095 x 5 - tu chyba coś jest nie tak bo w koszyku wychodzi na dwie odrębne pozycje: x4 i x1

lecz !! nawet po odjęciu 1sztk, czyli suma przedmiotu x4, ciągle Allegro każe płacić za inPost a podczas gdy za inne 0zł

13306019374 x 3

13450307671 x 1

13355281524 x 1

13645770477 x 1

po odjęciu 1go przedmiotu - a cena owego  2,65 zł - to  suma w koszyku: 50,60 zł...

.. i teraz ! za inPost dostawę Allego chce już tylko 33,76 zł - za pozostałe dostawy 0zł wciąż.

sprzedawca : SklepPrzydaSie

Robię zrzuty ekranu na bieżąco - przy okazji, Allegro tu powinna podłączyć opcję dołączania zdjęć, wszyscy inni "cywilizowani" to robią - włącznie z tym tu forum... w razie gdyby się to na UOKiK kwalifikowało.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A przypadkiem ten sprzedawca nie miał w swoich ustawieniach np. jeden przedmiot na jeden koszt wysyłki ?  Mógł tak mieć ,a jak kupiłeś kilka drobiazgów gdzie żaden nie osiągał ceny kwalifikującej do smarta to system mógł naliczyć koszt dostawy na każdego z nich.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tak mogło być.

oznacz moderatorów
lejeczeki
#7 Wielbiciel#

W mordkę... Panowie! Panie!!! ja rozumiem i !! szanuję że dziś Niedziela jest lecz... czy Wy czytacie??? bo jeśli nie to.. lepiej nie zawracać sobie (i ! innym) gitary.

Jakiego to przypadkowego, niedzielnego zakupowicza interesuje co tam "sprzedawca" ma poustawiane - retorycznie.

Ja się pytam jak to Allegro robi że... przy zakupach smart (od ! jednego sprzedawcy z wszystkimi przedmiotami w "smart") dostawa jest:

a) w inPost za dodatkową extra kasę?

b) w innych(wyżej wymienionych) dostawach - tak jak powinno być - za 0zł?

Jeśli moi tu rozmówcy nie mają zwyczajnie co robić to proponuję - na rower wymiatać, przy tej pogodzie - a Jeśli maja co robić bo Allegro płaci to... nie powinno płacić... i też na rower, na słoweczko, zalecam.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@lejeczeki niestety ale na brak czytania ze zrozumieniem ( nawet obrazków ) tutaj nikt nie poradzi....

inpost opłata inne darmowe.jpg

Sprzedawca po prostu nie oferuje połączenia Inpost - Smart

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@lejeczeki To nie Allegro ustawia metody dostawy tylko sprzedajacy, tak sobie to wymyślił i albo kupujesz ze Smartem z darmową dostawą albo wybierasz inną metodę za kasę.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@lejeczeki Jakiego to przypadkowego, niedzielnego zakupowicza interesuje co tam "sprzedawca" ma poustawiane - retorycznie. A właśnie powinno interesować > bo bez dokładnego doczytania wychodzą takie "kwiatki" we wpisach na AG > w tym wypadku kłania się umiejętność "czytania ze zrozumieniem" > a wcześniej zapoznania się z regulaminem Smarta > nie tylko obejrzenia reklamy w telewizji > bo jak od dawna wiadomo > telewizja kłamie > jak zresztą 99% reklam.

oznacz moderatorów
lejeczeki
#7 Wielbiciel#

Telewizora nie mam, telewizji nie oglądam bo się - w mojej głowie - się nie da.. właśnie przez reklamy.

Jeszcze raz - nie powinien niedzielnego zakupowicza interesować drobny druczek regulaminu, a już w szczególności nie powinien, po latach korzystania z Allegro i właśnie z owej inPostu dostawy i z owego, konkretnego paczkomatu...

Więc kiedy coś takiego wyskakuje po raz pierwszy komukolwiek kupującemu od lat, to taki zakupowicz w pierwszej kolejności pomyśli o pobratanych zakupowiczach - a nuż ktoś z dokładnie czymś takim miał do czynienia wcześniej i wie - przez co, to nie żaden kwiatek a tylko zapytanie do nie-niedzielnych allegrowiczów.

Z tych tu podpowiedzi rozumiem że wszystko jest dozwolone - mając 'smart' i spełniając ogólnie nakreślone warunki zakupu - i przysłowiową "wolną amerykankę" Allegro też gra i są i będą takie przypadki kiedy to (nawet jeśli jako opcja) dostawa do twojego wybranego punktu nagle okaże się extra płatna.

z uszanowaniem pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@lejeczeki No comment😡

oznacz moderatorów
Rydel_IT
#10 Popularyzator#

lejeczeki Właśnie takich kupujących wyhodowało allegro.
Po co czytać regulaminy i umowy. Mi się należy i koniec 🙂

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@lejeczeki 

"Z tych tu podpowiedzi rozumiem że wszystko jest dozwolone - mając 'smart' i spełniając ogólnie nakreślone warunki zakupu - i przysłowiową "wolną amerykankę" Allegro też gra i są i będą takie przypadki kiedy to (nawet jeśli jako opcja) dostawa do twojego wybranego punktu nagle okaże się extra płatna."

 

Dokładnie tak. Program Allegro SMART nie gwarantuje darmowej przesyłki!!!!!

oznacz moderatorów